Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

14.12.2017 09:48

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області  |  Повідомлення податкової інспекції

Податкові надходження до бюджетів усіх рівнів платники Новоселицької ОДПІ забезпечили більше 322 мільонів

 

Протягом січня-листопада 2017 року до бюджетів усіх рівнів від платників податків Новоселицької ОДПІ надійшло 322,4 мільйонів гривень податків та зборів. Це на 69,3 мільйонів гривень, або приблизно на 27,4  відсотки перевищує показники одинадцяти місяців минулого року.

При цьому до державного бюджету забезпечено збір у сумі 115,5 мільйонів гривень. Завдання по платежах таким чином перевиконано на 32,2 мільйони гривень.

Примітно, що до загального фонду державного бюджету надійшло 53,3 мільйони гривень податку на додану вартість. Тобто надходження цього податку порівняно з відповідним періодом минулого року збільшились на 42,9 відсотки.

Місцеві бюджети трьох районів отримали 206,9 мільйонів гривень податків і зборів. Завдання виконано на 114,1 відсотка. У структурі місцевих бюджетів найвищий ріст демонструє надходження податку з доходів фізичних осіб – 117,8 мільйонів гривень за одинадцять місяців. Відносно аналогічного показника минулого року загальна сума ПДФО з доходів працюючих зросла на 17,2 відсотки, або на 17,8 мільйонів гривень.

Друге місце за темпами росту займає єдиний податок. Представники малого бізнесу спрямували його до бюджетів органів місцевого самоврядування  в сумі 39,6 мільйонів гривень, або 16,9 мільйони гривень проти аналогічного періоду минулого року.

Результативне виконання завдань із наповнення бюджету базується на сумлінному та відповідальному ставленні до сплати податків переважної більшості усіх категорій бізнесу.  Друга складова поступального бюджетного процесу – сучасне і якісне сервісне обслуговування платників.

Динаміка  податкових надходжень дозволяє впевнено прогнозувати виконання індикативних показників за підсумками року та стабільне наповнення бюджетів у наступному фінансовому році.

 

 

Кому доведеться сплатити податок за отриманий подарунок

 

2017 рік добігає до завершення. Незабаром розпочнеться деклараційна кампанія. Саме тому тим громадянам, які протягом цього року отримували подарунки чи успадковували майно, Новоселицька ОДПІ радить ретельно звіритися із законодавчими нормами. Адже не всі категорії громадян, приймаючи дарунок чи успадковуючи майно, звільняються від оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Так, відповідно до ст. 174 Податкового Кодексу України вартість будь-якого об’єкта, отриманого у дарунок від особи, яка є членом сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою. При цьому  членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені; членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення - її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки. Але не слід забувати і про вийняток із цієї норми. Адже ставка податку на доходи фізичних осіб, за якою оподатковується вартість отриманого у дарунок чи спадок нерухомого майна залежить не лише від ступеня їх споріднення, а й від статусу податкового резидента обдарованого та дарувальника. Бо згідно із пп. 174.2.3 ПКУ для оподаткування будь-якого об’єкта дарунку, отриманого фізичною особою - резидентом від фізичної особи - нерезидента, та для будь-якого об’єкта дарунку, отриманого фізичною особою - нерезидентом від фізичної особи – резидента,  незалежно від ступеня споріднення обдаровуваного і дарувальника,  застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб, визначена у п. 167.1 ст. 167 Податкового Кодексу України. Тобто, у 2017 році це 18 відсотків. Нарахування, утримання та сплата  до бюджету податку на доходи фізичних осіб здійснюється у порядку, визначеному ст. 168 Податкового Кодексу. У разі нотаріального посвідчення договорів дарування фізична особа сплачує податок до відповідного бюджету за місцем нотаріального посвідчення такого договору.

Варто пам‘ятати і про можливу необхідність сплати військового збору за ставкою 1,5% ( у випадку оподаткування податком з доходів фізичних осіб вартості отриманого в подарунок або успадкованого майна).

Щодо визначення  статусу «резидент», слід звернутися до  пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України. Разом з тим, згідно з пп. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 ПКУ нерезиденти - це, зокрема, фізичні особи, які не є резидентами України. Тобто фізична особа, яка не відповідає умовам, визначеним в пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, у розумінні Кодексу не є резидентом України.

Додатково повідомляємо, що у випадку коли об’єкти, подаровані платнику податку, оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. В інших випадках отримання доходів у вигляді дарунків об’єктом оподаткування є їх оціночна вартість, визначена згідно із законом. Якщо у вас виникають питання щодо необхідності декларування отриманого доходу та сплати податків, радимо звертатися до Центрів обслуговування платників податків

 

Менше місяця залишилося для отримання податкової знижки за 2016 рік

 

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецький області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Зокрема, відповідно до ст.166 ПКУ податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, зі сплатою страхових платежів, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин з використанням біопалива, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.

Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року фізичній особі необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї реєстрації до 31 грудня 2017 року.

Якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

 

 

З 1 січня 2018 року члени фермерських господарств сплачують єдиний внесок за новими правилами

 

З 1 січня 2018 року передбачені зміни в сплаті єдиного внеску для членів фермерських господарств.

Так, до платників єдиного внеску з 1 січня 2018 року будуть належати члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах (п. 5-1 ст. 4 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в редакції з 01.01.2018 р.)

