Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

22.01.2020 16:25

В Кіцмані відзначили День Соборності України |  День для святкування

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України. Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м.Хуст). Цього дня під синьо-жовтими прапорами була тридцятитисячна маніфестація, люди з’їхались до столиці Карпатської України з усіх куточків краю.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Про ці історичні факти та постійне прагнення українців жити в одній соборній незалежній державі говорили у своїх промовах голова районної ради Петро Лумей, т.в.о.голови райдержадміністрації Юрій Косар, міський голова Кіцманської ОТГ Сергій Булега.

Під час святкування почесними грамотами районної влади були нагородженні депутати, керівники громад, учасники АТО, волонтери...

Фотосесія

Tеми