Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

17.11.2014 14:44

Успішно господарюють в Оршівцях |  Сільське господарство

Господарство в Оршівцях традиційно було одним з найбільших і найуспішніших на Кіцманщині.  А після того, як агрофірма увійшла до складу корпорації «Сварог», успіхи місцевих трудівників стали ще більш вагомими. Адже до значного людського потенціалу і досвіду додалися новітні технології та фінансові інвестиції.
Зараз в Оршівцях діють два агроформування — АФ «Оршівська», яка займається рослинництвом, і АТЗТ «Мирне», що спеціалізується на молочному скотарстві.

Рекордні врожаї

На запитання, яким видався цей рік для хліборобів, керівник АФ «Оршівська», заслужений працівник сільського господарства Микола Чередарик відповів: «Неймовірним. Таких щедрих врожаїв у нас ще не було. Адже середня врожайність озимої пшениці — 86,6 ц/га, а на площі 104 гектари зібрали в середньому по 102 ц/га. Ми сіяли якісне насіння пшениці чотирьох інтенсивних сортів, три з яких — зарубіжної селекції, а один — української. Порадувала і кукурудза, якої збирають у середньому по 141 ц/га. Багато господарство посіяло сої — 1870 гектарів, її урожайність  становить 37,4 ц/га». Передумовами для такої високої врожайності Микола Васильович називає різні фактори, які вдало поєдналися в цьому році. Це, передусім, сприятлива погода і для зимівлі озимини, і вчасні дощі навесні та влітку, і вдалі умови при зборі урожаю. Важливу роль для високої врожайності відіграло і дотримання всіх технологій обробітку ґрунту, підживлення і захисту рослин. Для того, щоб інтенсивні сорти дали високий урожай, на полях робили детальний аналіз ґрунтів, створювалася електронна карта і згідно неї визначалися мікродози добрива, які необхідні на тій чи іншій ділянці. Це дало можливість внести лише ті мікроелементи, яких не вистачало, і створити оптимальні умови для росту і розвитку рослин.
«Успішний результат господарювання багато в чому залежить від працівників. На щастя, нестачі в кадрах і робочій силі ми не маємо. Адже є стабільний заробіток, що в наш час важливо. На полях «Оршівського» працюють троє агрономів: Людмила Ілюк, Ілля Заокіпний, Іван Грекул. Нещодавно пішов на пенсію наш багаторічний агроном, наставник молодих Віктор Іванов, який минулого року ще сіяв озимину, тож у цьогорічних високий врожаях є і його заслуга», — розповідає Микола Чередарик.
В усіх господарствах корпорації «Сварог» активно впроваджуються передові технології. І в Оршівцях багато процесів комп’ютеризовано, вся техніка обладнана GPRS зв’язком, є постійний зв’язок із працівниками під час польових робіт, відбувається електронне зважування зібраного врожаю, обліковці записують результати у планшети. Тож в агрофірмі поєднання передових технологій із хліборобськими традиціями та досвідом працівників дає позитивні результати.

 

У день продають понад 16 тонн молока

Вже кілька років АТЗТ «Мирне», яке має ферми в Оршівцях та Іванківцях, підтримує стабільне поголів’я ВРХ. На 2500 голів худоби є 1070 корів, від яких в ці листопадові дні надоюють і здають 16367 кг молока жирністю 3,75%. Худобу доглядають 107 працівників в Оршівцях і 46 — в Іванківцях. Очолює тваринницьке господарство  Олександр Гоголь.
За 10 місяців поточного року надоєно в середньому 5374 кг від однієї корови. Худобу тут круглорічно годують однаково — сумішшю грубих кормів із концентрованими, в яких ретельно підібрані і збалансовані поживні речовини і мікроелементи. Худоба в «Мирному» — української червоно-рябої породи, велика увага приділяється селекційній роботі. Є в господарстві 10 корів-рекордсменок, які за період лактації (305 днів) дали більше дев’яти тонн молока. Найбільше надоєно від корови з цікавою кличкою Тайга-Тривога — 9699 кг.


Допомога громадам

Значну увагу корпорація «Сварог» приділяє соціальним проектам, тож активно допомагає громадам населених пунктів, у яких орендує паї та веде господарство. Це Оршівці, Іванківці, Малятинці, Ошихліби, Хлівище, Шишківці, Южинець і Неполоківці. Від початку цього року в нашому районі виділено понад 600 тисяч гривень благодійної допомоги. Великі суми з благодійного фонду корпорації «Зміцнення громад» виділялися на розчищення доріг від снігових заметів, на ремонт асфальтного покриття. А ще — на потреби шкіл, дитсадків, церков, сільських рад. У сільські амбулаторії та ФАПи були закуплені глюкометри, виділялися гроші людям на лікування та при складних життєвих обставинах.

  • Джерело: редакція газети "Вільне життя"

Tеми