Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

19.08.2016 12:58

Зібрали врожай і поспішають знову засівати |  Сільське господарство

Без жодних перерв у роботі, і вдень, і вночі трудяться працівники ТОВ «Агрофірма «Оршівська», щоб у найкоротші строки повторно засіяти поля ріпаком.
— Сьогодні ми працюємо на масиві Малятинці-Шишківці і плануємо обробити 1,087 га двома посівними комплексами, — розповідає заступник директора господарства Віталій Біблюк. — Це два агрегати  «Prime Twin» і два «John Deere». Сівалки нового типу одночасно вносять два типи добрив: стартове, яке йде прямо в рядок з насінням, і основне.Така рослина, як ріпак, досить вибаглива і потребує суворого дотримання технології. Тому спеціалісти корпорації «Сварог Вест Груп», до якої входить АФ «Оршівська», розробили сучасні сівалки, єдині в своєму роді, які дозволяють здійснювати точний висів. Насіння і добрива вносяться у спеціальні відсіки сівалок, потім вони потрапляють у трубки, звідти одразу в грунт (на знімку вгорі). Сівалки оснащені комп’ютерними системами, завдяки яким фіксується кількість посівного матеріалу, а також виводиться на екран вся інформація про стан машини. У разі будь-якої поломки працівники одразу знають, де саме і що ушкоджене. GPS-навігація дозволяє з точністю до метра обробляти грунт і працювати навіть вночі.
Агроном господарства Людмила Ілюк розповіла про особливості посіву:
— Сіємо гібрид ріпаку «Рохан» від німецьких виробників. Для кращих і швидких сходів додаємо стартове добриво з розрахунку 10 кг на гектар. Основне ж добриво діамфоску використовуємо в кількості 150 кг на гектар. Розхід гібриду ріпаку складає 500 тис. насінин на гектар. Гербіциди вносимо одразу після посіву для боротьби з бур’янами.

  • Автор:Районна газета "Вільне життя"
  • Джерело: http://freelife.cv.ua

Tеми