Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

31.01.2018 14:21

Раптово пішов із життя Перший космонавт України, Герой України, наш земляк КАДЕНЮК ЛЕОНІД КОСТЯНТИНОВИЧ |  Пам’яті товариша

З почуттям глибокої скорботи Хотинська районна рада, Хотинська районна державна адміністрація сприйняли звістку про передчасну смерть першого космонавта України, Героя України КАДЕНЮКА ЛЕОНІДА КОСТЯНТИНОВИЧА.

Леонід Костянтинович Народився 28 січня 1951 року в с. Клішківці в сім’ї вчителів. Після закінчення 1967 року Клішківської середньої школи зі срібною медаллю вступив до Чернігівського Вищого військового авіаційного училища льотчиків, яке закінчив у 1971 році. У період 1971–1976 років проходив службу льотчиком-інструктором, а у 1976 році був відібраний до загону космонавтів СРСР.

З 1977 по 1979 рр. пройшов повний курс загальнокосмічної підготовки та одержав кваліфікацію «Космонавт-випробувач». З 1985 року по 1989 рік Леонід Костянтинович отримав другу вищу освіту в Московському авіаційному інституті.

Льотчик-випробувач І класу, Каденюк Л.К. брав участь у створенні та льотних випробуваннях авіаційних та космічних систем, а також льотних випробуваннях літаків: МіГ-23, МіГ-25, МіГ-27, МіГ-29, МіГ-31, Су-25, Су-27 та їхніх модифікацій.

19 листопада 1997 року на американському космічному кораблі багаторазового використання «Колумбія» в складі міжнародної космічної команди здійснив 16-денний орбітальний космічний політ.

З 1998 по 2006 рр. генерал-майор Л.К. Каденюк — у лавах Збройних сил України, де обіймав посади начальника управління авіації військ ППО України, помічника Президента України з питань авіації і космонавтики, заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, радника Президента України з питань авіації і космонавтики. У 2002 році був обраний народним депутатом України. Леонід Костянтинович - почесний професор багатьох вищих навчальних закладів, нагороджений численними відзнаками, подяками, грамотами за досягнення у професійній сфері, найголовніші з них: звання «Заслужений майстер спорту України», ордени «Золота Зірка», «За заслуги» ІІІ ступеня, «За примноження добра на Землі», «Св. Архистратига Божого Михаїла», «Суспільне визнання і велич» — «Золота фортуна» та інші.

Леонід Костянтинович був справжнім патріотом Хотинщини, будучи обраним Народним депутатом України від Хотинського виборчого округу всіляко сприяв розвитку району, за його участі та допомоги в рідному селі побудовано приміщення Клішковецької гімназії, яка названа в його честь.

В ці скорботні дні Хотинська районна рада та Хотинська районна державна адміністрація щиро поділяє біль непоправної втрати, сум і тугу рідних і близьких покійного.

Світлий спомин про Леоніда Костянтиновича за його людяність, щедру душу, добрі справи і вчинки житиме в серцях тих, хто його знав.

Tеми