Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Кіцманський район

Новини

10.05.2017 10:33

Війна нагадує про себе знову… 9 травня урочистості відбулися в Кіцмані  |  Урочисті заходи

Цього дня у всьому світі вкриваються весняними квітами меморіали пам’яті, скромні обеліски та братські могили… Цього дня дякують ветеранам, які сьогодні з нами, і вклоняються пам’яті тих, хто загинув і не повернувся з воєнних доріг. 9 Травня і назавжди залишається для нас Днем Перемоги — над нацизмом у Другій світовій війні, над фашизмом, над насиллям та воєнним лихоліттям.

У Кіцмані вшанування цієї історичної події розпочалося з урочистої ходи до меморіалу Слави та поминального молебню за душі тих, хто не повернувся з поля битви і з таборів смерті.

Доки настоятель Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП м.Кіцмань о.Юрій служив панахиду, весняний дощ, мов сльози, щедро падав на землю. То наче сльози неньки України за своїми синами і дочками, яким не довелося пережити ту війну, за тисячами знівечених доль і втрачених життів. Плаче вона сьогодні і за українцями, які продовжують гинути на Сході, відстоюючи цілісність своєї країни і національну єдність. Та до кінця мітингу дощ стих: тоді, коли відспівали, коли пом'янули…

Найтепліші слова вдячності адресували ветеранам, які були присутні, голова районної державної адміністрації Іван Друцул, голова районної ради Петро Лумей, військовий комісар Кіцманського ОВРК полковник Леонід Підручний, міський голова Сергій Булега, учасник АТО Рустам Худояров.

Хвилиною мовчання віддали данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни.

Скупі солдатські сльози з’являлися на очах ветеранів під час виступів народного аматорського хорового колективу РБНТД, душевних і проникливих пісень у виконанні солісток Марії Кривої і Тетяни Бойчук. Яскравими червоними маками, які є загальноприйнятим у світі символом відзначення пам'ятних днів Другої світової війни, розцвіли біля меморіалу Слави юні танцюристи народного аматорського ансамблю танцю «Колос». Віршовані рядки про незламність духу наших земляків, які боронили і досі продовжують захищати нашу землю від ворожих посягань, читали учні Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст.

День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні — це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю зупинили поширення нацизму. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.

На завершення урочистостей відбулося покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам, а також до Пам'ятного хреста борцям за волю і незалежність України. Як жаль, що кожного року все менше залишається ветеранів Другої світової, і більшість із них через поважний вік і слабке здоров’я не можуть брати участі в урочистостях з нагоди Дня Перемоги.

 

Фотосесія

  • Автор:Кіцманська районна рада
  • Джерело: Редакція газети “Вільне життя”

Tеми