Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини

11.12.2020 10:43

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДЕКЛАРУВАННЯ! ПОВІДОМЛЕННЯ для суб’єктів подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – НООБРАНИХ депутатів місцевої ради. |  Інформації
УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДЕКЛАРУВАННЯ!  ПОВІДОМЛЕННЯ  для суб’єктів подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – НООБРАНИХ депутатів місцевої ради.
Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає декларацію впродовж п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень. Відповідне положення закріплене у тій же частині 3 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції».
Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» у частині 2 статті 4 визначає, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією.
Отже, декларацію особі, обраній депутатом місцевої ради, необхідно подати протягом 15 календарних днів із дня відкриття першої сесії ради.
Тип декларації «кандидата, що претендує на зайняття посади», оскільки на згаданій посаді вони ще не перебували.
Тобто, новообрані депутати мають подати декларацію за 2019 рік, а саме, за період з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року, враховуючи нові правила подачі декларацій, які набрати чинності із Законом України №140-ІХ від 02.10.2019 року.
Детальніше щодо порядку подання даної декларації уточнено також Національним агентством у відповідних роз’ясненнях від 26.08.2020 року за №9.
Якщо з якихось причин Ви вже подали декларацію за минулий рік (тобто за період з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року), повторно її подавати після оголошення результатів виборів та набуття повноважень не потрібно.

ПОВІДОМЛЕННЯ для тих депутатів, які ЗАВЕРШУЮТЬ свою каденцію та не переобрані до нового скликання місцевої ради
Повноваження депутата сільської, міської, районної, обласної ради закінчуються в день відкриття першої сесії ради нового скликання.
Депутати, які завершують свою каденцію та не переобрані до нового скликання місцевої ради зобов’язані подати:
не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення повноважень депутата місцевої ради декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (тип декларації – декларація перед звільненням, звітний період – з 01.01.2020 р. по день припинення повноважень депутата);
до 1 квітня наступного року після припинення повноважень депутата місцевої ради подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (тип декларації – щорічна декларація, звітний період – 2020 рік).05.11.2020 16:31

Сьогодні, 5 листопада, відбулась позачергова ХLI сесія районної ради. |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Сьогодні, 5 листопада, відбулась позачергова ХLI сесія районної ради. Сьогодні, 5 листопада, відбулась позачергова ХLI сесія районної ради. Перед початком роботи сесії голова Кіцманської районної ради Петро Лумей та голова Кіцманської РДА Олексій Добровольський привітали всіх присутніх з 102 річницею з Дня Буковинського Віча та нагородили найактивніших депутатів районної ради, учасників АТО, працівників установ та організацій Кіцманщини почесними грамотами Кіцманської районної ради та Кіцманської РДА.
В роботі пленарного засідання взяли участь керівники установ, підприємств і організацій району, голови місцевих рад району та громадськість.
Відтак, у ході пленарного засідання розглянуто 10 питань порядку денного та питання «Різне», які були попередньо опрацьовані на профільних комісіях районної ради.
Основними питаннями порядку денного були:
Про виконання районного бюджету за 9 місяців 2020 року та внесення змін до районного бюджету на 2020 рік;
Про внесення змін до Комплексної програми розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства “Кіцманська центральна районна лікарня” на 2019-2021 роки;
Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Кіцманського району;
Про ліквідацію територіальної виборчої комісії.
В результаті своєї роботи депутати ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного.


04.11.2020 15:09

Розпорядження Про скликання позачергової ХLІ сесії районної ради VІІ скликання  |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Керуючись ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи Постанову Кабінету України № 641 від 22 липня 2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», скликати позачергову ХLІ сесію районної ради VІІ скликання 05 листопада 2020 року о 10 годині ранку в сесійному залі районної ради за адресою: м.Кіцмань, вул. Незалежності, 83.
На розгляд сесії винести питання:
1. Про виконання районного бюджету за 9 місяців 2020 року та внесення змін до районного бюджету на 2020 рік.
2. Про передачу об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Кіцманського району.
3. Інші


