Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Хотинський район

Новини

23.08.2017 08:54

Повідомляюяє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області |  Повідомлення податкової інспекції

З початку поточного року до місцевих скарбниць Хотинщини надійшло 7,7 мільйона гривень єдиного податку

 

«Єдиний податок згідно з чинним законодавством України спрямовується до бюджетів місцевих громад, кошти з якого серед іншого спрямовуються на фінансування установ і закладів виробничої та соціальної інфраструктури, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, а також на фінансування заходів щодо соціального захисту населення»  – зазначив в.о.начальника - начальник Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецький області Вячеслав Гортопан.

За сім  місяців 2017 року суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів хотинщини 7701,4 тис. грн. єдиного податку,  що  на 4054,7тис. грн. більше, ніж у минулому році.

Від загальної суми надходжень 79%, або  6084,8 тис. грн.  єдиного податку сплатили фізичні особи-підприємці, що на 3586,4 тис.грн. більше, ніж у 2016 році. Від юридичних осіб -  надійшло, 895,9 тис. грн. , та відповідно сільськогосподарськими товаровиробниками  сплачено 720,7 тис. Грн.

Також, податківець нагадав, що згідно з ст. 293.2.Податкового кодексу України, фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Враховуючи значні порушення в питаннях сплати  податку підприємцями, зареєстрованими в сільрадах, які прийняли менші ставки податку, податківець просить звернути увагу на те, що ст.293.6 ПКУ передбачено, що  у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

Також, важливо звернути увагу на  ст.293.7 Податкового Кодексу України, якою передбачено, що у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку.

        Фізична особа – підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ст.298 Податкового кодексу України та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

 

 

Для підтвердження реальності операцій по зупинених податкових накладних повідомлення подаються лише в електронному вигляді

 

Новоселицька ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецький області інформує ,що для унеможливлення впливу людського фактору на процес приймання документів Міністерством фінансів України внесено зміни до діючого наказу, якими передбачено подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій по зупинених податкових накладних виключно в електронному вигляді.

Змінами також передбачено і додатковий контроль за операціями з нульовою ставкою та тими операціями, які звільнені від оподаткування. Це, у свою чергу, дозволить зупинити подальше використання схем фіктивного кредиту з ПДВ.

Наказ Міністерства фінансів України "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567" від 21.07.2017 №654 опубліковано в газеті "Урядовий кур’єр" за 12 серпня 2017 року №150.

 

Фізичним особам – власникам нежитлової нерухомості

 

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецький області нагадує фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки  про наближення терміну сплати даного виду податку (останній день сплати - 29.08.2017р). Також рекомендуємо платникам, які мають сумніви щодо правильності визначення об’єкту оподаткування чи суми податку звернутися до фіскального органу за місцем реєстрації такого об’єкта нерухомого майна не очікуючи настання граничного терміну сплати.

Додатково повідомляємо, що платниками податку є  фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (підпункт 266.1.1 пункту 266.1 статті 266  Податкового Кодексу України).

Фіскальна служба для нарахування сум податку використовує дані державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тож платникам слід звернути увагу, до якого підкласу віднесено належне їм майно, оскільки з метою застосування пільги до будівель промисловості відносять об’єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 відносяться до класу 1251 "Будівлі промислові" з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення таких об’єктів.  Додатково інформуємо, що питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відноситься до компетенції Міністерства юстиції України.

Слід зазначити, що за порушення термінів сплати податку до платників буде застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

Новоселицька ОДПІ звертає увагу платників, у разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку, або встановлення розбіжностей у наявній інформації про об’єкт нерухомості, громадянам необхідно звернутися з документами на нерухомість до державної податкової інспекції, за місцем реєстрації.

 

Фіскальна служба Новоселиччини перерахувала на потреби армії понад 8,3 мільйона гривень

 

За сім місяців 2017 року Новоселицькою ОДПІ мобілізовано до бюджету 8368,4 тис. грн. військового збору, що на 2759,8 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Зростання надходжень військового збору свідчить про ефективну роботу фіскальної служби щодо легалізації заробітної плати, а також, про сумлінне ставлення платників до конституційного обов’язку щодо сплати податків до бюджету.

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертається до роботодавців з проханням своєчасно і у повному обсязі  сплачувати податки до бюджету, зокрема, військовий збір, адже сплата військового збору - це  внесок кожного громадянина у підтримку обороноздатності української армії та встановлення миру у нашій державі.

Tеми