Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

23.12.2014 12:22

На Кіцманщині використають передовий європейський досвід для боротьби з ерозією ґрунтів  |  Проекти та інвестиції

ГГрантові кошти проекту, який виграла райдержадміністрація, становлять понад один мільйон євро

 

Минулого вівторка в КСК «Буковинська Троя» відбулася прес-конференція учасників проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів», метою якого є створення умов для ефективної боротьби з ерозією та підвищення родючості ґрунтів на транскордонній території України, Румунії та Республіки Молдова.

Проект реалізовується Кіцманською райдержадміністрацією, яка виступає головним партнером, спільно з Сучавською повітовою радою Румунії і Агенцією національного розвитку та Європейської інтеграції Унгени Республіки Молдова.

— Ґрунти, родючі українські чорноземи — одне з найбільших багатств нашої країни, — сказав, спілкуючись із журналістами в.о.голови райдержадміністрації Валерій Рудько. — І на відміну від багатьох інших природних ресурсів, цей ресурс — відновний, тобто спеціальними заходами можна покращувати якість ґрунтів і боротися з їх ерозією. Але я вважаю, що основний позитив від цього проекту транскордонного співробітництва — це налагодження прямих контактів з Європою. Адже чим більше ми спілкуємося з представниками країн ЄС, тим більше дізнаємося про європейські цінності, стандарти життя і це пришвидшує інтеграцію України в Європу, — підкреслив Валерій Юрійович.

Заступник голови райдержадміністрації Юрій Косар розповів, що Кіцманщина — потужний аграрний район, де цього року зібрали рекордні врожаї зернових культур. Але якщо не дбати про родючість ґрунтів, особливо в місцях, де вони піддаються водній ерозії, надовго їх ресурсу не вистачить. Та керівники агроформувань, які обробляють землі в районі, дбають  про родючість ґрунтів, тому радо використовуватимуть передовий досвід країн ЄС, щоб і надалі кіцманська земля давала щедрі врожаї. Юрій Косар висловив надію, що після успішної реалізації проекту із боротьби з ерозією ґрунтів наш район буде партнером в інших корисних європейських проектах.

Офіційний представник спільного технічного секретаріату програми Румунія-Україна-Республіка Молдова Олексій Грушко зазначив, що Кіцманська райдержадміністрація доклала значних зусиль для того, щоб цей проект був законтрактований і впевнений, що буде й успішно реалізований. Адже потрібно користуватися можливостями, які надаються ЄС для інвестицій в Україну, і впроваджувати передовий світовий досвід.

На прес-конференції також відповідали на запитання журналістів та розповідали про проект транскордонного співробітництва ко-ординатор реалізації проекту на території України Ольга Демчучина, її колеги з Румунії та Молдови Нарциса Ненек і Євдокія Візіру, менеджер проекту, спеціаліст з ерозії ґрунтів Георгій Верденюк.

Договір про реалізацію проекту був підписаний майже рік тому — 23 грудня 2013 року, а  до кінцевої дати реалізації проекту (22 червня 2015 року) буде завершено дослідження ерозії ґрунтів району, закуплено обладнання та спеціалізовані транспортні засоби, створено експериментальну ферму, проведено інформаційну та рекламну кампанії з метою підняття рівня усвідомлення проблеми ерозії ґрунтів серед населення та створення умов для їх ефективного захисту. Загальна вартість проекту складає 1 693 561 євро, із яких внесок європейського співтовариства становить 90%. Тобто Кіцманська райдержадміністрація отримає грантових коштів 1 171 551 євро. За них, зокрема, буде закуплена спеціалізована техніка — по дві одиниці сучасних грейдерів, планерів, канальних і дренажних екскаваторів та вантажні автомобілі. Після завершення проекту техніка залишиться у власності кіцманської громади і буде використовуватися за потреби у боротьбі з ерозією ґрунтів, для попередження паводків і т.д.

Тож сподіваємося, що транскордонний проект «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів» буде першим, але не останнім, який реалізується на Кіцманщині спільно з країнами-сусідами, та допоможе пришвидшити інтеграцію України в ЄС.

  • Джерело: районна газета "Вільне життя"

Tеми