Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

02.09.2016 12:13

Творімо добро собі і людям |  Благодійність

У повсякденному житті багато чого залежить від нас самих. Сьогодні багатьом людям досить складно, але поруч є такі, яким живеться набагато гірше за інших. І на якусь краплю ми можемо покращити їм життя. Так і поступила своїм благодійним вчинком родина Качор — підприємців з м.Чернівці, придбавши для дівчаток 1000 пар взуття від 24 до 37 розміру та передавши його Кіцманській районній організації Товариства Червоного Хреста України для  малозабезпечених, багатодітних сімей, інвалідів, сиріт, матерів-одиначок, опікунів, сімей учасників збройного конфлікту на Сході та ін.
Проведено значну роботу, поки це благодійне взуття знайшло своїх власників. Соціальними працівниками було складено списки пільгових верств населення району, на нараді Кіцманської районної організації Товариства Червоного Хреста України з директорами загально-навчальних закладів, сільських, селищних голів району було вирішено самим розвозити благодійне дитяче взуття у віддалені села, щоб не створювати лишніх витрат сім’ям пільгових категорій.

Першими доставили благодійну допомогу у свої ЗНЗ директори Шипинецького — Віктор Абрамович та Реваківського — Зірка Рошко.
Оскільки не всі батьки з дітками змогли прийти в призначений день за взуттям, в окремі села прийшлось виїжджати повторно, бо дуже хотілося, щоб всі пільгові категорії населення змогли отримати цей подарунок.
Депутат районної ради Віктор Базна організував вивезення представників районної організації Товариства Червоного Хреста з благодійним взуттям для всієї запрутської зони. Далі естафету перейняли інші сільські та селищні голови: южинецький — Катерина Танасійчук, ставчанський — Іван Тодорович, киселівський — Валерій Федоряк, стрілецькокутський — Василь Вудвуд, білянський — Роман Унгурян, драчинецький — Корній Прокопець, неполоківецький — Уляна Віксіч. А в с.П’ядиківці колишній депутат селищної ради Степанія Пріньковська запросила людей з дітками для примірки взуття до себе додому. Хто не зміг прийти, то відвозили велосипедом до їхньої домівки. Шишківський сільський голова Олексій Добровольський власним транспортом завозив взуття в Шишківську, Борівецьку та Малятинську сільські ради. А мамаївський сільський голова Сергій Угринчук, лужанський — Наталія Катрюк, шипинецький — Василь Нявчук по 2 рази довозили в сільську раду. Також двічі побували і в Нижньостанівецькій сільській раді (1 раз транспортом районної державної адміністрації). Допомагали нам з доставкою і керуючий Кіцманським відділенням №6797 ВАТ «Ощадний банк України» Ярослав Яремій та голова Кіцманського волонтерського центру Ганна Юрбаш.
Під час цієї благодійної акції було приємно відчувати в багатьох місцевих радах підтримку та бажання якомога більше проінформувати людей, щоб вони отримали взуття. Працівники сільрад дзвонили тим, хто не прийшов, згадували знову і знову всіх людей по вулицях, кутах, щоб, бува, когось не пропустити. Складалося враження, що ідуть змагання, хто більше запросить людей. Добре в народі кажуть, що про доброту не треба багато говорити, тому що її видно в людині, в її підтримці, щирості та її діях. Були переповнені зали батьками з дітьми в Нижньостанівецькій, Верхньостанівецькій, Брусницькій, Драчинецькій, Мамаївській, Лужанській, Шипинецькій, Киселівській, Южинецькій, Ставчанській та інших сільських радах, в Ненецькому, Стрілецькокутському, Реваківському ЗНЗ.
Люди не вірили, що це дійсно дають нове взуття безоплатно, тому перепитували декілька разів про його ціну.
Пільгові категорії населення м.Кіцмань, сіл Ошихліби, Іванківці, Хлівище, Лашківка, Витилівка, Суховерхів, Кліводин, Давидівці та ін. отримували взуття в приміщенні районної організації Товариства Червоного Хреста. Машиною районної ради відвезли взуття дитячій дошкільній установі с.Оршівці.
Також отримали благодійне взуття для своїх підопічних Кіцманський територіальний центр, центр ранньої соціальної реабілітації для дітей інвалідів «Дзвіночок».
Допоміг нам власним транспортом пенсіонер Василь Олійник вивезти благодійний одяг та взуття на міський стадіон, де проходила 13-а спартакіада інвалідів, тож потребуючі мали змогу його отримати. Одна з переможців спартакіади сказала, що такий чудовий дарунок додав їй гарного настрою.
Пройшов місяць наполегливої тісної співпраці працівників районної організації Товариства Червоного Хреста України з директорами ЗНЗ, сільськими, селищними головами, соціальними працівниками, керівниками організацій та Кіцманським волонтерським центром. За нашою допомогою 1000 пар благодійного взуття від родини Качор знайшли своїх власників. Всім, хто долучився до волонтерської справи, хто допомагав вантажити ящики, хто розвозив взуття на власному авто, хай дає Бог здоров’я, а добро повернеться сторицею.
Спасибі вам, люди добрі, за такі приємні хвилини в житті жителів нашого району. Поспішаймо творити добро!Дарія БАБЮК,

голова районної організації
Товариства Червоного Хреста України
  • Автор:Районна газета "Вільне життя"
  • Джерело: http://freelife.cv.ua

Tеми