Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

13.07.2017 11:28

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області  |  Повідомлення податкової інспекції

Увага , “гаряча лінія ”!!!

Новоселицька ОДПІ 17липня 2017 року з 10.00 до 12.00 проведе сеанс телефонного зв'язку “гаряча лінія” з питань запровадження електронної системи оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних. На запитання платників відповідатиме заступник начальника Новоселицької ОДПІ Галкевич Анжела Василівна. Усі бажаючі можуть  отримати  інформацію, за номером „гарячої” телефонної лінії:(233) 5-08-98.

Новоселицька ОДПІ 20 липня 2017 року з 10.00 до 12.00 проведе сеанс телефонного зв'язку “гаряча лінія” на тему: ««Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення».». На запитання платників відповідатиме в. о. заступника начальника –начальник Хотинского відділення Новоселицької ОДПІ Вячеслав Гортопан Усі бажаючі можуть  отримати  інформацію, за номером „гарячої” телефонної лінії: (233) 5-10-90

 

Платники Новоселицької ОДПІ сплатили 87,6 міліона гривень єдиного внеску

За 1 півріччя 2017 року  від платників Новоселицької ОДПІ надійшло 87569,1 тис.грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування . Рівень виконання прогнозу склав 123,3 відсотки  додатково надійшло16549,1 тис. грн.в порівняні з першим півріччям 2016 року надходження збільшились на 27%, ріст поступлень склав 18632,1 тис.грн. Загальні надходження за січень-червень 2017 року  склали від страхувальників: Новоселицького району 39409,3 тис.грн.; Герцаївського -16480,8 тис грн. та Хотинського – 31103,3 тис.грн. 

Податківці нагадують, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-19 внесено зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які набрали чинності з 01.01.2017 р.

Зокрема, згідно п. 30 розділу І Закону фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком та інвалідами на загальній системі оподаткування звільняються від сплати ЄСВ «за себе».

Решта фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ «за себе» вже не за власним бажанням, а обов’язково, незалежно від факту отримання у місяці, за який сплачується такий ЄСВ, чистого доходу.

Водночас, згідно із внесеними змінами, з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу (з 1 січня 2017 року - 352 грн.). 

Додамо, що відповідно до норм Закону від 8 липня 2010 року №2464, який регулює сплату єдиного внеску, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Місцеві громади Хотинщини отримали податкових платежів майже на 20 відсотків більше прогнозу

Як повідомили у Хотинському відділенні Новоселицької ОДПІ за підсумками першого півріччя 2017 року на Хотинщині до місцевих бюджетів сплачено 38097,6 тис. грн.. податкових платежів. Це на 6074,2 тис.грн надходжень більше запланованого .

  «Щорічно фінансовий ресурс місцевого самоврядування зростає. Наприклад у першому півріччі 2017 року це на 34,5 відсотка коштів більше проти аналогічного періоду торік. Таким чином, розписи бюджетів громад перевиконано на 9773,5 тис гривень», - поінформував в.о заступника начальника –начальника Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ Вячеслав Гортопан.

Як підкреслив керівник хотинських фіскалів, такий ріст зумовлений, насамперед, спільними з органами влади заходами у напрямку легалізації ринку праці та впорядкування земельних відносин.

«Окрім того, у другому півріччі місцеві громади можуть розраховувати на надходження від майнових податків. Податківці Хотинського відділення  сформували 38462 повідомлення-рішення про нараховані 4307,4 тис грн.земельного податку громадянам - землевласникам та землекористувачам. Окрім того, винесено 535 повідомленнь - рішеннь про сплату  податку на нерухомість в сумі 258,7 тис.грн», - наголосив Вячеслав Гортопан.

Як він зазначив, завдяки активній взаємодії з контролюючими органами та  усіма гілками місцевої влади суттєвий ріст податкових надходжень до бюджетів громад прогнозується за підсумками фінансового року.

Увага!!! Інформація для платників ПДВ

Новоселицька ОДПІ звертає увагу платників податку на додану вартість на дії у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та на необхідності обов’язкової реєстрації до 15 липня включно податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених у період з 1 до 15 червня.

За повідомленням Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/301940.html ), у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/ розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

         Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601.

Повідомлення (J(F)1312601):

·        формується по кожній окремо податковій накладній/ розрахунку коригуванняреєстрацію якої зупинено в Реєстрі,

·        до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF – розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб.

Завантажити електронні формати  Повідомлення та додатку до нього можна звернувшись на офіційний веб-портал ДФС у розділ «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0753-17

Також платників ПДВ, які склали податкові накладні та/або розрахунки коригування у період з 1 до 15 червня та зареєструють їх в Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше 15 липня не штрафуватимуть за порушення граничних строків реєстрації!

Враховуючи численні побажання бізнесу Державна фіскальна служба України ініціювала розробку законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних».

Зазначений законопроект розроблений Міністерством фінансів України, 4 липня винесений на розгляд Уряду та схвалений.

До Податкового кодексу вносяться зміни про незастосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 1201.1 статті 1201Кодексу, за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, які були складені у період з 1 до 15 червня 2017 року.

При цьому, такі штрафні санкції не застосовуються лише в разі, якщо реєстрація таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних відбулась не пізніше 15 липня 2017 року.

Податківці  нагадують, що з 1 липня повноцінно запрацювала система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (СМКОР)

 

За перше півріччя  2017 року від виробників підакцизних товарів до Державного бюджету надійшло майже 6,7 млн. грн. акцизного податку

 

Як повідомили в Новоселицький ОДПІ  ГУ ДФС у Чернівецький області при прогнозованих показниках на перше півріччя 2017 року до загального фонду державного бюджету акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів в сумі 6364,8 тис. грн., надійшло 6678,6 тис. грн.. За січень-червень 2017 р. завдання виконано на 104,9 відс. додатково надійшло 313,8 тис. грн.

У зв’язку з запитаннями платників акцизного податку податківці нагадують, що 6 червня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України №452 «Про затвердження Змін до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального».

Зазначений наказ розроблений з метою реалізації змін, внесених до статей 231 та 232  Податкового кодексу України Законом України  від 21 грудня 2016 року №1797-ХIII, а також виправлення деяких колізій в роботі СЕАРП, які було виявлено минулого року.

За повідомленням Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/301596.html ) оновлені форми акцизної накладної, розрахунку коригування до неї, заявки на поповнення (коригування) залишку пального найближчим часом будуть розміщені на веб-порталі ДФС.  

Наразі та на час доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання акцизної накладної, розрахунку коригування до неї, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, зазначені документи прийматимуться до реєстрації в ЄРАН та СЕАРП за старою формою

Також фіскали звертають увагу платників акцизу на те, що за липень 2017 року по строку 20 серпня вони вперше подадуть декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2017 №451. Наказ №451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» набрав чинності 6 червня. Його можна прочитати:http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0630-17

Tеми