20.10.2020 14:37

Відбулась сорокова сесія Кіцманської районної ради |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Відбулась сорокова сесія Кіцманської районної ради Сьогодні 20 жовтня під головуванням Петра Васильовича Лумея – голови Кіцманської районної ради відбулось позачергове засідання сесії районної ради.
В ході роботи сесії депутатами було розглянуто та прийнято рішення щодо виходу Кіцманської районної ради із засновників:
 Комунального підприємства «Кіцманське районне бюро технічної інвентаризації»;
 Районного комунального підприємства «Кіцмань - фарм»;
 Комунального підприємства «Кіцманський некомерційний центр первинної медико-санітарної допомоги»;
 Комунального підприємства «Кіцманська машинно-тракторна станція»;
 Комунального некомерційного підприємства «Кіцманська центральна районна лікарня»;
 Трудового архіву Кіцманського району;
 Комунального підприємства «Кіцманське районне бюро технічної інвентаризації»;
 Установи Районного будинку народної творчості та дозвілля;
 Комунального закладу «Кіцманський інклюзивно-ресурсний центр»;
 Кіцманського комунального госпрозрахункового підприємства «Профдезінфекція», та рекомендовано Кіцманській міській об’єднаній територіальній громаді (у особі Кіцманської міської ради) виступити засновником цих установ.


19.10.2020 16:16

Відбулись засідання постійних комісій районної ради та колегія Кіцманської районної ради |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Відбулись засідання постійних комісій районної ради та колегія Кіцманської районної ради Сьогодні 19 жовтня в Кіцманській районній раді відбулись засідання постійних комісій районної ради та колегія Кіцманської районної ради під головуванням голови районної ради Петра Васильовича Лумея.
Основними питаннями порядків денних комісії та колегії були питання що заплановано винести на розгляд та затвердження ХL позачергової сесії районної ради 20 жовтня 2020 року.


29.09.2020 15:27

Сьогодні, 29 вересня, відбулась чергова ХХХІХ сесія районної ради.  |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Сьогодні, 29 вересня, відбулась чергова ХХХІХ сесія районної ради. Сьогодні, 29 вересня, відбулась чергова ХХХІХ сесія районної ради. Роботу сесії розпочали з вшанування пам'яті всіх синів і дочок українського народу, які віддали життя за незалежність України хвилиною мовчання.
В роботі пленарного засідання взяли участь керівники установ, підприємств і організацій району, голови місцевих рад району та громадськість.
Відтак, у ході пленарного засідання розглянуто 25 питань порядку денного та питання «Різне», які були попередньо опрацьовані на профільних комісіях районної ради.
Основними питаннями порядку денного були:
Звіт голови районної ради;
- Про інформацію керівника Кіцманської місцевої прокуратури про результати діяльності за І-ше півріччя 2020 року;
- Про виконання районного бюджету за І півріччя 2020 року та внесення змін до районного бюджету на 2020 рік;
- Про затвердження фінансового плану на 2021 рік Комунального некомерційного підприємства «Кіцманська центральна районна лікарня» Кіцманської районної ради;
- Про затвердження фінансового плану на 2021 рік Комунального підприємства «Кіцманський некомерційний центр первинної медико-санітарної допомоги» Кіцманської районної ради.
Також під час роботи сесії були розглянуті та затверджені рішення про передачу приміщень лікарських установ на баланс місцевих рад Кіцманського району.
В результаті своєї роботи депутати ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного.


