Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

18.04.2018 09:33

Інформація щодо структурних змін ПАТ «Чернівцігаз»  |  Повідомлення

ПАТ «Чернівцігаз» інформує, що з 01.04.2018р. відбулося укрупнення районних відділень товариства із створенням районних управлінь газового господарства.

Зазначені структурні зміни здійснюються на виконання вимог Законів України «Про ринок природного газу». «Про метрологію та метрологічну діяльність». «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Кодексу газорозподільних систем та інших нормативно-правових актів в рамках господарської діяльності товариства.

Зокрема, з 01.04.2018р. створюються наступні структурні підрозділи:

-                      на базі Вижницького відділення, Глибоцької та Сторожинецької дільниць - Вижницьке управління газового господарства з центром у м. Вижниця та відокремленими дільницями у смт. Глибока та

м. Сторожинець;

-                      на базі Кіцманського та Заставнівського відділень-Кіцманське управління газового господарства з центром у м. Кіцмань та відокремленою дільницею у м. Заставна;

-                      на базі Новоселицького відділення, Герцаївської дільниці та Хотинської дільниці - Новоселицьке управління газового господарства з центром у м. Новоселиця з відокремленими дільницями у м. Герци та

м. Хотин;

-                      на базі Сокирянського відділення та Кельменецької дільниці - Сокирянське управління газового господарства з центром у м. Сокиряни та відокремленою дільницею у смт. Кельменці.

Зазначені структурні зміни жодним чином не вплинуть на якість надання послуг споживачам природного газу, оскільки в кожному районному центрі будуть функціонувати районні дільниці відповідного управління газового господарства, які забезпечуватимуть надання мешканцям кожного району всього спектру послуг згідно з Кодексом ГРМ.

Наголошуємо, що для проведення звірки обсягів розподіленого природного газу споживачам необхідно звертатись безпосередньо до відповідного районного підрозділу (відповідної дільниці) за місцем розташування об'єкта газопостачання.

Непобутові споживачі зобов'язані самостійно щомісяця надавати звіт про дані комерційних вузлів обліку за розрахунковий період до відповідного підрозділу ПАТ «Чернівцігаз» (до відповідної дільниці) на території району, в якому розташовані його об’єкти.

Звертаємо увагу, що субсидії оформляються відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. № 848 із внесеними змінами (далі - Положення) за місцем реєстрації споживача за умови надання ним усіх передбачених Положенням документів.

Для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання підприємствами-виробниками/надавачами житлово-комунальних послуг подаються відомості про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями, в яких зазначається вартість послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами в опалювальний і неопалювальний періоди, а також сума простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені цим Положенням.

Тому жодного переоформлення субсидій після запровадження структурних змін не здійснюватиметься.

При цьому варто зауважити, що відповідно до п.15 вищезгаданого Положення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається громадянам шляхом перерахування коштів на рахунок підприємств, що надають комунальні послуги. Тобто, субсидія для відшкодування витрат на оплату за газопостачання надходить на розподільчий рахунок газопостачального підприємства -ТОВ «Чернівцігаз Збут» (м. Чернівці, вул. Винниченка, 9А).

Облік розподіленого споживачам природного газу здійснюється безпосередньо у кожному районі працівниками відповідної дільниці управління газового господарства.

Також інформуємо, що відповідно до п.4 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов'язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати Фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ (ПАТ «Чернівцігаз») у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.

При цьому, Оператор ГРМ має право здійснювати контрольні зняття показів лічильника природного газу споживача та зобов'язаний не рідше одного разу на шість місяців здійснювати контрольне зняття показань лічильника газу.

У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об'єм розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог Кодексу ГРМ. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об’єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань.

Тобто, споживач зобов'язаний щомісяця станом на 1 число самостійно знімати показники лічильника та забезпечити їх надання у ПАТ «Чернівцігаз» до 5 числа включно, як це передбачено Кодексом ГРМ, будь- яким доступним йому способом за власним вибором:

-                      Інтернет - сервіс приймає показники лічильника он-лайн - https://cv.104.ua або https://104.ua:

-                      За допомогою SMS-повідомлення. Для цього необхідно надіслати повідомлення у форматі рахунок(пробіл)показник на номер 0674448104 або короткий номер 7104 (приклад тексту повідомлення - 16000863863 30368.431. Вартість SMS-повідомлення тарифікується згідно діючого тарифу мобільного оператора споживача.

-                      Зателефонувати до Контакт-Центру ПАТ "Чернівцігаз" за номером (03721 931-904. (03721 931-804, За цими телефонами можна також дізнатись про стан розрахунків за спожитий природний газ по особистому рахунку споживача у ТОВ «Чернівцігаз Збут».

-                      Надіслати повідомлення на електронну адресу: contact@cv.104.ua

Таким чином, звірку показань лічильників газу та взаєморозрахунків за спожитий природний можна провести в он-лайн режимі без особистого відвідування підрозділів ПАТ «Чернівцігаз» та ТОВ «Чернівцігаз Збут».

З огляду на вищевикладене, при запровадженні структурних змін ПАТ «Чернівцігаз» забезпечило усім споживачам природного рівні можливості для отримання послуг, пов'язаних з газопостачанням їх об’єктів.

Tеми