Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

07.07.2015 09:33

Національний природний парк «Хотинський» запрошує на еко-фестиваль "ОтакЮшка" |  Мистецькі заходи

Невдовзі відзначатимуться кілька свят - Міжнародний день Дністра (друга субота липня) та День рибалки (друга неділя липня). В зв’язку з цим, національний природний парк «Хотинський» започатковує проведення першого, а в подальшому щорічного, еко-фестивалю риболовлі та рибної юшки «ОтакЮшка».
Минулого четверга в приміщенні НПП «Хотинський» відбулося перше засідання оргкомітету фестивалю «ОтакЮшка», яким затверджено попередню програму проведення. В ході обговорення, було підтримано пропозицію директора парку Андрія Доманчука провести даний захід в неділю 12 липня 2015 року в славнозвісних «Горішках» села Атаки.Свою назву фестиваль отримав від давньої назви села Атаки - Отаки, що пов'язано з молдавським словом "отак". ("Отак" - це курінь на березі ріки, який слугував тимчасовим житлом для рибалок та чабанів.) Метою дійства є формування екологічної культури громадян, пропаганда здорового способу життя та дозвілля, популяризація риболовного спорту, збереження та популяризація народних пісень, підтримка майстрів народних промислів.
Заходи фестивалю відбуватимуться з 11:00 по 20:00 на п’яти тематичних майданчиках: «Головний майданчик», «Поляна дітлашні», «Мистецька галявина», «Кулінарний плацик» та «Рибальський місток». В рамках еко-фестивалю проходитимуть змагання між рибалками-любителями «Ловись, рибко, велика та ще більша!» та змагання з приготування рибної юшки «Краща юшка на Дністрі». Крім того, кожен матиме можливість здобути собі свіжу рибку, поторгувавшись на Аукціоні Хвостів (одержані кошти віддаватимуться на АТО). Розважатимуть гостей колективи Хотинського районного будинку культури, пригощатиме Народна кухня «Замори черв’ячка». На «Мистецькій галявині» відбуватимуться виставки та майстер-класи по народних ремеслах, всі охочі зможуть придбати товари безпосередньо від народних майстрів.
Для дітей працюватиме окрема галявина - «Поляна дітлашні». Тут проводитимуться еко-майстер-класи, міні-конкурси. Наймолодші гості фестивалю спробують піймати дрібних карасиків руками, які плаватимуть в надувних басейнах, малюватимуть долоньками на полотні. Цікавим для малечі, а особливо для їх батьків, буде захід за назвою «Відродження забутих ігор дитинства».
Якщо ви бажаєте прийняти участь у змаганнях з лову риби чи з приготування юшки, пишіть на електронну адресуе-mail: nppkhotyn@ukr.net, irinakozachok@ukr.netабо на сторінки парку в соцмережах «Вконтакте» чи «Facebook». Тел. (03731) 23190.
Раді будемо всіх вас бачити на еко-фестивалі риболовлі та рибної юшки «ОтакЮшка».
  • Автор:Ірина Козачок, начальник відділу екологічної освіти та туризму НПП «Хотинський»

Tеми