28.09.2020 14:19

Кіцманський окремий батальйон територіальної оборони запрошує громадян на військову службу за контрактом в резерві.  |  Інформації
Кіцманський окремий батальйон територіальної оборони запрошує громадян на військову службу за контрактом в резерві.
Ця інформація зацікавить в першу чергу громадян призовного віку та офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри.
Резервісти підрозділів територіальної оборони звільняються від проходження строкової служби, при укладенні контракту для офіцерів - 10 (ДЕСЯТЬ ) років, для солдат - 6 (ШІСТЬ) років.
З питань укладання контракту на службу в резерві Ви можете звернутися до найближчого військкомату або до командування батальйону за місцем проживання.
Строк служби у військовому резерві може бути щоразу продовжений на 3-5 років до досягнення громадянином граничного віку перебування у військовому резерві.
Резервістам, які уклали контракт, надається переважне право отримати вищестоящу посаду та чергові військові звання.
Збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві.
Резервіст проходить підготовку у своєму підрозділі на посаді згідно з контрактом та залучається до участі в усіх найбільш значущих заходах бойової підготовки (бойові стрільби, тактичні навчання).
Резервістам щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки.
Не забувайте про КРИМ, ДОНЕЦЬК та ЛУГАНСЬК! Ворог може опинитися біля воріт швидше, чим ви зможете втекти за кордон.
Якщо Ви справжній патріот, бажаєте завжди бути готовим до захисту Батьківщини і свого району, стати на захист своїх родин, захистити своє майбутнє - запрошуємо вас за адресою: м.Кіцмань, вул.Сковороди,15.

моб. тел. - 095 772 10 51
тел. - 2 - 16 - 33 ( Кіцманський ОРВК )


25.09.2020 17:22

Відбулись засідання постійних комісій районної ради та колегія Кіцманської районної ради  |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Відбулись засідання постійних комісій районної ради та колегія Кіцманської районної ради Сьогодні 25 вересня в Кіцманській районній раді відбулись засідання постійних комісій районної ради та колегія Кіцманської районної ради під головуванням голови районної ради Петра Васильовича Лумея.
Основними питаннями порядків денних комісії та колегії були питання що заплановано винести на розгляд та затвердження ХХХІХ чергової сесії районної ради 29 вересня 2020 року.


22.09.2020 15:42

Про скликання чергової ХХХІХ сесії районної ради VІІ скликання  |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Керуючись ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи Постанову Кабінету України № 641 від 22 липня 2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», скликати чергову ХХХІХ сесію районної ради VІІ скликання 29 вересня 2020 року о 10 годині ранку в сесійному залі районної ради за адресою: м.Кіцмань, вул.Незалежності,83.
На розгляд сесії винести питання:
1. Про звіт голови районної ради.
2. Про інформацію керівника Кіцманської місцевої прокуратури про результати діяльності за І-ше півріччя 2020 року.
3. Про внесення змін до районного бюджету на 2020 рік.
4. Інші
На сесію запросити: голову райдержадміністрації та заступників голови райдержадміністрації, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, голів ОТГ, сільських голів, керівника місцевої прокуратури, голову Кіцманського районного суду, начальників: Кіцманського районного відділення СБУ, Кіцманського відділу поліції Головного управління Національної поліції, районного сектору УДСНС України в Чернівецькій області, Кіцманського управління Головного управління державної фіскальної служби в Чернівецькій області; військового комісара Кіцманського об’єднаного районного військового комісаріату, керівників політичних партій та громадських формувань, працівників районної газети «Вільне життя», районного радіомовлення, виконавчий апарат районної ради.


15.09.2020 11:49

Як батьку реалізувати право на декретну відпустку |  Інформації
Як батьку реалізувати право на декретну відпустку Ще зовсім недавно, почути про те, що чоловік пішов у декретну відпустку, було чимось незвичним і в деякій мірі дивним. Але зараз, суспільство вже по іншому сприймає інформацію, що не лише мама може доглядати за малюком у перші роки його життя.
Поступово стереотипи суспільства руйнуються. Адже, хто має бути з дитиною повинні вирішувати саме батьки, з урахуванням усіх сімейних обставин кожної сім’ї.
Діюче законодавство України не вимагає, щоб саме жінка йшла у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У «декрет» може йти не лише мати дитини, а й інші родичі.
Згідно зі ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і ст.18 Закону України «Про відпустки», взяти декретну відпустку з догляду за дитиною можуть: мати, батько, дідусь, бабуся, опікун чи інші родичі. До того ж таку відпустку можна використовувати як повністю, так і частково. Тобто батько та мати можуть розділити її навпіл.


15.09.2020 11:48

Порядок виїзду дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків |  Інформації
Порядок виїзду дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків Проблема виїзду дитини за кордон без згоди одного з батьків є одним з найактуальніших питань із яким звертаються до Кіцманського бюро правової допомоги батьки, з якими проживає дитина.
Згідно положень Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.


