Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кельменецький район

Новини

09.11.2010 11:31

НА НАЛЕЖНОМУ РІВНІ  |  Медицина

Двадцятий жовтневий день за календарним вважається всеукраїнським днем боротьби з раком молочної залози. А з 18 по 22 жовтня згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я працівники цього ж міністерства спільно з науковцями національного інституту раку по всій Україні здійснювали планові перевірки стану онкодопомоги, яка повинна надаватися відповідно до державних стандартів діагностики та лікування.

У Кельменцях, зокрема, побували головний спеціаліст департаменту Міністерства охорони здоров’я з розвитку медичної допомоги на вторинному і третинному рівнях І.П. Павлова, заступник головного лікаря Житомирського обласного онкодиспансеру Л.В.Мельничук, а також головний лікар Чернівецького обласного клінічного онкодиспансеру А.О. Гонца – він же обласний позаштатний онколог Головного управління охорони здоров’я.

Щонайперше гості ознайомилися з роботою міжрайонного центру профілактики та ранньої діагностики захворювань жінок репродуктивного віку, що порівняно недавно відкритий у районній поліклініці і вважається міжрайонним тому, що обслуговує жінок не лише з нашого, а й з сусідніх Сокирянського та Хотинського районів.

Досвідчений лікар Т.І. Дудко іще коли працювала на старому апараті ультразвукового обстеження, була дуже точною в діагнозах і вони повністю підтверджувалися і в обласному діагностичному центрі. Нині ж Тетяна Іванівна завідує новоствореним кабінетом (зрозуміло, що й обладнання нове) новоствореного міжрайонного центру. У її кабінеті перевіряючи затрималися довше і дали оцінку роботи: на належному рівні. Як пояснила потім уже згадувана І.П.Павлова, «на належному рівні» - це висока оцінка. Тим відрадніше, бо оце «на належному рівні» було сказано і в кабінеті мамографії, яким завідує В.О.Кушнір.

- Від квітня, - зауважив Василь Олександрович, -  провели обстеження молочних залоз майже у чотирьох з половиною сотень жінок. У семи виявлено онконатологію й направили на обстеження в онкодиспансер. З різною патологією молочних залоз виявлено 125 жінок.

-Анатолію Олександровичу, - цікавилися в головного онколога області. – Ваш колега, а наш земляк І.А. Городянський упорядкував книгу «Не вмирай, допоки живеш». У книзі вміщена й ваша з ним стаття про соціальні аспекти перебігу ракових захворювань у Чернівецькій області. Тривожно, що «загальна онкозахворюваність у Кельменецькому районі реєструється у два рази частіше, ніж у Сторожинецькому … прямі кишки – у 6 разів, а рак губи – в 15 разів».Чи йде справа на поліпшення?

- Важко сказати. Бо це, якщо ви уважно читали нашу статтю, «не є наслідком низької організаційної роботи». Причина, очевидно, криється в іншому. Наш висновок: для вирішення проблеми потрібні наукова експедиція вчених.

Того ж дня перевіряючи побували в амбулаторії сімейного типу, що в Ленківцях, та у стаціонарному відділенні територіального центру. А для лзнайомлення з роботою фельдшерсько-акушерських пунктів вибрали Вороновиця. Всюди було – на належному рівні.

  • Автор:Василь Кривий
  • Джерело: Газета «Рідне слово»