Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

31.01.2018 11:19

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області |  Повідомлення податкової інспекції

Працедавці Новоселиччини, Герцаївщини та Хотинщини сплатили понад понад 221 мільйон гривень ЄСВ

У 2017 році платники податків Новоселиччини, Герцаївщини та Хотинщини сплатили 221332,8 тис. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 81419,3 тис.гривень більше, ніж у 2016 році. Про це повідомила в.о. начальника Новоселицької ОДПІ Анжела Паскар.

Зокрема, платниками Новоселиччини сплачено 90823,2 тис. грн., що на 27863,3 тис. грн. більше ніж в 2016 році. Працедавці Герцаївщини збільшили надходження з єдиного внеску на 11248,6 тис. грн., за 2017 рік вони склали  40088,7 тис.грн.. Хотинщина забезпечила надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 73793,2 тис.грн., що перевищує показники 2016 року на 25679,8 тис.грн..

 

 

Платники транспортного податку – юридичні особи

звітують за новою формою

 

В Новоселицькій ОДПІ ГУ ДФС  в Чернівецькій області повідомляють, що у 2018 році платники транспортного податку  подають звітність до контролюючого органу  за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів  України від 27.06.2017 №595.

Нову форму декларації доповнено рядком 8 «Код органу місцевого самоврядування за місцем реєстрації транспортного засобу за КОАТУУ» та колонкою 2 «Міжнародний ідентифікаційний номер  транспортного засобу (VIN  - код)».

Нагадаємо, відповідно до вимог статті 267 Податкового кодексу  України платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому  органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

Доходи від надання майна в оренду необхідно задекларувати


Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу, на те що, якщо громадяни надають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, то отримані доходи необхідно задекларувати.

Відповідно до статті 164 Податкового кодексу, доходи, отримані  від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець.

Також, оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Нагадаємо, декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до ДПІ за місцем своєї податкової адреси.

На допомогу громадянам на офіційному порталі територіальних органів ДФС в Чернівецькій області функціонує банер „Деклараційна кампанія-2018”, в якому розміщено копії нормативно-правових актів, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форму річної податкової декларації і зразок її заповнення, порядок подання декларації для отримання податкової знижки тощо.

Ще раз про переваги звітування в електронному вигляді


Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області наголошує, що звітування в електронному вигляді має ряд незаперечних переваг для платників податків:

- це економить час платників податків, адже відпадає необхідність відвідувати податкову інспекцію та витрачати час у чергах до «вікна» прийому звітності при поданні звітності.  Ії достатньо сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм і передати через мережу Інтернет до податкового органу;

- зникає потреба слідкувати за оновленням бланків звітності та придбавати їх, так як програма оперативно оновлює формати подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв'язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів);

- всі звіти автоматично перевіряються на наявність арифметичних помилок та описок;

- платник податків отримує підтвердження доставки звітності (фіскальна служба висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку)

- суб'єкти господарювання отримують можливість провести звірки по платежах та відслідковувати наявність податкового боргу.

Для подання звітів в електронному вигляді необхідно:

-  отримати ключ електронного цифрового підпису в одному з  Акредитованих Центрів сертифікації ключів;

-  зареєструватися в Електронному кабінеті, який розміщено на сайті ДФС України, за допомогою отриманого електронного ключа як користувач Електронного кабінету;

- подати заяву до Договору про визнання електронного документообігу;

- після отримання  квитанції про приєднання до електронного документообігу можна звітуватися до контролюючого органу в електронному вигляді.

Tеми