Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

02.03.2018 08:17

Рятувальники застерігають! В Україні триває похолодання. |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

За прогнозами Укргідрометцентру, 1-5 березня триватиме зниження температури: вночі до 13-19° морозу місцями до 20° морозу, вдень до 11-17° морозу.

Щоб уникнути переохолодження та обморожень рятувальники нагадують громадянам про важливості дотримання простих правил, які допоможуть запобігти небажаним наслідкам в зимовий період.

 

По-перше, завжди одягайтеся тепло і відповідно до погоди. Верхній одяг краще носити непромокаючий, а вбрання слід підбирати так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Не взувайте тісного взуття – якщо під час руху нога у черевику постійно буде в одному положенні, це призведе до оніміння стопи і обмороження. Перед виходом на вулицю у прохолодну погоду завжди одягайте рукавиці. Обвітрення шкіри рук, блідність та поява, так званої, «гусячої шкіри» – це також перші ознаки переохолодження.

 

Якщо під час перебування на відкритому повітрі Ви відчуваєте озноб,  негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – щоб зігрітися та відразу оглянути місця можливого обмороження. Якщо у Вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля.

 

Не вживайте алкогольних напоїв для того, щоб зігрітися. Алкогольне сп’яніння створює лише ілюзію тепла: людині стає комфортно, відчуття прохолоди на певний час зникає, але у той самий момент алкоголь сприяє високій втраті тепла і переохолодження наступає ще швидше.

 

Пам’ятайте, що будь-якій cитуації легше запобігти, аніж пізніше її ліквідувати, тому одягайтеся правильно і дотримуйтесь зазначених порад, щоб не допустити переохолодження та зберегти власне здоров’я.  • Джерело: Хотинський РВ УДСНС України у Чернівецькій області

Tеми