Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

20.07.2018 09:11

Пенсійники Буковини підбили підсумки роботи за І півріччя 2018 року |  Повідомлення Пенсійного фонду

 

Підсумки роботи за перше півріччя 2018 року та основні завдання на наступні шість місяців  обговорили буковинські пенсійники на засіданні колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайлові Романіву 19 липня.

Очільник пенсійної служби Буковини зазначив, що завдяки активній роботі, спрямованій на наповнення бюджету Фонду з метою забезпечення повного та своєчасного фінансування пенсійних виплат і грошових допомог упродовж першого півріччя 2018 року забезпечене своєчасне та в повному обсязі фінансування виплат 223,6 тисячі громадян.

Михайло Романів відзначив виконання планового завдання за усіма джерелами надходжень та поінформував, що сума законодавчо визначених джерел доходів з початку року склала 2711,8 млн. грн., або 104,1% бюджетних завдань. Із вказаної суми  42,2% - власні надходження, частка яких порівняно з 2017 роком зросла на 2,2%. Рівень забезпечення власними коштами за січень-червень 2018 року склав 63,3% проти 47,5%  минулорічних.

Власних доходів, які формуються на території області, надійшло в сумі 1150,4 млн. грн., що становить 110,2% до планового завдання та на 32,5% більше минулорічних. У тому числі від єдиного соціального внеску надійшло 1139,1 млн. грн., або на 10,2% більше плану та на 32,7% більше, ніж за перше півріччя 2017 року.

Завдяки активній співпраці з органами ДВС в рахунок погашення заборгованості з платежів до бюджету Фонду надійшло з початку року 0,4 мільйона гривень.

Михайло Романів відзначив активну роботу працівників Головного управління, скеровану на  легалізацію зайнятості та оплати праці, що справляють безпосередній вплив на соціальний захист працівників, розмір їхнього пенсійного забезпечення та поповнення бюджету Фонду. Завдяки проведеній інформаційно-роз’яснювальній роботі та спільним з органами державної виконавчої служби, управлінням праці та соціальними партнерами заходам щодо погашення заборгованості з платежів, зауважив керівник буковинських пенсійників, від 1,7 тисячі фізичних осіб-підприємців до бюджету Фонду в рахунок погашення боргу з єдиного соціального внеску надійшло 3,3 млн. грн.  З початку року  легалізовано працю 2,4 тис. найманих працівників та фізичних осіб-підприємців, що дозволило залучити 2 млн. грн. єдиного внеску, в тому числі  1,7 млн. грн. - до бюджету Пенсійного фонду. 286,7 тис. грн. надійшло за позовними заявами, поданими до судових інстанцій.

Середньомісячна виплата на одного одержувача за шість місяців року становила 2069,13 грн. і порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 24,8%. Середній розмір пенсійних виплат за червень 2018 року склав 2075,79 грн., що на 378,18 грн. (22,3%) більше, ніж у  минулорічному червні.

В результаті проведеної роботи із залучення якомога більшої кількості пенсіонерів до отримання пенсійних виплат через банківські установи, що дає можливість заощадити кошти бюджету Фонду, за шість місяців нинішнього року користувачів банківських послуг побільшало на дві тисячі.  Сьогодні пенсії через банки отримують більше половини (52%) буковинських пенсіонерів. Заощадження пенсійних коштів за вказаний період склали 21,8 млн. грн., що майже удвічі більше минулорічного показника.

Керівники структурних підрозділів, які виступили на засіданні колегії, у своїх доповідях розповіли про роботу, спрямовану на підвищення якості обслуговування мешканців краю, розширення мережі віддалених робочих місць,  які нині діють в 21 з 28 створених у краї об’єднаних територіальних громад та де з початку року краянам надано  1149 послуг з пенсійного забезпечення.

 Фахівці пенсійної служби здійснюють виїзні прийоми громадян та надають роз’яснення в консультативних пунктах. Зокрема, за шість місяців нинішнього року на особистих та виїзних прийомах прийнято 1638 осіб (65% від загальної кількості усіх звернень). Завдяки наявності в більшості населених пунктів доступу до покриття Інтернет-мережею активно здійснюються дистанційні прийоми громадян в режимі відеозв’язку. Протягом шести місяців 2018 року в такий спосіб отримали консультації 1788 осіб. Надаються також роз’яснення телефонною лінією - до людей похилого віку постійно здійснюються «дзвінки турботи», 5323 роз’яснення надано за допомогою гарячих телефонних ліній, в т.ч. 660 консультацій надано керівництвом Фонду.       

За звітний період надано консультацій 398 особам з інвалідністю, особам з інвалідністю за зором та особам, яким виповнилося 80 і більше років.

Набирають популярності електронні звернення через Веб-портал Пенсійного фонду України, число зареєстрованих користувачів якого нині сягнуло 22,5 тисяч осіб, причому близько 12 тисяч зареєструвались на цьому електронному сервісі упродовж шести місяців нинішнього року. За цей період зареєстровано 83 звернення громадян, що на 68 більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Доступ до Веб-порталу для відвідувачів забезпечено в усіх сервісних центрах області на спеціально організованих робочих місцях.

Окремо відзначено запровадження зручної форми виготовлення електронних документів, їх верифікації органами влади і місцевого самоврядування на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Активно впроваджуються технології індивідуально-масового електронного інформування громадян з питань пенсійного забезпечення через засоби мобільного зв'язку й  електронну пошту, розпочато роботу з  впровадження програмного забезпечення «Мобільне робоче місце».

У рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи в І півріччі 2018 року вживались заходи, спрямовані на забезпечення належного рівня поінформованості населення краю щодо основних принципів пенсійного законодавства, значення легальної зайнятості для  майбутнього пенсійного забезпечення, стану наповнення й виконання бюджету Фонду тощо. В друкованих та електронних виданнях  забезпечено  розміщення понад 2,8 тисяч публікацій, 443 з  них – в друкованих ЗМІ,  855 – на сайті Головного управління,  на інших веб-ресурсах - 1511.

Впродовж шести місяців нинішнього року забезпечено 935 виступів фахівців Головного управління на радіо і телебаченні, випуск 2896 повідомлень у форматі соціальної реклами, 7240 інформацій прозвучало в ефірах вуличного радіо в місті Чернівці, 2440 – на автостанціях області.

Проведено 89 зустрічей з представниками ЗМІ у форматі брифінгів, прес-конференцій, інтерв’ю, організовано 725 зустрічей з трудовими колективами, понад 160 засідань «круглих» столів з представниками громадських організацій. У найбільш людних місцях , зокрема в торгових центрах та крупних ринках  проведено 40 флешмоб-акцій «Думай про майбутнє вже сьогодні»; «Легальна зарплата – гідна пенсія в майбутньому», «Молодь – за легалізацію праці» тощо. 

Колегія ухвалила перелік основних завдань на наступне півріччя 2018 року і визнала роботу Головного управління такою, що спрямована на реалізацію державної політики у сфері пенсійного забезпечення та відповідає пріоритетам діяльності Пенсійного фонду України, сприяє реалізації конституційних прав громадян на пенсійне забезпечення.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

  • Джерело: Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Tеми