Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

02.04.2015 11:19

З Мамаївців на фронт передали три позашляховики |  Благодійність

Патріотична і згуртована мамаївська громада вкотре об’єдналася навколо святої справи — допомоги військовим. Минулої неділі в Мамаївцях на подвір’ї храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП провели освячення трьох автомобілів, які передали в зону АТО.

Позашляховики придбані й привезені з Німеччини коштами й зусиллями сільських підприємців, парафіяльної громади, жителів села. Небайдужі місцеві меценати переобладнали їх відповідно до потреб військових, а мамаївські господині кілька днів трудилися, щоб машини поїхали на Схід «вповні», завантажені смачними домашніми наїдками.
— Чотири дні з добрим серцем і чистою душею ми з жінками все це готували, — розповідає сільська кухарка Єлизавета Гаврищук. — Тут багато вітамінних страв — вінегрет, салат з моркви по-корейськи, квашені огірочки і помідори, а також голубці, квасоля, капуста з м’ясом, м’ясні паштети, 70 банок тушонки(!). Напекли завиванців, медівників, печива… Дуже раді, що долучилися до такої святої справи.
На автомобілі почепили жовто-блакитні прапори і за участі високопреосвященнійшого Онуфрія, архієпископа Чернівецького і Кіцманського, настоятель Свято-Покровського храму с.Мамаївці отець Іван Чокалюк та інші священики освятили автомобілі та продукти харчування, помолилися за здоров’я учасників АТО і жертводавців, і благословили волонтерів, які мали доставити авто бійцям на передову.
Звертаючись до присутніх, настоятель Свято-Покровського храму о.Іван сказав:
— Найперше дякую нашій сільській громаді, яка стала ініціатором акції, усім жертводавцям, насамперед мамаївським, тому що основна заслуга в цьому саме жителів Мамаївців, парафіянам нашого храму, священикам Кіцманської єпархії УПЦ КП, які підтримали наш задум. Місцевим власникам автосервісів, які ремонтували машини, адже це також немалі кошти, водіям-волонтерам, які, без перебільшення скажу, будуть жертвувати своїм життям, щоб доправити ці машини у зону бойових дій. Жінкам, які не один день стояли біля плити, щоб приготувати і передати нашим захисникам на передову всю цю провізію, а разом з нею — трішечки домашньої атмосфери і сердечного тепла. Нехай Господь Бог кожному віддасть сторицею і нехай благословення Боже буде з усіма нами. Хай Всевишній допоможе і збереже наших солдатів, щоб вони повернулися до своїх дружин, дітей, матерів цілими і неушкодженими.
Як повідомив мамаївський сільський голова Сергій Угринчук, значну фінансову допомогу для придбання і ремонту автомобілів надали приватні підприємці села В.Глібка, С.Смерека, А.Маковей, Я.Швед, І.Грозінський, В.Лагадин, Т.Драгінда, В.Клюсик, В.Новосад, Я.Гошовський та інші. Директор ПСП «Мамаївське» Ярослав Швед, зокрема, наголосив, що ця війна стосується кожного, тому місцеві підприємці не залишаються осторонь подій у державі, постійно підтримують українське військо коштами, продуктами, необхідною амуніцією.
За словами священика, з Мамаївців машини будуть доставлені в зону АТО, а саме: один автомобіль, переобладнаний під карету швидкої допомоги, відправиться до бійців 128-ї гірсько-піхотної бригади; інший — у Волноваху і третій — у Велику Новосілку під Маріуполем, до прикордонників.

  • Джерело: районна газета "Вільне життя"

Tеми