Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

18.08.2020 10:29

Що таке податкова знижка на навчання і хто на неї має право? |  Інформації

Багато громадян чули про податкову знижку на навчання як можливість повернути собі частину витрат сімейного бюджету, але не всі знають, як правильно нею скористатись.

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання. Витрати на військову кафедру та на інші курси в закладах освіти  та витрати на навчання за кордоном не враховуються.

Право на отримання податкової знижки мають громадян України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена їх сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Оформленням податкової знижки краще займатися тому з батьків, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом з цим не може перевищувати 18%.

Для того, щоб скористатися податковою знижкою на навчання, Вам потрібно:

-         оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату;

-         отримати від роботодавця довідку про доходи;

-         до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;

-         подати документи на отримання податкової знижки в органи Державної фіскальної служби за місцем реєстрації та отримати протягом 60 днів податкову знижку.

Щоб повернути гроші за навчання, потрібно надати такий пакет документів Державної фіскальної служби за місцем реєстрації:

-         копія паспорта;

-         копія ідентифікаційного номеру;

-         довідка про доходи за формою №3;

-         копія договору із закладом освіти;

-          копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;

-         оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

-         податкова декларацію про майновий стан і доходи;

-         заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Нагадуємо, що у разі виникнення правових питань отримати юридичну консультацію або роз’яснення можна  дистанційно за  телефоном: 2-10-38,   (066) 062-63-35, (095) 63-69-522.

Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги»  щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту  kitsmanske@legalaid.cv.ua та chernivetske@legalaid.cv.ua.

 

 Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. 

 

 

  • Автор:Начальник Кіцманського бюро Анжела Косинська
  • Джерело: Кіцманське бюро правової допомоги

Tеми