27.08.2020 16:32

Відбулась позачергова сесія Кіцманської районної ради |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Відбулась позачергова сесія Кіцманської районної ради Сьогодні 27 серпня під головуванням Петра Васильовича Лумея голови Кіцманської районної ради відбулась позачергова сесія районної ради. На порядок денний сесії було винесено питання “Про епідеміологічну ситуацію в Кіцманському районі”. Заслухавши інформацію заступника головного лікаря КНП «Кіцманська ЦРЛ» Дмитра Фівчука, головного лікаря КНП «Кіцманський центр ПМСД» Мирослава Заліщука, завідувача Кіцманським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрія Водянчука про епідеміологічну ситуацію в Кіцманському районі депутати районної ради прийняли рішення:

Встановити порядок роботи:
- Громадського транспорту за умови забезпечення водіїв та наявності у пасажирів під час таких перевезень засобів індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння. Зобов’язати перевізників дотримуватися усіх необхідних протиепідемічних заходів.
- Суб’єктів господарювання (торгівлі, побутових послуг, ринків, торгових комплексів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивним клубам, залам, секціям тощо), за умови дотримання протиепідемічних заходів.
- Закладів громадського харчування, за умови дотримування усіх необхідних протиепідемічних заходів.
- Дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів, за умови дотримання рекомендацій головного державного санітарного лікаря України.

•Заборонити проведення масових заходів з великою кількістю учасників у закритих приміщеннях.
•Сектору з питань освіти Кіцманської РДА невідкладно підготувати рішення про відновлення роботи закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти, з урахуванням Регламенту діяльності закладів дошкільної освіти комунальної форми власності в умовах адаптивного карантину в 2020/2021 навчальному році, Регламенту підготовки та організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти в умовах адаптивного карантину в 2020/2021 навчальному році та Моделі організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину.
•Рекомендувати органам місцевого самоврядування району провести сесійні засідання, де обговорити питання епідеміологічної ситуації у громадах.
•Органам національної поліції рекомендувати не вчиняти дій щодо притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання, які діятимуть відповідно до цього рішення.
•Звернутися до Міністерства інфраструктури України щодо недопущення скасування зупинок поїздів далекого сполучення.
•Доручити голові районної ради підготувати і направити звернення до Кабінету Міністрів України щодо оптимізації карантинних вимог в Кіцманському районі.


20.08.2020 11:14

Виборчий процес стає доступнішим для осіб з інвалідністю та маломобільних людей за допомогою інтернету |  Інформації
Виборчий процес стає доступнішим для осіб з інвалідністю та маломобільних людей за допомогою інтернету З 1 липня 2020 року громадяни можуть онлайн звернутися до органу ведення державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua/) щодо:
•свого включення до реєстру;
•внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у реєстрі;
•зміни своєї виборчої адреси;
•внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно;
•виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;
•змісту своїх персональних даних;
•прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою.
Щоб подати заяву онлайн, потрібен кваліфікований електронний підпис. До заяви додайте копії документів, що підтверджують ці зміни.
Якщо Ви проживаєте не за місцем реєстрації та плануєте голосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, потрібно змінити виборчу адресу до 10 вересня.
Через карантинні обмеження рекомендується подати заяву онлайн.
Відеоролик «Онлайн-сервіси державного реєстру виборців» можна завантажити за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1PjakZeYdH_rjiALYRF4bemnzBkvfigD1/view?usp=sharing
Нагадуємо, що у разі виникнення правових питань отримати юридичну консультацію або роз’яснення можна дистанційно за телефоном: 2-10-38, (066) 062-63-35, (095) 63-69-522.
Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги» щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).
Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту kitsmanske@legalaid.cv.ua та chernivetske@legalaid.cv.ua.
Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.


