Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

02.08.2016 12:51

Кіцманчанин винайшов економну систему опалення. |  Наука

Мешканець Кіцманя, вчитель трудового навчання Михайло Пукало винайшов опалення, що дозволяє економити газ на третину. Разом зі своїми учнями він вигадав також сонячну піч, на якій швидко готується їжа.

Система, що обігіріває будинок Михайла Пукала взимку, корисна й улітку. З її допомогою чоловік підігріває воду для басейну та поливу грядок.

Система опалення проста. Це параболічні дзеркала, що збирають сонячну енергію.

– Особливість роботи цієї системи опалення звичайна, – каже М. Пукало. – Тут не потрібно регуляторів, поворотних систем. Потрібне лише сонячне проміння. Взимку ця система діє навіть краще, ніж улітку. Бо сонечко знаходиться низько, а коли сходить, то відразу світить на ці сонячні колектори.

Опалення, що економить, пан Михайло створив торік і вже випробував увдома.

– Я зробив установку на шість метрів, – каже чоловік. – На все затратив 2,5 тисячі гривень. Думаю, що було б і менше, бо купив рулон дзеркальної плівки, яку не продають метрами, а лише в рулоні. Там – кількадесят метрів плівки. А в мене на установку пішло всього 12 метрів. Економія газу відчутна, його витрачається на третину менше.

Наразі пан Михайло вирішив удосконалити свою установку. Так, дзеркала будуть довшими.

– Сонячні колектори мають бути довгі, – каже М. Пукало. – Коли сонечко світить, падіння має дорівнювати куту відбивання. Для цього довжина колекторів повинна бути 10-15 метрів.

Фотосесія

  • Автор:molbuk.ua.

Tеми