Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кельменецький район

Новини

13.05.2011 13:59

НАЙВИЩІ ЗАКОНИ, ЩО В СЕРЦІ ЗАПИСАНІ  |  Святкові заходи

Кажуть, що найвищі закони записані в серці, - розпочав свій виступ, відкриваючи урочисто-траурний мітинг з нагоди свята Великої Перемоги, Кельменецький селищний голова В.О.Твердохліб.

За традицією свято святилося на Центральній площі, куди сходилися вдячні кельменчани, аби усталеним маршрутом пронести пам'ять сердець. Слідом за прапорами шикувалися ветерани – фронтовики з нагородами на грудях. З кожним роком цих людей все менше стає. Чи й назвеш їхній стрій колоною. Але кожен, хто іще при сякому-такому здоров’ї, хоче залишатися в строю.

Перша зупинка – біля пам’ятника загиблим кельменчанам, до підніжжя якого лягають корзини живих квітів. А вже потім ветерани прямували до розставлених лавок під тихими вербами, що бережуть спокій спочилих у Братській могилі. Площу заповнюють трудові та учнівські колективи, громадськість селища. На підвищення – трибуну піднімаються запрошені до президії.

Урочистий і разом з тим траурний мітинг відкрив селищний голова В.О. Твердо хліб. Урочисто звучить Національний Гімн України. Нуртується в тиші терпка хвилина мовчання.

З привітанням виступив голова районної ради Д.В.Власов.

На урочисто-траурному мітингу виступив голова районної ветеранської організації В.І. Флор як.

Від молодого покоління вдячних внуків-правнуків слово тримав учень Кельменецької школи Олег Молдован.

З-поміж усіх відділяється жінка  у чорному вбранні, що тримає в руці запалену свічку. Мати усіх синів… Через усю площу в напрямку до пам’ятника й до Вічного вогню жінку-матір супроводжують дівчата також у траурному вбранні й із запаленими свічками в руках. А слідом за ними – усі, хто з корзинами й букетами квітів.

Над рівними рядами прізвищ горіли рівні ряди запалених свічок пам’яті.

Учасники художньої самодіяльності продемонстрували вокально-хореографічну композицію, котра нікого не залишила байдужим.

  • Автор:Василь Кривий
  • Джерело: газета "Рідне слово"