Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кельменецький район

Новини

25.03.2011 14:11

РЕАЛІЗАЦІЯ ПОВНОВАЖЕНЬ |  Діяльність органів місцевого самоврядування

Щороку, приблизно десь о цій порі, у районі детально аналізується стан справ щодо реалізації виконкомами селищної та сільських рад своїх повноважень – і делегованих органами державної виконавчої влади, і самоврядних. Мається на увазі робота протягом попереднього року.

Детальний аналіз такої роботи було зроблено минулого тижня на підсумковій нараді.

Якщо звести до спільного знаменника усе те, про що йшлося в інформації керівника апарату райдержадміністрації В.І. Андрущака, то виходить, що виконком рад, «здійснюючи якісно нові завдання, що стоять перед ними на сучасному етапі, зосереджували свої зусилля на перспективних напрямах розвитку економіки, наполегливо і глибоко вникали у питання, пов’язані з реалізацією своїх повноважень у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, регулювання земельних відносин, соціального захисту населення, галузях бюджету і фінансів, управлінню комунальною власністю, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту, зв’язку, будівництва, оборонної роботи…»

Повноваження сільських рад знайшли відображення у розподілі обов’язків між членами виконкомів, працівниками рад і регулярно здійснювалися у їхній практичній діяльності. Здебільшого стан реалізації делегованих повноважень глибоко і кваліфіковано аналізувався на засіданнях виконкомів. За результатами перевірок, що проводилися на виконання прийнятих рішень, складалися ґрунтовні довідки, здійснювалися відповідні попередження громадян і посадових осіб. А визначені в рішеннях завдання знаходили належне втілення у життя територіальних громад.

Доповідач наводив такі цифри: протягом минулого року на засіданнях виконкомів селищної і сільських рад було прийнято 1459 рішень з питань, що охоплюють делеговані повноваження, 1186 із них виконано, 273 перебувають у стадії виконання.

Уміло застосовуючи різні форми і методи роботи, як наголошувалося з трибуни. Ефективно реалізовують свої повноваження Кельменецька селищна, Івановецька, Бабинська, Бернівська, Дністрівська, Вороновицька сільські ради. Чимало позитивних надбань є у роботі Росошанівської, Козирянської, Ленковецької, Лівинецької, Подвір’ївської, Новоселицької сільських рад.

А далі доповідач аналізував роботу рад щодо реалізації делегованих повноважень у кожній конкретній галузі, що, власне, знайшло своє відображення у спільному розпорядженні районної державної адміністрації та районної ради.

Розглянувши підсумки діяльності селищної та сільських рад, їхніх виконавчих комітетів щодо реалізації делегованих державою і самоврядних повноважень протягом минулого року (бралися до уваги висновки управлінь, відділів, секторів райдержадміністрації, служб району), загальне перше місце присуджене Івановецькій сільській раді (сільський голова А.М.Стаднійчук, секретар ради А.Г.Фортуна – до останніх виборів було навпаки).

Голова райдержадміністрації Д.В.Власов та заступник голови районної ради А.І.Горобець вручили переможцям Почесну грамоту і Диплом першого ступеня райдержадміністрації і районної ради, а також грошову винагороду в сумі 3500 гривень.

Друге місце посіла Бабинська сільська рада (голова В.В. Григорошенко, секретар В.В. Тополюк) із врученням Почесної грамоти і Диплома другого ступеня та премії  в сумі 3000 гривень.

На третьому місці – Бернівська сільська рада (голова І.М.Усатий, секретар І.М. Солодюк). Їм вручили Почесну грамоту, Диплом третього ступеня і грошову премію в сумі 2500 гривень.

Під час відзначення кращої роботи виконкомів рад щодо реалізації делегованих державою повноважень в окремих галузях і сферах прізвище Кельменецького голови В.О.Твердохліба і секретаря ради Л.Д.Раренко називалося вісім разів. Вони не встигали сідати на місця і знову виходили на середину залу. Якщо ж зважити на те, що потім подарунки окремим радам вручатимуть керівники управлінь, відділів і служб району і знову ж таки серед тих окремих чотири рази будуть Кельменці, то В.О. Твердохліб і Л.Д. Царенко по праву можна визнати іменинниками підсумкової наради. Отже: у галузі бюджету, фінансів і цін кращою визнано роботу виконкомів Кельменецької селищної, Вовчинецької, Вороновицької, Дністрівської, Зеленецької і Лівинецької сільських рад;

у сфері освіти – Кельменецької;

у сфері охорони здоров’я – Кельменецької, Вороновицької;

у галузі побутового і торговельного обслуговування населення – Кельменецької, Ленковецької;

у сфері регулювання земельних відносин – Кельменецької;

у галузі будівництва – Кельменецької;

у сфері молодіжної політики, фізкультури і спорту – Кельменецької, Перковецької;

у сфері культури – Зеленецької; 

 у сфері соціального захисту населення – Вартиковецької;

щодо ведення статистичного обліку громадян – Козирянської, Лівинецької, Оселівської;

щодо збереження документів – Кельменецької, Дністрівської.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації М.М. Карапчієвська вважає, що виконання бюджету – найголовніше з делегованих повноважень. За кращу роботу щодо забезпечення виконання бюджету вона вручила подарунки В.І.Жулепі, А.П. Дєдову, О.В. Придрику, В.М. Громику, В.О. Твердо хлібу, В.М. Це калові (Вовчинець, Вороновиця, Зелена, Лівинці, Кельменці, Дністрівка).

Начальник управління економіки О.М. Волканеско наголосила на важливості роботи щодо торговельного і побутового обслуговування населення та вручила подарунки Кельменецькому голові В.О. Твердо хлібу і Ленковецькому сільському голові В.М. Присакарю.

Начальник відділу Держкомзему в Кельменецькому районі Б.І.Пилипчук – В.О.Твердохліб – за кращу роботу у сфері регулювання земельних відносин.

Своєрідні апарати здоров’я заступник головного лікаря рай лікарні І.Л. Коцюбан вручила В.О. Твердохлібу, А.П. Дєдову, В.Д. Білику (Кельменці, Вороновиця, Перківці).

За тісну співпрацю з державною ветеринарною службою начальник районного управління державної ветеринарної медицини В.І. Кувіла вручив нагороди Бабинському голові В.В. Григорошенку, Козирянському сільському голові С.І.Онуфрійчуку та секретарю Бернівської сільради І.М. Солодюк.

Подвір’ївський сільський голова О.В. Чунтул одержав нагороду з рук заступника начальника рай вузла зв’язку «Укрпошти» Н.В.Губи та з рук начальника районного центру зайнятості Е.В.Секрети. А Зеленецький сільський голова О.В.Придрик – з рук начальника районного відділу культури Т.М.Шарагової.

Начальник районного управління Державного казначейства А.М. Бурлака вручив грамоту й цінний подарунок за кращі результати в роботі і тісну співпрацю Козирянському сільському голові С.І.Онуфрійчку.

Реалізація радами делегованих державою і самоврядних повноважень – процес безперервний. Промине рік і ми знову зберемося на підсумкову нараду, як оце тепер.

  • Автор:Василь Кривий
  • Джерело: Газета «Рідне слово»