Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

12.11.2014 16:50

В Хотинському районі на базі Зарожанської сільської ради пройшов вступний семінар по впровадженню третьої фази Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  |  Проекти та інвестиції

12 листопада 2014 року В Хотинському районі на базі Зарожанської сільської ради пройшов вступний семінар по впровадженню третьої фази Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Координатор обласного ресурсного центру Михайло Олійник поінформував присутніх на семінарі голів територіальних громад та представників громадських організацій району про результати впровадження МРГ ІІ на національному рівні, та перспективи діяльності МРГ в третій фазі.   

Проведення семінару завершилось урочистою презентацією результату впровадження проекту МРГ ІІ «Інноваційні  енергоефективні  заходи в  НВК  с. Зарожани.  Влаштування  системи  опалення  з  встановленням  піролізного котла» в якому взяли участь мешканці села та запрошені. Голова районної ради Тетяна Кравецька та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Марцинкевич привітали присутніх з важливою подією в житті територіальної громади та вручили почесні грамоти найактивнішим учасникам реалізації Проекту. Зарожанський сільський голова Лідія Тирон також привітала колектив НВК і подякувала всім односельчанам за допомогу у проведенні реконструкції приміщення. Підчас проведення урочистої презентації на імпровізованій сцені виступали учні оновленої будівлі НВК.

 

Історія співпраці Хотинського району з Проектом Європейського Союзу та Програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочалась у 2010 році, коли завдяки участі у першій фазі Проекту був реалізований мікропроект з інноваційного енергозбереження в селі Зарожани - «Поточний ремонт дошкільного  навчального  закладу села Зарожани з метою впровадження енергозберігаючих заходів» (Бюджет мікропроекту склав 160000.00 грн.).

Можливість отримання коштів, для вирішення проблем в соціальній сфері завдяки співпраці з грантодавцями, зацікавила як представників територіальних громад так і районну владу. Наступним кроком була участь у другій фазі Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Спільним розпорядженням голів районної ради та районної державної адміністрації, з метою досягнення спільного добробуту в населених пунктах району через співпрацю місцевих органів влади і об’єднань громадян при реалізації Проекту, було створено ресурсний центр громад Хотинського району та створено Форум місцевого розвитку Хотинського району, метою якого було забезпечення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активності громад, розроблення та впровадження громадських ініціатив на території району.

Відповідно укладених угод з ЄС ПРООН у 2013 – 2014 роках був реалізований один мікропроект з інноваційного енергозбереження в селі Зарожани - «Інноваційні  енергоефективні  заходи в  НВК  с. Зарожани.  Влаштування  системи  опалення  з  встановленням  піролізного котла».

Бюджет мікропроекту склав 275837.00 грн.

Також реалізовано 3 мікопроекти «Реконструкція вуличного освітлення із використанням енергозберігаючих заходів» в яких брали участь місто Хотин, села Рукшин, Крутеньки. Загальний бюджет мікропроектів склав 200.707 грн.  

На даний час Хотинський район включено до впровадження третього етапу Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ».

Фотосесія

  • Джерело: Олег Гущак - начальник вдділу залучення інвестицій виконавчого апрату районної ради

Tеми