Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

18.06.2013 14:18

Наша землячка відзначена на фестивалі у Москві |  Суспільство

Минулого тижня Галина Сивка з Лужан привезла перемогу з Міжнародного фестивалю соціальних інтернет-ресурсів «Світ рівних можливостей», який відбувся у Москві. З понад двохсот заявок конкурсантів з 44 регіонів Росії та 4 країн близького зарубіжжя до фіналу фестивалю дійшов лише один сайт з України — робота нашої землячки. Інтернет-ресурс «Все про доступний туризм для інвалідів» став лауреатом у номінації «Відкриття року».

Про цю подію повідомляють багато українських і російських засобів масової інформації, в тому числі електронних. Жінка ж зізнається, що приємно здивована своєю перемогою і досі знаходиться під враженням. «Звичайно, коли до мене вперше подзвонили з оргкомітету та запросили на церемонію нагородження, — схвильовано пригадує пані Галина, — деякий час я не могла повірити, що це правда. Хочу подякувати експертній раді за високу оцінку моєї роботи, адже ця відзнака мотивує до ще інтенсивнішого розвитку».
Вже понад 16 років Галина Сивка є інвалідом-візочником, але вона веде активний спосіб життя, часто подорожує, знайомиться з новими цікавими людьми. Ідея створити подібний проект з’явилася після того, коли жінка на собі відчула проблеми недостатньої поінформованості людей з інвалідністю щодо можливостей доступного туризму. Так просте бажання поділитися власним досвідом, який міг би бути корисним іншим, вилилося у створення сайту інформаційної підтримки. Сьогодні інтернет-ресурс, присвячений туризму для інвалідів і презентований світові лише наприкінці минулого року, вже має багато однодумців, постійних читачів і дописувачів.
Пані Галина розповідає, що створювала і налаштовувала сайт самостійно. Для цього спеціально вивчала принципи сайтостворення і надалі продовжує читати додаткову технічну літературу. Інтернет-ресурс має кілька корисних рубрик: «У готелі» — практичні підказки, як правильно знайти та забронювати номер для туриста-інваліда, «В аеропорту» — інформація про правила поведінки та послідовність дій при бронюванні квитка на літак, «Наш відпочинок та подорожі» — авторські розповіді читачів та інші рубрики. Жінка водночас є і автором більшості статей, опублікованих на сайті.
Церемонія нагородження переможців та лауреатів IV Міжнародного фестивалю соціальних інтернет-ресурсів «Світ рівних можливостей» відбулася минулого тижня в Будинку Уряду Російської Федерації в Москві. Всі вони відзначені дипломами та цінними подарунками. «Цікавою була культурна програма, — розповідає Галина Сивка. — Для нас співала російська співачка Діана Гурцька. Тішить, що була можливість відвідати визначні місця Москви, познайомитися з цікавими і креативними людьми. Але найбільшим подарунком для мене стала сама поїздка і нові незабутні враження».
Сайт Галини Сивки http://flyingwheels.ru/ «Все про доступний туризм для інвалідів» ще зовсім молодий, але перспективний, має підтримку з боку інтернет-користувачів та авторитетних спеціалістів. У його авторки ще багато планів і задумів, які вона мріє успішно втілити в життя.  Тож бажаємо натхнення п.Галині, а сайту — процвітання.

Tеми