Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Хотинський район

Новини

15.06.2017 10:56

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області |  Повідомлення податкової інспекції

Не надійшло повідомлення про сплату податку на нерухоме майно – звертайтеся до органу фіскальної служби

 

Новоселицька ОДПІ повідомляє, що в 2017 році фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно за 2016 рік.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити будуть надіслані платникам податку за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня. Розрахунок буде здійснено на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення рішення.

Останнім днем сплати податку припадає на 29 серпня.

За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу від 10 до 20% своєчасно несплаченої суми.

З метою недопущення несвоєчасної сплати податку власникам об’єктів нерухомого майна, які володіють житловими будинками площею понад 120 кв.м., квартирами площею понад 60 кв.м., або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень – рішень на сплату податку, або ж якщо платник податку не погодиться з розрахунком податку або виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість до фіскальних органів, за місцем реєстрації платника.

Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

Платники Новоселицької ОДПІ перевищили минулорічні показники збору ПДВ майже в 1,8 рази

 

За підсумками січня-травня 2017 року від 187 платників що перебувають на обліку  в Новоселицької ОДПІ зібрано 18261,5 тисяч гривень податку на додану вартість. Збір ПДВ перевищив показник аналогічного періоду попереднього року на 78,2 відсотка.

В тому числі  надходження  ПДВ від платників Новоселицького району склали 7344,9 тис.грн., або 40,2 відс. від загальних надходжень ПДВ по ОДПІ;

Від платників  Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ надійшло за січень – травень 2017 року 4407,2 тис.грн., або 24,1 відс. в загальній сумі ПДВ по ОДПІ;

Платники  Герцаївського відділення забезпечили  за січень-травень місяць поточного року 6509,4 тис.грн., що склало 35,6 відс.  загальних  надходжень ПДВ по ОДПІ.

Цей позитив безпосередньо пов'язаний  із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість та підвищенням якості його адміністрування, - наголошують податківці.

Звіти в режимі online, автоматично опрацьовуються системою на наявність ризиків більш швидко та якісно, аніж це було раніше. Відтак, у разі виявлення потенційних ризиків щодо несплати податків податківці швидше реагують. Завдяки ефективним заходам з детінізації економіки ріст збору ПДВ  фіксується з початку року.

         Одночасно податківці  нагадують, що Законом України №1797 від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» збільшено терміни реєстрації податкових накладних, а саме податкові накладні, складені з 1 по 15 календарний день реєструються до останнього дня календарного місяця; податкові накладні складені з 16 по останній день календарного місяця – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вони складені.

 

Актуально: відпустка та лікарняні для підприємця - єдинщика

Підприємці, як звичайні люди, можуть піти у відпустку чи захворіти. Для таких випадків податковим законодавством передбачені пільги зі сплати єдиного податку та гарантії з оплати лікарняного, але розраховувати на них можуть не всі єдинники.

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецький  області нагадує, що відповідно до п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік, на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п.295.5 ст.295 ПКУ). Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (пп.298.3.2 п.298.3 ст.298 ПКУ).

Таким чином, якщо тривалість відпуски є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.

Tеми