Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

26.07.2017 09:13

Збережемо урожай від пожеж! |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

Прийшла пора жнив. А це найбільш пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість та безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл.

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. Крім того, не можна забувати й про те, що нещадне полум’я, особливо при сильному вітрі, швидко розповсюджується з одного поля на інше, а приборкати таку пожежу дуже складно. Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я сягає двох метрів. Працівники Хотинського райвідділу ДСНС постійно слідкують за дотриманням правил пожежної безпеки на територіях агрогосподарств, проводять рейдові заходи на угіддях.

Рятувальники Хотинщини звертається до працівників сільгосппідприємств та до всіх громадян із проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, адже причиною пожежі в полі може стати необережно кинутий недопалок цигарки або не загашений сірник. Збережемо врожай від вогню! У народі недарма кажуть: «Не той хліб, що у полі, а той, що в коморі». І тоді кожна сім’я матиме на столі духмяний красень-коровай…

  • Автор:Михайло Заінчковський, начальник Хотинського РВ УДСНС України у Чернівецькій області

Tеми