Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

02.08.2016 14:34

У Шишківцях презентували СОК «Еко перспектива»  |  Сільське господарство

29 липня 2016 року в селі Шишківці Кіцманського району сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Еко перспектива" урочисто провів день відкритих дверей в кооперативі. В програмі заходу було: святкова церемонія, вітальні виступи гостей, концертні номери талановитих шишківчан, виставка сільськогосподарського обладнання та техніки придбаних за сприяння спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», дискусія про подальші кроки та інше.

Десятиліттями село славилось овочівництвом. Такий вид діяльності переважно є основним джерелом доходів для сільських родин. Проте, невеликі форми господарювання, такі як особисті селянські чи фермерські господарства, часто стикаються з певними труднощами з обробітку землі.

Для вирішення даних питань, на засадах взаємодопомоги і економічного співробітництва, мешканці села створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив. Юрій Візнюк, який має європейський аграрний досвід вирішив впроваджувати хорошу світову практику кооперації у своєму селі, об’єднавши односельців для отримання послуг, які необхідні їх фермерським та особистим підсобним господарствам. 38 об’єднаних родин почали вже отримувати послуги, які на 30-40% дешевші від ринкових і переконались, що саме об’єднання надасть їм можливість збільшити прибутки в їх особистих селянських господарствах.

Вартість даного проекту складає – 775 930,28 грн.

ЄС/ПРООН виділив – 620 744 грн.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Еко перспектива» - 155 186,28 грн.

Придбавши трактор з комплектом агрегатів та оприскувач за сприянням проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" – ІІІ члени обслуговуючого кооперативу ведуть мову про бажання отримувати прибуток не тільки від виробництва, а й від подальших стадій виробленої ними продукції у межах маркетингового ланцюжка (виробництво - збирання та зберігання - переробка - транспортування - оптова торгівля – роздрібна торгівля - споживання), про вихід на вигідні ринки збуту, покращення якості сільськогосподарської продукції.

Тільки ініціатива людей на селі дає змогу отримати результат. Спільними зусиллями є перспектива розвивати село незважаючи на жодні перепони.

Tеми