Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

22.02.2018 10:55

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області  |  Повідомлення податкової інспекції

Новоселицькі податківці спілкувалися із ЗМІ про нюанси проведення деклараційної кампанії - 2018

 

Нещодавно в.о. начальника Новоселицької ОДПІ Анжела Паскар та начальник Новоселицького управління Головного управління ДФС у Чернівецькій області Яна Габовда зустрілися з головним редактором газети «Слово правди» Ганною Вакарчук та головним редактором газети «Район Інфо» Андрієм Романцовим.

Серед основних питань, які обговорили із представниками крайових ЗМІ, -  це інформування громадськості району про необхідність декларування свої доходів, отриманих впродовж 2017 року.

Посадовці нагадали, які доходи підлягають декларуванню, терміни подання декларацій про майновий стан і доходи та звернули увагу на створення комфортних умов для декларантів як у Новоселицькій ОДПІ так і в її відділеннях.

Також відповіли на запитання медіа - представників .

 

 Відповідь на запитання головного редактора газети «Слово правди» Ганни Вакарчук :

 Анжело Василівно, скажіть, будь-ласка, які саме доходи підлягають оподаткуванню, тобто що саме необхідно декларувати?

Перш за все нагадаю, що порядок подання річної декларації про майновий стан та доходи визначено статтею 179 Податкового кодексу України. Декларуванню підлягають доходи, що не оподатковувалися при виплаті.

До таких доходів належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 2240 грн.; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані  у вигляді вартості подарунків.

  Варто, зазначити що, серед новацій – можливість розстрочення податкових зобов’язань відповідно до пп. «Д» пп. 164.2.17 ПКУ, тобто основна сума боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням. Для розстрочення в цьому випадку платник податку самостійно подає до податкового органу разом з декларацією заяву довільної форми, а також самостійно розраховує суму щоквартального платежу для погашення розстроченої суми зобов’язань. Сума розподіляється на 12 рівних частин (1095 днів з дня подачі декларації).

 

 

 Відповідь на запитання головного редактора газети «Район інфо» Андрія Романцова:

Яно Михайлівно, скажіть, будь-ласка, як фізичні особи подають декларацію, якщо вони мають право на податкову знижку і хочуть ним скористатися?

До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, в т. ч.

1)частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

2)суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім‘ї першого ступеня споріднення;

3)суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань;

4)суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім‘ї першого ступеня споріднення;

5)суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.

Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи.

Звертаю увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

 

Відповідь на запитання головного редактора газети «Район Інфо» Андрія Романцова:

Анжело Василівно, скажіть, будь-ласка, як саме можна подати декларацію про майновий стан?

 Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо  увагу,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

В районах, які обслуговує Новоселицька ОДПІ  працюють 3  Центри обслуговування платників , у яких налагоджений відповідний сервіс задля того, щоб в зручних умовах, платник податків зміг виконати свій конституційний обов’язок щодо річного декларування своїх доходів. У разі необхідності, можна отримати практичну допомогу стосовно заповнення податкової декларації.

Адреси центрів:

- Новоселицька ОДПІ (центральний офіс) знаходиться за адресою: 60300, м.Новоселиця, вул. Центральна,108;

- Герцаївське відділення Новоселицької ОДПІ - 60500, м.Герца, вул. Центральна,41;

- Хотинське відділення Новоселицької ОДП - 60000, м. Хотин, вул. Свято-Покровська,11а

Відповідь на запитання головного редактора газети «Слово правди» Ганни Вакарчук :

Яно Михайлівно, скажіть будь-ласка, скільки  громадян уже задекларували свої доходи за 2017 рік?

 

В Новоселицькій ОДПІ в 2018 році визначено 1674 громадян ймовірних декларантів , з яких на середину лютого  вже подали 634 декларації (38% ) на суму доходу 8 266,10 тис. грн. Сума задекларованого податку на доходи фізичних осіб  перевищує 57,9 тис .грн., військового збору - 17,32 тис.грн.. Мільйонерів, на жаль, поки що не має.

