Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Хотинський район

Новини

23.03.2017 12:30

Повідомлення Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області |  Повідомлення податкової інспекції

На Хотинщині перший мільйонер задекларував свої доходи

 

«З початку року до Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області подано 126 податкових декларацій про майновий стан і доходи, згідно яких підлягає сплаті до бюджету майже 300 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб і понад 85 тис. грн. військового збору. Скористалися правом на податкову знижку 2 громадянина, яким належить повернути з бюджету понад 3,3 тис.грн..

«Подав декларацію перший мільйонер, який задекларував понад 2 мільйони гривень доходів. Даним громадянином вже сплачено до бюджету понад 100 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб та понад 30 тисяч гривень військового збору.», - проінформував в.о. заступника начальника – начальника Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ Вячеслав Гортопан.

Крім того, податківець зазначив, що громадянам, які отримували у 2016 році нецільову благодійну допомогу (від благодійника - юридичної або фізичної особи), у розмірі більш ніж 1930 гривень, необхідно до 1 травня 2017 року подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2016 році.

Так, згідно п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2016 р. – 1930 гривень). Благодійник - юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності. Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотків.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року запроваджена нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

 Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення  та подання декларації  про майновий стан і доходи, громадяни можуть отримати у Центрі обслуговування платників відділення за адресою: м.Хотин, вул. Свято-Покровська, буд.36а, або за телефоном: (03731) 2-17-43.

Про особливості деклараційної кампанії – 2017 року можна дізнатися  також і на офіційному веб - порталі ДФС України (­­­­­­­­­­­ http://sfs.gov.ua).

Пам’ятайте, податок від кожної задекларованої гривні піде до місцевого бюджету, а отже -  на розвиток нашого міста.

Новоселицька ОДПІГУ ДФС у Чернівецькій області запрошує платників сумлінно виконати свій конституційний обов’язок  - своєчасно подати декларацію та сплатити податки до бюджету країни.

 

Отримали подарунок або спадщину – задекларуйте доходи

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що задекларувати свої доходи мають громадяни, які у 2016 році отримали доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.

При оподаткуванні спадщини чи подарунку згідно із ст. 174 Податкового кодексу України застосовуються ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, 5% та 18%.

За нульовою ставкою оподатковується вартість власності, отриманої від члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Ставка податку 5% застосовується для будь-якого майна, отриманого від осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення.

Ставка податку 18% застосовується, якщо спадщину отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента.

У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за одною із вказаних ставок та військового збору.

Не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, який оподатковується за нульовою ставкою податку.

Граничний термін подання декларації за 2016 рік для громадян, які зобов’язані подати декларацію – 3 травня 2017 року. Декларація подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.

 

За два місяці 2017 року до Новоселицької ОДПІ надійшло 13 письмових звернень громадян

З початку року до Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області надійшло 13 звернень громадян. Всі звернення, що надійшли є заявами. Пропозиції та скарги не надходили. Упродовж січня-лютого минулого року таких звернень було тільки одне.

Заявники звертались стосовно: реєстраційних номерів облікових карток платників податків (щодо відмови від заяви про облік за серією та номером паспорта, відмова від реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків); інформації про повернення суми сплачених податків, зборів.

Крім того, для оперативного реагування на можливі порушення, сприяння у поновленні прав і законних інтересів громадян, посадовими особами Новоселицької ОДПІ згідно затвердженого графіку проводиться особистий прийом громадян.

Графік особистого прийому громадян посадовими особами ОДПІ розміщено в Центрі обслуговування платників (м.Новоселиця, вул. Центральна,108, 1 поверх, кабінет 104) та на суб-сайті ГУ ДФС у Чернівецькій області у розділі «Територіальні органи».

Нагадуємо, що попередній запис на особистий прийом до посадових осіб Новоселицької ОДПІ проводить відділ обслуговування платників податків  щодня (крім вихідних) за телефоном (233) 5-00-78 та в кабінеті. Запис на черговий прийом до керівництва податкової інспекції припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, до посадових осіб структурних підрозділів - за п'ять робочих днів до дати особистого прийому.

 

РРО при купівлі-продажу інвалюти є обов'язковим,

в іншому випадку - штраф

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з купівлі-продажу іноземної валюти, щодо неухильного виконання вимог чинного законодавства в частині застосування РРО.

Нагадуємо, що  суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, зобов’язані з 17.12.2016 р. при здійсненні зазначених операцій застосовувати РРО.

Зауважуємо, що до Державного реєстру РРО з 16.06.2016 р. включено спеціалізований електронний контрольно-касовий реєстратор для здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

У зв’язку з викладеним, Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з купівлі-продажу іноземної валюти, щодо неухильного виконання вимог чинного законодавства в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Що буде за незастосування РРО?

Відповідальність за незастосування РРО суб’єктами господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, визначена ст. 18 Закону про РРО, а саме у розмірі:

- 100 н.м.д.г. (1700 грн) у разі:

1) непроведення розрахункових операцій через РРО нероздрукування розрахункового документа, що підтверджує виконання операції з купівлі-продажу іноземної валюти, або проведення операції на неповну суму коштів;

2) застосування при здійсненні розрахункових операцій незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;

3) невідповідності даних розрахункових документів, що підтверджують здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, даним їх других примірників та/або даним фіскального звіту;

- 5-кратного розміру суми, на яку виявлено незбіг, - у разі перевищення суми готівкових коштів або іноземної валюти на місці проведення операцій над сумою коштів, яка зазначена у фіскальному звіті;

- 500 н.м.д.г. (8500 грн) - у разі застосування при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти РРО, в який внесено зміни в програмно-технічні засоби, що реалізують фіскальні функції.

Коли виникає обов‘язок декларувати отримані доходи

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Обов'язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі - ПКУ);

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст. 174 ПКУ.

 

З 1 квітня індивідуальні податкові консультації

надаватимуться по-новому

Новоселицька ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що з 01.04.2017 року набуває чинності нова редакція статті 52 «Податкова консультація» Податкового кодексу України. Зазначені зміни передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 №1797-VIII.

Зокрема, скорочено термін надання контролюючими органами безоплатної податкової консультації за зверненням платників податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Також, визначено обов’язкові вимоги до оформлення звернення платників. З 1 квітня звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі  повинно містити:

найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по-батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;

підпис платника податків;

дату підписання звернення.

На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надаватиметься, йому надсилатиметься відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".

Про сплату єдиного внеску особою, яка провадить незалежну професійну діяльність  та одночасно є найманим працівником

Новоселицька ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформує, що відповідно до п.1 частини першої ст.4 Закону України від 08.07.2010     №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Крім того, п.5 частини першої ст.4 Закону №2464 визначено, що платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Згідно з п.1 частини першої ст.7 Закону №2464 базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (абзац перший п. 2 частини першої ст.7 Закону №2464).

Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону №2464, які набули чинності з 01.01.2017. Зокрема, в абзаці другому п.2 частини першої ст.7 зазначеного Закону визначено, що у разі, якщо платником єдиного внеску – особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Враховуючи наведене, з 01.01.2017 особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та не отримує дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від такої діяльності, зобов’язана визначити базу нарахування єдиного внеску, незважаючи на наявність трудових відносин з роботодавцем. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, тобто 704 грн. за місяць (3200 грн. х 22%).

Питання, щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування особою, яка є найманим працівником та одночасно зареєстрована у податковому органі як особа, що провадить незалежну професійну діяльність Державна фіскальна служба України роз'яснила у листі від 02.03.2017 №3045/К/99-99-13-02-03-14.

Лист №3045 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih osib/71550.html

Tеми