Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

16.09.2020 11:32

Рятувальники попереджають про небезпеку пожеж в екосистемах |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

В осінній період частішають випадки пожеж на відкритих територіях. У першу чергу, це зумовлюється тим, що громадяни, впорядковуючи свої земельні ділянки, спалюють листя чи суху траву. Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою приховує у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу.

При спалюванні сухої трави на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до тридцяти кілометрів. Висота полум’я у такому разі досягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, територія таких пожеж протягом п’ятнадцяти-тридцяти хвилин збільшується, щонайменше, у два-три рази.

Якщо ж сухостій спалювати на подвір’ї, поблизу житлових будинків чи господарських приміщень, то поривами вітру полум’я може перекинутися на ці будівлі. У такому разі не вдасться уникнути матеріальних втрат, до того ж, це може загрожувати життю людей.

Зважаючи на це, рятувальники застерігають: для виникнення пожеж через спалювання сухої трави достатньо необережно кинутого недопалка чи сірника або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття. Основні правила безпеки, яких варто дотримуватися, нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, проте їх своєчасне й ре­тельне виконання дозволить вберегтися від біди:

·        в жодному разі не спалюйте сміття та сухостій;

·        створювати смітники та спалювати відходи;

·        не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами;

·        не розкладайте багаття поблизу будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не менше п’ятнадцяти метрів;

·        не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

·        завжди майте під рукою первинні засоби пожежогасіння;

·        коли полум’я догоріло, засипте його землею або залийте водою;

·        не дозволяйте дітям гратися з вогнем і розводити багаття без нагляду дорослих!

Не слід забувати і про те, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати.

  • Автор:Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Tеми