 

Дякуємо за увагу!

 

У разі зміни основного місця обліку –

необхідно отримати новий ЕЦП

Роз’яснюють фахівці Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області. Відтак, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

Відповідно до ст.7 Закону №852-IV та пп. 3.4.6 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 29.11.2017 р. № 150, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа та/або реєстраційній картці.

У Чернівецькій області платники можуть отримати безкоштовно електронні ключі у відділі реєстрації ключів Управління (Центру) сертифікації ключів ІДД ДФС, який діє при Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 «А» кабінет  №110.

До місцевих бюджетів Новоселиччини, Герцаївщини та Хотинщини за січень 2018 року надійшло майже 5 мільйонів єдиного податку

В порівнянні з відповідним періодом минулого року, надходження від платників податків, які працюють на спрощеній системі оподаткування, збільшились на 1225,4 тис. грн. та склали 4809,9 тис.грн..

Поступлення від фізичних осіб – підприємців склали 3395,0 тис. грн., що на 719,2 тис. грн. більше надходжень січня минулого року. Від юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, бюджет отримав 369,6 тис. грн.., що на 44,9 тис.грн. більше минулорічних.

Також, до місцевих бюджетів надійшло 1045,3 тис. грн. від сільськогосподарських товаровиробників – платників єдиного податку, які теж збільшили надходження проти минулого року на 461,3 тис. гривень.

Новоселицька ОДПІ звертає увагу, що 1 березня закінчується строк подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2017 рік – платниками, віднесеними до І та ІІ груп. Платники даних груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.

 

Протягом січня п. р. фахівцями Новоселицької ОДПІ надано майже 1300  адміністративних послуг

У січні 2018 року в Центри обслуговування платників Новоселицької ОДПІ звернулось 37327 відвідувачів - жителів Новоселиччини, Герцаївщини та Хотинщини. За цей період їм надано 1287 адміністративних послуг, - повідомляють у відділі обслуговування платників Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області.

Найбільш популярною залишається серед відвідувачів -  послуга з видачі картки платника податків, якою скористалися 838 платників. Також зареєстровано 86 книг обліку розрахункових операцій та 31 розрахункову книжку. Видано 10 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів та 62 довідки про суми виплачених доходів та утриманих податків. Витяги з Реєстру платників єдиного податку отримали 86 платників податків, які обрали спрощену систему оподаткування, зареєстровано платниками єдиного податку 57 суб’єктів господарювання. Протягом звітного періоду зареєстровано 13 реєстраторів розрахункових операцій.

Зазначимо, що в Центрах обслуговування платників Новоселицької ОДПІ надається широкий спектр безоплатних послуг для відвідувачів. Серед них: приймання податкової звітності, отримання послуги з внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника, отримання усних консультацій відповідно до Податкового кодексу України а також законодавства з питань сплати єдиного внеску тощо. 

Також, з метою інформування платників про зміни в законодавстві, в Центрах розміщені інформаційні стенди з необхідною інформацією та розповсюджується друкована продукція – листівки, брошури тощо.

Довідково: ЦОП Новоселицької ОДПІ (центральний офіс) знаходиться за адресою: 60300, м.Новоселиця, вул. Центральна,108; ЦОП Герцаївського відділення Новоселицької ОДПІ: 60500, м.Герца, вул. Центральна,41 та ЦОП Хотинського відділення Новоселицької ОДП: 60000, м. Хотин, вул. Свято-Покровська,11а.

 

Знайшли помилку у поданому звіті з ЄСВ до закінчення терміну подання – подайте повторно


Фахівці Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області наголошують страхувальникам, що відповідно до п.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі - Порядок №435), страхувальники зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі - Звіт) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

Згідно з п.1 розділу V Порядку №435 при виявленні помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку.

Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності.

Якщо страхувальником до закінчення терміну подання Звіту подаються лише окремі таблиці за поточний звітний період Звіту зі статусом «скасовуюча», «додаткова» цей Звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

  • Джерело: Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

Tеми