Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

14.08.2019 12:03

В Атаках горів автомобіль |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

В Атаках горів автомобіль

 

13 серпня до 7 державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про пожежу в легковому автомобілі в селі Атаки. Як з’ясувалось, під час руху водій помітив загорання під капотом, зупинився та викликав рятувальників. Вогнеборці, прибувши за викликом, оперативно погасили пожежу ліквідувавши загрозу вибуху. Причина займання встановлюється. Проте, за попередньою версією, причиною пожежі могла стати несправність паливної (газової) системи автомобіля.

Від початку року це вже 8 випадок займання автомобілів на Хотинщині. Під час літнього періоду ймовірність загорання автомобілів зростає, адже спекотна погода сприяє нагріву авто на відкритому сонці понад 70 градусів Цельсія. Як відомо, автомобіль повністю вигорає за двадцять хвилин. Притому, щоб ушкодження були фатальними, достатньо навіть п’яти хвилин. Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку. Розпізнати загорання можливо за ознаками виділення тепла та диму. У випадку пожежі, до приїзду пожежників, варто спробувати побороти стихію самостійно. Лише так ви зможете зберегти свій автомобіль частково неушкодженим. Тому, вогнегасник повинен бути в кожному транспортному засобі й знаходитися в доступному місці, найкраще підійде вуглекислотний або порошковий вогнегасник об’ємом до 5 літрів. Під час гасіння пожежі в підкапотному просторі необхідно відкрити замки капоту. Відкриваючи капот – направте одразу вогнегасник, адже інтенсивність горіння при його відкриванні посилюється. Найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників.

Щоб уникнути пожежі в автомобілі, дотримуйтесь наступних правил:

-       Не транспортуйте бензин в пластмасових каністрах (пластмаса накопичує статичну напругу, що може стати причиною спалаху бензину).

-       Слідкуйте за паливними шлангами вашого автомобіля.

-       Ніколи не заправляйтеся при працюючому двигуні.

-       Якщо у вашому автомобілі часто перегорають лампочки або запобіжники, потрібно провести технічний огляд! Можливо, це наслідки короткого замикання, через яке може статися пожежа.

-       Будь-який провід в підкапотному просторі повинен бути ретельно заізольований.

-       Слідкуйте за справністю газової установки, якщо вона встановлена у вашому автомобілі.

Пам’ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки, регулярний техогляд та належна підготовка до екстрених ситуацій допоможе уникнути пожежі на транспорті, а у разі потреби діяти швидко та впевнено.

  • Джерело: Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Tеми