Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

17.11.2014 14:50

У ставчанській «Зорі» дбають про людей |  Сільське господарство

Небагато збереглося на Буковині таких господарств, як СВК «Зоря» у Ставчанах. Адже під час недолугих реформ більшість великих колгоспів розвалювалися, застаріла техніка розпродувалася, тваринницькі приміщення ставали пусткою і потрохи розвалювалися. А поля, роздані на паї, не було чим обробляти – адже рідко який господар або навіть дрібний фермер може дозволити собі купити потужний трактор чи комбайн.

Одне з трьох великих господарств, яке зберегло і примножило свої виробничі потужності і займається не лише вирощуванням сільгоспкультур, а й клопітким та не завжди прибутковим тваринництвом, є ставчанський СВК «Зоря», який очолює заслужений працівник сільського господарства Василь Скорейко. Пріоритети роботи підприємства —  не лише нарощування економічних показників і прибутків, а, передусім, соціальний захист працівників та допомога рідному селу.
Традиційні підсумкові збори працівників кооперативу відбулися напередодні професійного свята аграріїв — Дня працівників сільського господарства. Привітати трудівників «Зорі» з наступаючим святом та подякувати їм за нелегку самовіддану працю завітали заступник голови райдержадміністрації Юрій Косар і начальник управління агропромислового розвитку РДА Володимир Костюк.
— Вже кілька років поспіль на ставчанській фермі найвищі надої молока від однієї корови, і цього року лідерство зберігається, — сказав Ю.Д.Косар. — За 10 місяців цього року надій на одну корову становить 5244 кг, що на 347 більше, ніж минулого року. Та найголовніше, що молоко і м’ясо, яке виробляється на наших фермах, такій, як ставчанська, екологічно чисте і корисне для здоров’я. І зараз, без допомоги держави, в складних економічних умовах, сільгосппідприємство працює стабільно, виплачує зарплату, податки, забезпечує робочі місця.
Слово взяла голова профспілки СВК «Зоря» Орися Співак, яка сказала, що кілька років поспіль у підприємстві були перевірки за перевірками, тобто замість підтримки і допомоги вставлялися палки в колеса. Але, незважаючи ні на що, господарство працює, колектив збережено, а люди, які щоденно важко трудяться, забезпечені обідами за символічною ціною — 1 гривня, спецодягом і безкоштовною доставкою на роботу, мають пільги на оранку землі. Діти працівників «Зорі», які навчаються на «відмінно», отримують щомісячні стипендії від господарства, а працівники регулярно їздять оздоровлюватися за санаторно-курортними путівками.
Керівник СВК «Зоря» Василь Скорейко привітав працівників господарства із наступаючим професійним святом і розповів, що в нинішніх умовах, коли Україна втягнута в неоголошену війну, господарювати досить складно. Адже через стрибок курсу валют подорожчало пальне, техніка і запчастини, а ціна на сільськогосподарську продукцію практично не змінилася. В Європейському Союзі сільгоспвиробники отримують значні дотації від держави, там економічна ситуація стабільна, люди отримують гідну зарплату. Тож сподіваємося, що і в нашій державі ситуація виправиться і наш народ буде жити мирно та заможно.

  • Джерело: редакція газети "Вільне життя"

Tеми