Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кельменецький район

Новини

24.05.2011 14:44

До співпраці запрошуються боржники |  Повідомлення Пенсійного фонду

Підвищення рівня життя населення, забезпечення прав і свобод громадян, можливостей для вільного розвитку особистості на основі сталого зростання економічних показників - головна мета урядовоі політики, і роль Пенсійного Фонд України в цих процесах надзвичайно важлива і вагома.

В управлінні Фонду в районі в цілому за чотири місяці поточного району спрацювали непогано.

До бюджету  надійшло 9612,9 тис.грн., що на 2094,4 тис.грн. більше           ніж за аналогічний період минулого року. Та й планове завдання виконано на           107,0 %. Призначено 195 пенсійних справ, проведено 177 перерахунків пенсій, виплачено  254 допомоги на поховання.

Та не це хвилює мене сьогодні, хоча, мабуть усім зрозуміло, що не лише повне виконання і перевиконання планових показників по надходженню єдиного соціального внеску, але й зменшення і недопущення недоїмки з його сплати дозволить забезпечити своєчасну виплату пенсій, подальше підвищення їх розмірів, практичну реалізацію норм Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування».

Місячна потреба на виплату пенсій та допомог в даний час становить в середньому 14742,9 тис.грн., місячне ж надходження – 2403,2 тис.грн., а це лише 16,3 відсотка. Якщо проаналізувати надходження коштів в розрізі платників, то спостерігається сумна картина. Основними донорами являються бюджетні установи, а з підприємств та організацій - одні і ті ж: Кельменецьке міжрайонне управління водного господарства (Бідюк А.В.), Кельменецький райавтодор (Варварюк П.В.), Районне управління газового господарства (Каралаш С.В.).

        Демографічна ситуація в районі дуже складна. Основу населення складають сільські мешканці, з яких третя частина - пенсіонери. На одного працюючого припадає майже три пенсіонери, яких він, за діючою на сьогодні солідарною системою пенсійного забезпечення, повинен утримувати за рахунок внесків, перерахованих платниками зборів до пенсійної «скриньки».

Коли проаналізувати структуру боргів до Пенсійного фонду, за якими стоять живі люди, то стає зрозумілим, що вони перестають бути зайнятими працівниками і не сплачують збори до Пенсійного фонду, який своїми коштами підтримує пенсіонерів, реально видно картину, що при таких умовах  зберегти тенденцію виплати пенсіі у збільшених розмірах, неможливо.

Як розцінити той факт, що з початку нинішнього року ряд діючих підприємств та організацій нарощують борги по єдиному соціальному внеску? А список чималий : Кельменецький райагробуд (Дворський Р.М.), ВАТ «Іванівецьке ПМК-2-сервіс» (Дзик Г.Д.), ВАТ «Кельменецьке РТП (Заворотна В.А.), ВАТ Кельменецька МТС (Зварич В.П.)

       Звичайно, що нині діючі законодавчі акти дають можливість застосування жорстких методів роботи з неплатниками. Ми працюємо з людьми, з якими живемо поруч і яких добре знаємо. І, незалежно від цього, ми керуємося законами у роботі. Іноді іншого способу стягнення боргів, як судовий позов чи розпродаж  майна боржників, в нас просто немає. Станом на 01.05.2011 знаходиться на виконанні в ДВС 177 виконавчих документів  на суму 1390,3 тис.грн., в т.ч. 35 по наказах Господарського суду на суму 351,7 тис.грн.

      Але завжди за основний дієвий метод, я вважаю переконання, співпрацю з керівниками підприємств, органами місцевої влади. Звичайно, зупинити старість неможливо, але зробити її гідною  спільними зусиллями - це наш обов»язок. Тому запрошую до співпраці і розуміння всіх керівників підприємств, установ, організацій, кому небайдужа доля в похилому віці своїх підлеглих. Накопичувати щомісяця борги – це не метод сучасного керування. Отож, вишуковувати шляхи виходу з кризового стану, застосовувати різні методи, щоб вчасно і повному обсязі розраховуватися з бюджетами всіх рівнів, має стати закономірним явищем.

  • Автор:Н.Бабин заступник начальника -начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі
  • Джерело: Пенсійний фонд