Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

03.03.2020 10:16

В лісовому масиві неподалік Рукшина знайдено ручну гранату |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє


 

Минулого тижня в лісовому масиві неподалік села Рукшин місцевий мешканець виявив підозрілий предмет, що за зовнішнім виглядом міг належати до вибухонебезпечних. Про небезпечну знахідку чоловік одразу ж повідомив рятувальників. Фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області, прибувши за викликом, встановили, що знахідкою є ручна граната часів I Світової війни. Вибухонебезпечний предмет було вилучено піротехніками та знешкоджено у встановленому порядку.

З початку року на території Чернівецької області піротехніками знешкоджено 10 застарілих боєприпасів часів минулих воєн.

Рятувальники нагадують та застерігають краян, що такі предмети заборонено брати до рук, наносити удари, робити спроби розібрати, використовувати в господарстві або в побутових цілях. Категорично забороняється пересувати його, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, намагатися самостійно знешкоджувати знахідку. Не можна здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси ще можуть нести в собі смертельну небезпеку і тому важливо повідомляти про вибухонебезпечну знахідку за номером 101 або 102.

 


 

 

 

  • Джерело: Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Tеми