18.08.2020 10:29

Що таке податкова знижка на навчання і хто на неї має право? |  Інформації
Що таке податкова знижка на навчання і хто на неї має право? Багато громадян чули про податкову знижку на навчання як можливість повернути собі частину витрат сімейного бюджету, але не всі знають, як правильно нею скористатись.
Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання. Витрати на військову кафедру та на інші курси в закладах освіти та витрати на навчання за кордоном не враховуються.
Право на отримання податкової знижки мають громадян України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена їх сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені).
Оформленням податкової знижки краще займатися тому з батьків, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом з цим не може перевищувати 18%.
Для того, щоб скористатися податковою знижкою на навчання, Вам потрібно:
- оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату;
- отримати від роботодавця довідку про доходи;
- до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;
- подати документи на отримання податкової знижки в органи Державної фіскальної служби за місцем реєстрації та отримати протягом 60 днів податкову знижку.
Щоб повернути гроші за навчання, потрібно надати такий пакет документів Державної фіскальної служби за місцем реєстрації:
- копія паспорта;
- копія ідентифікаційного номеру;
- довідка про доходи за формою №3;
- копія договору із закладом освіти;
- копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
- оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
- податкова декларацію про майновий стан і доходи;
- заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.
Нагадуємо, що у разі виникнення правових питань отримати юридичну консультацію або роз’яснення можна дистанційно за телефоном: 2-10-38, (066) 062-63-35, (095) 63-69-522.
Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги» щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).
Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту kitsmanske@legalaid.cv.ua та chernivetske@legalaid.cv.ua.
Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.


27.07.2020 10:12

Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу |  Правова допомога
Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу З 1 січня цього року викривачі корупції отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Розширення кола суб’єктів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу передбачено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17 жовтня 2019 року № 198-IX, який набрав чинності з 1 січня 2020 року.
Законом внесені зміни до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали викривачі у зв’язку з повідомленням ними інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення – на всі види правових послуг, передбачені ч. 2 ст. 13 цього Закону.
Роз’яснення щодо надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги надає Національне агентство з питань запобігання корупції:
Право викривача на безоплатну вторинну правову допомогу.
Викривачі перебувають під захистом держави. Для захисту прав та представництва своїх інтересів викривач може користуватися всіма видами правової допомоги, передбаченої Законом України «Про безоплатну правову допомогу», або залучити адвоката самостійно (ч. 1 та ч. 3 ст. 53 Закону).
Викривач має право на безоплатну правову допомогу у зв’язку із захистом прав викривача (п. 5 ч. 2 статті 533 Закону).
Вищевказані норми Закону кореспондуються з Законом України «Про безоплатну правову допомогу», яким визначено, що викривач у зв’язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення має право на безоплатну вторинну правову допомогу
(п. 14 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).
Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг (ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»):
1) захист від обвинувачення;
2) здійснення представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
3) складення документів процесуального характеру.
Реалізація права викривача на безоплатну вторинну правову допомогу.
Звернення про надання одного з видів правових послуг, передбачених
ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», подаються особами, які досягли повноліття, до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або до територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання таких осіб (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).
Разом із зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги особа або законний представник особи повинні подати документи, що підтверджують належність особи або осіб, стосовно яких звертається законний представник, до однієї з вразливих категорій осіб, передбачених ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (ч. 4 ст. 18 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).
Враховуючи наведене, викривачу для реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги необхідно подати відповідне звернення разом з документами, що підтверджують здійснення ним повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.
Такими документами можуть бути, зокрема:
1) копія відповіді органу (закладу, установи, організації або юридичної особи) на повідомлення (заяву, скаргу тощо) викривача;
2) копія листа органу (установи) про результати попередньої перевірки за повідомленням викривача про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону;
3) копія повідомлення Національному агентству про початок досудового розслідування за участю викривача;
4) копія повідомлення Національному агентству про участь викривача у справі про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією;
5) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, до якого внесені відомості про заявника (викривача) у справі про корупційний злочин;
6) інші документи, видані уповноваженими органами, які підтверджують, що особа є викривачем у зв’язку із повідомленням нею інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.
Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги за посиланням bit.ly/2Cz6djg
Нагадуємо, що у разі виникнення правових питань отримати юридичну консультацію або роз’яснення можна дистанційно за телефоном: 2-10-38.
Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги» щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).
Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту kitsmanske@legalaid.cv.ua та chernivetske@legalaid.cv.ua.
Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.


Tеми