Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

26.07.2018 12:22

Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області звітує щодо своєї діяльності у I півріччі поточного року |  Інформації

Головне завдання працівників Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області (далі – Хотинське відділення управління) – забезпечити своєчасне фінансування передбачених витрат, щоб допомогти в скрутний період кожній застрахованій особі, потерпілим, які отримали травму від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності. Колектив наполегливо працює, дотримуючись принципів прозорості роботи, з готовністю приділяє увагу кожному відвідувачу.

 

Матеріальне забезпечення

За даними фінансової звітності упродовж першого півріччя 2018 року Хотинським відділення управління на виплату матеріального забезпечення було спрямовано 2811,5 тис. грн, із них:

  • на допомогу з тимчасової втрати працездатності за 9172 дні хвороби – 1528,7 тис. грн;
  • допомогу по вагітності та пологах отримали 43 застраховані особи на загальну суму 1274,6 тис. грн;
  • виплачено дві допомоги на поховання – 8,2 тис. гривень.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року видатки на матеріальне забезпечення в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності зросли на 25,4 %,  з яких:

  • з тимчасової непрацездатності без догляду за хворим – 24,6 %;
  • з тимчасової непрацездатності по догляду за хворим – 68,9 % (стаціонарне лікування онкологічного захворювання дитини).

Середньоденний розмір допомоги становить 170,30 грн та 104,91 грн відповідно;  середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності по  страхувальниках району – 166,67 гривень. 

Видатки на матеріальне забезпечення для виплати допомоги по вагітності та пологах зросли на 24,5 %, одноденна становить 149,25 грн проти 111,03 грн за І півріччя 2017 року. 

Один із головних чинників цього – зростання розміру мінімального та середнього заробітку застрахованих осіб, адже кількість днів, які краяни провели на лікарняному, впродовж першого півріччя цього року на 57 менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

 

Соціальні послуги

З 01 січня 2018 року Фонд соціального страхування України успішно впровадив принципово новий підхід до надання соціальних послуг, зокрема механізм отримання медичної реабілітації, який було спрощено та переведено на адресність.

Застрахована особа, що перебуває на стаціонарному лікуванні у лікувальному закладі, на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії  щодо необхідності реабілітаційного лікування за певним профілем захворювання  направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування. Пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам за профілем його хвороби,  він самостійно вибирає санаторно-курортний заклад, узгоджується наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим. На час реабілітації продовжується лікарняний листок.  

 У Хотинському районі на відновне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів соціального страхування в І півріччі направлено 20 застрахованих осіб. На це використано 286,0 тис. гривень.

Станом на 01 липня 2018 року лікування оплачено 13 особам на суму 183,6 тис. гривень.

 

Страхові виплати

З початку 2018 року було здійснено три етапи перерахунків розміру страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), що дозволило збільшити їх у середньому на 40,6 відсотка.

Таким чином, розмір виплат було збільшено для 80 осіб. Із них: з інвалідністю – 55 осіб, 20 потерпілим із відсотком втрати працездатності без групи інвалідності і ще п’ятьом, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника. Цій категорії застрахованих осіб виплачено кошти на суму 917,03 тис. грн для відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок втрати ним здоров’я, та виготовлено ортопедичне взуття на суму 51,9 тис. гривень.

 

  • Автор:Тетяна Бродовінська, начальник Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області.

Tеми