Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

27.07.2017 10:12

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області |  Повідомлення податкової інспекції

До уваги  фізичних  та осіб юридичних - терміни та порядок сплати податку на нерухомість !

 

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє,  що відповідно до п.п.266.7.2 п.266.7 ст.266 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком), тобто за 2016 рік до 01.07.2017р.

Податок на нерухоме майно фізичними особами сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п.«а» п.п.266.10.1 п.266.10 ст.266 ПКУ).

Податківці наголошують, всім власникам об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості - фізичним особам необхідно сплатити податок за 2016 рік у  термін до 29 серпня 2017 року.

Фізичні особи – платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені ПКУ, через установи банків та поштові відділення.

У разі, якщо зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (п.57.5 ст.57 ПКУ).

Форму квитанції про прийняття податків і зборів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №714 (зареєстровано у Міністерстві фінансів України 02.09.2015 за №1048/27493) зі змінами та доповненнями.

 

Новоселицька ОДПІ  також нагадує платникам податків – юридичним особам, що відповідно до ст.266 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується юридичними особами авансовими внесками, які відображаються у річній податковій декларації, щоквартально, до 30 числа місяця, наступним за звітним кварталом.

Згідно з положеннями Бюджетного кодексу України, юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до відповідного місцевого бюджету, за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування.

Слід зазначити, що 30 липня 2017 році – вихідний день. Звертаємо увагу, що нормами Податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів, якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день. 

Тому, платникам податку - юридичним особам необхідно сплатити податок на нерухому майно напередодні встановленого граничного терміну.

Податківці запрошують  всіх власників нерухомого майна в законодавчо встановлені терміни сплатити податок, адже порушення термінів сплати спричиняє застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

 

Актуально під час «гарячої лінії» - щодо запровадження електронної системи оцінки ступеня ризиків при адмініструванні ПДВ

         Нещодавно Новоселицькою ОДПІ проведено сеанс телефонного зв'язку “гаряча лінія” з питань запровадження електронної системи оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних. На запитання платників відповідала заступник начальника Новоселицької ОДПІ Галкевич Анжела Василівна.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на декілька найбільш актуальних запитаннь, які надійшли від  платників податків:

 

1.Підкажіть, будь - ласка, які мають бути наші діі при зупиненні реєстрації податкової накладної у ЄРПН?

При зупинці реєстрації податкової накладної в ЄРПН платник податку має право надати таблицю платника податків, що дозволяє в подальшому суттєво зменшити кількість тих податкових накладних, які будуть заблоковані.   Таблиця має містити тільки ті коди УКТЗЕД і ті коди КВЕД, які дійсно відповідають діяльності платника, по якому зупинена податкова накладна.

Комісія ДФС розглядає таблиці платника податків у найкоротший термін – до 5 днів. Як показує практика застосування, якщо платник подав правильно заповнену ТПП, вона прийнята комісією та в подальшому такі податкові накладні платника не зупиняют

Для зручності ДФС пропонує користування інструкцією щодо правильності заповнення Таблиці платника податків при реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

2. Підскажить, як правильно заповнювати розділ "Код" (графи 3.1, 3.2, 3.3) табличної частини податкової накладної?

У графі 3.1 табличної частини податкової накладної вказується код товару згідно з УКТ ЗЕД. Код згідно з УКТ ЗЕД зазначається відповідно до структури кодів товарної номенклатури на рівні позиції (перші чотири знаки), підпозиції (перші шість знаків), категорії (перші вісім знаків), підкатегорії (десять знаків), тобто складається із парної кількості знаків. Непарна кількість знаків коду УКТ ЗЕД (п'ять, сім або дев'ять) у графі 3.1 не може бути зазначена. Графа 3.1 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Якщо здійснюється постачання підакцизного товару або товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.1 має бути вказаний десятизначний код товару. Одночасно у разі постачання імпортованого товару у графі 3.2 проставляється позначка "Х". Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару, який було ввезено на митну територію України.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо).

Заповнення в одному рядку граф 3.1, 3.2 та 3.3 одночасно або граф 3.2 та 3.3 не допускається.

3. Як визначитись та ознайомитись з Кодами товарів та Кодами послуг для заповнення податкової накладної

Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД затверджено Законом України від 19 вересня 2013 року N 584-VII "Про Митний тариф України" (далі - Закон N 584).

При складанні податкової накладної за операціями з постачання самостійно виготовлених товарів платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, керуючись Законом N 584 та Поясненнями до УКТ ЗЕД, затвердженими наказом ДФС від 09.06.2015 N 401.

В той же час УКТ ЗЕД не містить кодів для окремих товарів, операції з постачання яких здійснюються платниками на митній території України, але разом з тим переміщення таких товарів через митний кордон України є фізично неможливим (наприклад, об'єкти незавершеного будівництва, нерухомого майна, земельні ділянки тощо).

Як визначено пунктом 16 Порядку заповнення податкової накладної ДФС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до статті 201 розділу V Кодексу.

Для визначення кодів послуг використовується Державний класифікатор продукції та послуг ДК 016:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 N 457, з урахуванням внесених до нього змін і доповнень.

ДКПП використовується лише для визначення кодів послуг. Коди видів продукції з ДКПП для визначення кодів товарів не використовуються.

З питання визначення кодів послуг згідно з ДКПП платники податків мають можливість звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

До місцевих бюджетів Герцаївщини надійшло понад 17 млн.грн.

Протягом першого півріччя цього року платники податків Герцаївщини внесли до місцевого бюджету 17,2 млн. грн., а це на 4,8 млн. грн. більше аналогічного періоду  2016 року. Про це повідомив начальник Герцаївського  відділення  Новоселицької ОДПІ Анатолій Гортопан.

Левову частку в надходженнях до місцевої казни (75 відсотків) займає податок з доходів фізичних осіб. Протягом січня – червня п.р. надійшло 12,9 млн.грн. вищезазначеного податку, що на 4,7 млн. грн. більше за аналогічний період минулого року.  

Також активно наповнювали скарбницю міських та селищних бюджетів платники єдиного податку  - 2,4 млн.грн., плати за землю  -  1,2 млн. та інші.


  • Автор:В.о. начальника Новоселицької ОДПІ А.В. Паскар

Tеми