Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

20.12.2016 10:55

Голова районної ради П.Лумей взяв участь у прес-конференції щодо завершення транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів» |  Транскордонне співробітництво

19 грудня, за участю заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Богатирця, голови Кіцманської районної ради Петра Лумея, першого заступника голови Кіцманської РДА Юрія Косара відбулась прес-конференція щодо завершення транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів». Метою даного проекту було створення умов для ефективного захисту ґрунтів на транскордонній території України, Румунії та Молдови, підвищення рівня родючості, зниження їх екологічної забрудненості та збільшення товарного сільськогосподарського виробництва.

За словами заступника голови облдержадміністрації Ігоря Богатирця, у Чернівецькій області, зокрема, у Кіцманському районі, реалізуються транскордонні проекти, які допомагають фінансово вирішити проблемні питання краю. Це результат плідної співпраці між країнами-сусідами. «Чернівецька область славиться природнім багатством і талановитими людьми, і наше завдання зберегти цей спадок та його передати прийдешнім поколінням», - зазначив Ігор Богатирець.

У проекті також беруть участь Сучавська повітова рада Румунії та Агенція регіонального розвитку та європейської інтеграції Унгени Республіки Молдова. Головним партнером проекту є Кіцманська районна державна адміністрація,

Транскордонний проект реалізовувався з 23 грудня 2014 року по 23 грудня 2016 року. Загальна його вартість становить 1 693 561,50 євро, з якої внесок Європейського Союзу становить 1 524 035,99 євро (90%).

Під час реалізації проекту було проведено наукове дослідження ерозії ґрунтів у Кіцманському районі, закуплено 10 одиниць спеціалізованої техніки, зокрема 2 автогрейдера, 2 дренажних екскаватора, 2 канальних екскаватора, 2 автомобіля-самоскида, 2 глибокорозпушувача та понад 55 тис. літрів дизельного пально, проведена інформаційно-роз'яснювальна кампанія для представників місцевої влади про важливість даної проблеми та шляхи її подолання.

  • Джерело: http://www.bukoda.gov.ua

Tеми