На сьогодні члени фермерського господарства визначаються як особи, які можуть добровільно сплачувати внески (ст. 10 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Крім того члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року будуть звільнятись від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (п. 4 ст. 4 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в редакції з 01.01.2018 р.)

З 1 січня 2018 року члени фермерських господарств зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується внесок (п. 8 ст. 9 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в редакції з 01.01.2018 р.)

Зазначена норма передбачена п. 22 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.17 р. № 2148-УІІІ, яким внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внес­ку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.10 № 2464-УІ.Єдиний податок – стабільне джерело наповнення місцевих бюджетів Новоселиччини, Герцаївщини та Хотинщини

Як повідомили у Новоселицький ОДПІ, впродовж 11 місяців 2017 року платниками Новоселиччини, Герцаївщини та Хотинщини, які використовують спрощену систему оподаткування, сплачено 39,7 млн. грн. єдиного податку, що 39 відсотків більше запланованого. Більша частина коштів сплачена фізичними особами - підприємцями - понад 30 млн. грн., що на 16,2 млн. грн. більше показника 2016 року. Від юридичних осіб - спрощенців до бюджету направлено понад 3,5 млн. грн. Платники податків четвертої групи – сільськогосподарські товаровиробники сплатили до бюджету 5,9 млн. грн. єдиного податку.

 

Варто зазначити, що єдиний податок належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет.

В зв’язку з цим, податківці звертають увагу, що у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ).

Також Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецький області нагадує, що останній день подання заяви щодо  переходу на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2018 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік – 15 грудня 2017 року (пп. 298.1.4 Податкового кодексу України).

Банківські реквізити для сплати податків, зборів та єдиного внеску можна дізнатися на субсайті територіальних органів ДФС у Чернівецький області

 

            Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій  області звертає увагу платників податків, що банківські реквізити для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, митних та інших платежів до бюджету визначаються Державним казначейством України і повідомляються територіальному органу ДФС.

Отож, щоб отримати реквізити для сплати податкових платежів  необхідно звернутись до контролюючого органу ДФС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

Крім того, платник податків може дізнатись банківські реквізити завдяки сервісу «Бюджетні рахунки», що розміщений на субсайтах територіальних органів ДФС єдиного веб-порталу ДФС України.

Перейти до відповідного розділу можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС, натиснувши посилання "Бюджетні рахунки" або із субсайту територіальних органів ДФС у Чернівецький області.


 

Увага релігійним організаціям!

 

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що для визнання організації як неприбуткової і набуття статусу неплатника податку на прибуток, релігійні організації повинні бути включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Порядок включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій регулює Постанова КМУ від 13 липня 2016 №440.

Всі неприбуткові організації, в тому числі і релігійні організації, з метою включення до Реєстру №440, зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами п. 133.4 ст.134 Податкового кодексу, та подати копії таких документів фіскальному органу.

Такий граничний строк для подання копій статутів до фіскального органу було продовжено до 1 липня 2017 року.

А для неприбуткових релігійних організацій цей термін, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» від 06.10.2016 №1667, продовжено до 1 січня 2018 року.

Тобто неприбуткові релігійні організації, які до 1 січня 2018 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами Податкового кодексу, та не нададуть копії таких документів фіскальному органу, після 01 січня 2018 року будуть виключені з реєстру неприбуткових установ та організацій. Як наслідок з 1 січня 2018 року така релігійна організація втратить статус неприбуткової і буде вважатись платником податку на прибуток на загальних підставах з відповідним оподаткуванням.

 

Від сплати єдиного внеску залежить страховий стаж платників та їх майбутнє пенсійне забезпечення – наголошують у ДФС

 

Фахівці Новоселицької ОДПІ  ГУ ДФС в Чернівецькій області звертають увагу громадян, що від повноти сплати єдиного внеску напряму залежить страховий стаж працівників.

Як що , керівництво підприємств належним чином не дбає про погашення боргових зобов’язань, згідно діючого законодавства, фіскальний орган щомісяця на приріст боргу формує податкові вимоги та направляє для стягнення до виконавчої служби. З метою погашення заборгованості виконавчою службою накладено арешт на рахунки боржників.   

Перш за все, від такого становища потерпатимуть працівники вищезазначених підприємств. Адже, розмір страхового стажу кожного працівника залежить від сплати роботодавцем єдиного внеску.

Звертаємо увагу громадян, що єдиний внесок зобов’язані сплачувати всі роботодавці під час нарахування заробітної плати найманим працівникам. Завдяки єдиному соціальному внеску працівник може розраховувати на пенсійні виплати, допомоги у зв’язку із безробіттям, по вагітності і пологах, на оплату лікарняних, виплати при нещасному випадку на виробництві тощо. Сума єдиного внеску, яку потрібно перераховувати до бюджету, сплачується за рахунок роботодавця. Нагадаємо, що з січня 2016 року з доходів працівників єдиний внесок не утримується.

Отже, наймані працівники, дбаючи про свою соціальну захищеність в майбутньому, повинні контролювати своїх роботодавців щодо сплати єдиного внеску, від якого залежить матеріальне становище не лише на сьогодні, а й при досягненні пенсійного віку.

Tеми