Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини району ( Транскордонне співробітництво )

20.12.2016 10:55

Голова районної ради П.Лумей взяв участь у прес-конференції щодо завершення транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів»
Голова районної ради П.Лумей взяв участь у прес-конференції щодо завершення транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів» 19 грудня, за участю заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Богатирця, голови Кіцманської районної ради Петра Лумея, першого заступника голови Кіцманської РДА Юрія Косара відбулась прес-конференція щодо завершення транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів». Метою даного проекту було створення умов для ефективного захисту ґрунтів на транскордонній території України, Румунії та Молдови, підвищення рівня родючості, зниження їх екологічної забрудненості та збільшення товарного сільськогосподарського виробництва.


12.12.2016 09:20

Делегація Кіцманського району взяла участь у навчальному тренінгу в м.Унгени Республіки Молдова
Делегація Кіцманського району взяла участь у навчальному тренінгу в м.Унгени Республіки Молдова З 6 по 8 грудня в рамках завершення транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів» відбувся дводенний навчальний тренінг на тему «Менеджмент еродованих грунтів в Унгенському районі, Республіка Молдова». Участь у ньому взяли усі бенефіціари проекту: представники румунської, української та молдовської сторін. Делегацію Кіцманщини сформували голова Районної державної адміністрації Іван Друцул, голова районної ради Петро Лумей, сільські голови, представники сільськогосподарських та фермерських господарств, агропромислового сектору економіки, виконавчої влади та місцевого самоврядування. Під час тренінгу науковці-доповідачі ознайомили учасників із тим, як впливає явище ерозії ґрунтів на екологічну рівновагу регіону, проаналізували якісний стан земельного фонду і родючість еродованих земель в Унгенському районі, методи і технології з попередження і боротьби з ерозією ґрунтів на земельних ділянках, розташованих на схилах. Окремої уваги заслуговує і актуальна для Кіцманщини і Буковини тема менеджменту еродованих земель, адже для контролю та збереження цінності землі місцеві органи влади в Молдові розробили галузеві нормативні документи, які регулюють умови догляду та обробітку цих ділянок. Цікавими були відвідини спільного Бельгійсько-Молдовського килимового заводу, що функціонує в м.Унгени, та Унгенської районної ради, де представники нашої делегації мали можливість поспілкуватися з представниками місцевого самоврядування. Після завершення тренінгу керівники делегацій-партнерів провели прес-конференцію, під час якої відповіли на запитання журналістів. Усім учасникам семінару були вручені відповідні дипломи.


Tеми