Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

02.11.2017 17:48

«Знімай рожеві окуляри! Забезпечення права на знеболення важкохворих пацієнтів в Україні» |  Проекти та інвестиції

В рамках реалізації проекту «Створення служби паліативної допомоги в Хотинському районі» 01.11.2017 року відбулось засідання круглого столу за участі представників місцевої влади, медичних та соціальних закладів, релігійних установ, громадської організації «Хотинське районне товариство інвалідів» та засобів масової інформації.

         Тисячі людей в Україні, зокрема і в нашому краї, почули від лікарів смертельний вирок. Вони залишилися сам на сам із важкою недугою, болем та стражданнями. Багато з них навіть не знають, що мають право на паліативну допомогу. Паліативна допомога – це не тільки надання медпрепаратів для знеболення, а й соціальна, психологічна, юридична, духовна підтримка важко хворих пацієнтів.

-                     Щодня в Хотинському районі, із збільшенням кількості людей літнього віку, неминуче зростає захворюваність та смертність від інфекційних захворювань, онкологічних та тяжких ускладнень хронічних неінфекційних захворювань, ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів В та С, - зазначила під час відкриття круглого столу керівник проекту «Створення служби паліативної допомоги в Хотинському районі» Анна Рокочук.

         Вражаючі цифри навів головний лікар Хотинської центральної районної лікарні Юрій Пасічник: «Станом на 01.06.2017 року в Хотинській центральній районній лікарні на обліку перебуває біля 60 хворих, які потребують надання невідкладної безперервної паліативної допомоги вдома. З них: найбільшу частку складають онкологічні хворі 38,3 % та хворі з дитячим церебральним паралічем 33,3 %. Рівень смертності онкологічних хворих в порівнянні з минулим роком зріс на 10 % . Разом з тим,  розмір коштів, які виділяються з місцевого бюджету на наркотичні та психотропні препарати для надання медичної допомоги паліативним пацієнтам, зменшився на 32 %» .

         Учасникам круглого столу продемонстровано відео ролик про історію одного з героїв кампанії «Stop Біль» Влада Жуковського, звичайного хлопця із Черкас, який разом зі своєю мамою не лише знайшов сили боротися з хворобою і болем, а й заговорив вголос про існуючу систему надання допомоги невиліковно хворим, яка завдає стільки страждань пацієнтам та їх близьким.

         Метою проекту «Створення служби паліативної допомоги в Хотинському районі», що здійснюється громадською організацією «Хотинське районне товариство інвалідів» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» є покращення якості життя пацієнтів Хотинського району, які мають невиліковну хворобу, а також членів їхніх сімей шляхом надання медичних, соціальних, психологічних та духовних послуг.

         Результатом засідання стало підписання Меморандуму про співпрацю щодо створення виїзної служби та стаціонару вдома для надання паліативної допомоги.

 

Фотосесія

Tеми