Територіальні громади Чернівецької області

 • вхід на портал
 • реєстрація

Хотинський район

Новини

26.07.2017 09:15

Двоє загиблих на воді – рятувальники проводять бесіди з відпочивальниками біля Дністра |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

Щодня в Україні фіксуються випадки надзвичайних подій на водоймах. Однак, коли йдеться про десятки потонулих за добу — який ще привід потрібен для людей, аби прислухатися до застережень рятувальників? Лише впродовж вихідних, 22-23 липня, на водних об’єктах країни загинуло 25 осіб! Саме так, для двадцяти п'яти родин ці звичайні літні вихідні обернулися справжньою трагедією. Вражаючий показник людської необачності та безвідповідальності... Проте, навіть попри таку моторошну статистику, люди продовжують вирушати до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання та, нехтуючи заборонами, і далі наражають себе на небезпеку.

Особливо прикро, коли внаслідок необережності або неуважності дорослих, на водоймах травмуються або гинуть діти.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 526 людей, з яких 56 дітей. При цьому врятовано 401 людину, у тому числі 92 дитини. В Чернівецькій області загинуло на водоймах 14 осіб.

Тож, аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об'єктах країни, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на вражаюче збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає:

 • пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
 • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
 • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
 • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
 • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
 • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
 • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
 • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
 • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

 

Минулого тижня на водоймах Хотинщини загинуло двоє чоловіків. Так, 20 липня в Анадолах відпочиваючи біля Дністра втопився 58-річний місцевий мешканець. Уранці наступного дня тіло виявили та витягнули на берег жителі Анадол. Того ж дня, близько 16 години до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у селі Клішківці у ставку загинув чоловік 1967 року народження. Як зясувалося, працюючи неподалік водойми чоловік вирішив скупатися та через деякий час вже не подавав ознак життя. Місцевий мешканець, який перебував неподалік, витягнув тіло чоловіка на берег.

Тому, з метою запобігання нещасних випадків на воді фахівці  Хотинського районного відділу Управління ДСНС України у Чернівецькій області провели інформаційно-роз’яснювальний рейд серед відпочивальників біля Дністра в Атаках. У ході роз’яснювальної роботи рятувальники розповіли громадянам, що під час відпочинку на воді забороняється розпивати спиртні напої та запливати далеко від берега чи пірнати у воду з височини. Особливу увагу було приділено батькам, котрі відпочивали поблизу ріки разом із дітьми. Рятувальники наголосили дорослим на важливості постійного контролю за дітлахами та яку загрозу може становити для них вода.

 • Джерело: Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Tеми