Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

17.05.2016 09:31

День пам’яті жертв політичних репресій |  Громадянське суспільство

У День пам’яті жертв політичних репресій, який в Україні відзначається у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України  №431/2007 від 21-го травня 2007-го року. Цього року кіцманчани вшанували пам’ять постраждалих в неділю 15 травня.

На скорботний мітинг зібралося чимало людей, які з квітами, вінками та свічками прийшли вшанувати пам’ять про тих, хто постраждав від тоталітаризму, щоб привернути увагу суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродити національну пам’ять, ствердити свою нетерпимість до будь-яких проявів насильства проти людяності.

На мітингу-реквіємі з коротким виступом звернувся до кіцманської громади голова районної ради Лумей Петро Васильович.

Здавалося б, пройшло стільки років і жах сталінських репресій в минулому. Однак, окупація українського Криму і частини Донбасу, яка супроводжується сучасними репресіями, демонструє, що нащадки Сталіна в Кремлі знищують небажаних людей так само, як це було за радянських часів. Вбивства, розстріли, катування, викрадення, обшуки — все це триває вже більше двох років на кримських і донбаських землях проти українців, які люблять свою батьківщину і сказали «ні» агресору. Вони жертви політичних репресій в XXI столітті. Сталінський режим прагнув знищити еліту української нації — вчених, письменників, діячів культури – так само діє сучасна Росії в Криму і на Донбасі, зокрема, і відносно кримських татар, які 18 травня проводитимуть жалобні заходи до річниці депортації 1944 р

Вічна пам’ять закатованим у таборах та тюрмах!

Слава Україні!

Героям Слава!

  • Автор:Виконавчий апарат райнної ради
  • Джерело: Кіцманська районна рада

Tеми