Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Кіцманський район

Новини

08.05.2017 16:28

Звернення голови районної ради з нагоди Дня пам’яті та примирення |  До Дня пам'яті і примирення

Дорогі ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій, афганці!

Шановні кіцманчани, нащадки славних борців за волю України!

З кожним роком невблаганний плин часу віддаляє від нас одну з вікопомних пам’ятних дат в історії українського народу - дня, коли фашистська Німеччина підписала акт про капітуляцію перед країнами антигітлерівської коаліції.

Українці у складі польської армії взяли участь у бойових діях з Вермахтом з перших годин війни 1 вересня 1939 року. Від 17 вересня їм довелося воювати ще й з частинами Червоної армії. – два агресори, Німеччина та СРСР, на виконання підписаного між ними Пакту Молотова-Ріббентропа, поділили світ на мапі та взялися різати його по живому. У тому числі й тіло України: німецько-радянським розділом Польщі й Галичини з Волинню, мадярським аншлюсом Карпатської України та, так званим, "добровільним" поверненням Бесарабії.

Україна заплатила за Перемогу найбільшу ціну.

На руїни перетворилися 720 українських міст і містечок, 28 тисяч сіл, з яких 250 спалено вщент, знищено 16,5 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч лікувальних закладів, 33 тисячі шкіл, вузів, технікумів.

І все це зробили не тільки нацисти, а й радянські війська під час відступу.

Загальні демографічні втрати України – включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими і тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, становлять не менше 14 млн. чоловік. Це втрати найбільші й не порівнянні із втратами інших країн і народів у Другій світовій війні.

Розгромивши фашизм у Європі, українці продовжили боротьбу з країнами Осі, передовсім із Японією.

Показовим є той факт, що серед тих хто прийняв Акт капітуляції Японії в останній день Другої світової війни на американському лінкорі «Міссурі» від СРСР був українець, черкащанин, генерал-лейтенант, Кузьма Миколайович Дерев’янко – посмертно, у 2007 році, нагороджений званням «Герой України».

Сьогодні день, коли ми висловлюємо слова вдячності всім, хто поклав на вівтар війни свою молодість, робив надлюдські зусилля в тилу, працюючи для фронту, а також відбудовував народне господарство у повоєнні роки.

8 і 9 травня – це День пам’яті та примирення та День Перемоги – ми об’єднали ці свята та одночасно відзначаємо. Ми пам’ятаємо, якою ціною була здобута ця Перемога і виступаємо за примирення усіх народів на землі.

На жаль війна знову прийшла на українську землю… Четвертий рік поспіль Україна обороняє себе на сході, де, як і в тій війні, гинуть люди, горять села та міста, руйнується народне добро… Повністю окуповано Крим, частина Донецької та Луганської областей перебувають під контролем російсько-терористичних окупаційних військ. Україна щодня втрачає своїх найкращих синів та доньок… Російський неофашизм піднімає голову і стає загрозою не тільки для нашої Батьківщини, а для всього людства. Україні і цього разу припала доля рятівника цивілізації, так, як це вже неодноразово було в історії людства.

Час об’єктивний суддя – він розставить усі акценти у перебігу подій і Другої світової війни і сучасної війни – Війни за Незалежність..

Районна рада завжди намагатиметься не забути жодного ветерана війни тієї і робить все для підтримки ветеранів війни сучасної. Ми робимо все щоб всі ветерани знали, що їх пам’ятають і завжди будуть підтримувати.

Від щирого серця бажаю Вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я та довголіття, наснаги та бадьорості духу. Нехай ніколи не полишають Вас підтримка рідних і друзів. Нехай у Ваших серцях і домівках не згасає теплий вогонь любові і турботи. Щастя Вам, добра і миру.

Тож вшануємо світлу пам'ять наших дідів, батьків, сестер і братів.

Але вшануємо не під фальшиво-цинічні звуки фанфар, не під прапорами гнобителів і катів нашої нації, а в щирій молитві за упокій їх душ та за долю України.

Вічна слава всім, хто боровся з тоталітаризмом по обидва боки фронту, хто загинув на фронтах, у партизанських загонах і криївках, гітлерівських і сталінських таборах та катівнях. Низький уклін і вдячність працівникам тилу. Слава героям, які відстоювали і відстоюють свободу і незалежність нашої землі на східних кордонах України. Нехай у нашому суспільстві запанують порозуміння і примирення. Нехай єднає усіх нас любов до України і турбота про її майбутнє.

 

Міцного Вам здоров’я, мирного неба, святого хліба на столі, світлих помислів, уваги і поваги!

 

Слава Україні! Героям Слава!

 

  • Автор:Кіцманська районна рада
  • Джерело: Кіцманська районна рада

Tеми