Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Хотинський район

Новини

23.06.2017 11:40

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області  |  Повідомлення Пенсійного фонду

Українській армії Новоселиччина віддала майже 2,5 млн. грн. військового збору

 

За січень-травень 2017 року Новосельчани перерахували до держбюджету військового збору  2483,4 тис. грн. При цьому, перевиконали індикативний показник на 403,4 тис.грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сума перевищення склала 808,4 тис.  грн.

Податківці рахують, що  така позитивна статистика є цифровим підтвердженням високого рівня патріотизму новосельчан, їхньої готовності та усвідомлення важливості перерахування таких коштів на реформування, розвиток і модернізацію української армії.

Зважаючи на збільшення розміру мінімальної зарплати та завершення деклараційної кампанії, в Новоселицькій ОДПІ прогнозують подальше зростання сум, сплаченого до держбюджету військового збору.

Також податківці нагадують, що відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

Згідно з п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є:

- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);

- іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є:

- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;

- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

 

 

Хотинська земля збагатила місцеву казну більш як на 3,8 млн. гривень

 

Як повідомили у Хотинському відділені Новоселицької ОДПІ, впродовж п'яти місяців 2017 року Хотинськи власники та орендарі земельних ділянок сплатили 3827,2тис. грн. земельного податку. Це  на 542,2 тис. грн більше, ніж за січень – травень 2016 року.

Податківці нагадують, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Також нагадаємо, що згідно з п.286.5 ст.286 ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, тож якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 ПКУ.

Як зазначив в.о.заступника начальника- начальника Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ Вячеслав Гортопан: «Земельний податок та орендна плата за користування землею є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць району, та складає майже 13 відсотків від загальних надходжень  до місцевих бюджетів Хотинщини».

 

Неповнолітня дитина отримує спадщину - податок сплачують батьки

 Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецької області повідомляє, що вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується малолітньою/неповнолітньою дитиною від спадкодавців які не є  членами         сім’ї першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ. 

Згідно з п. 174.3 ст. 174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

         Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню і зазначається в річній податковій декларації.

         Згідно з п. 179.6 ст. 179 ПКУ обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на опікуна або піклувальника - щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою.

Відповідно до п. 99.2 ст. 99 ПКУ грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

Враховуючи вищевикладене, батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб, відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ.

Крім того, відповідно до п.п.б) п. 174.2.1 ст. 174 ПКУ  вартість власності, зазначеної в підпунктах "а", "б", "ґ" пункту 174.1 цієї статті, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в підпунктах "а", "б" пункту 174.1, що успадковуються дитиною-інвалідом оподатковується за нульовою ставкою.

Tеми