Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

14.06.2010 14:38

У «СЛАВІ» ВПЕВНЕНІ - ВРОЖАЙ БУДЕ СЛАВНИМ |  Сільське господарство

Ще не так давно важко було навіть уявити, що на цьо­му колись забур'яненому й порослому чагарниками полі через якихось півтора-два роки буйно колоситиметься пшениця. Однак, керівник ПП «Слава» с. Каплівка Іван Су­хар упевнено заявив: «Неза­баром тут сіятимемо озимі і вирощуватимемо добрі вро­жаї, бо земля на цих угіддях прекрасна». І він не помилив­ся, адже саме на цій ниві все ваговитішим щоднини стає пшеничний колос. Чимала зас­луга в цьому й Ростислава Карпінського, який уже рік працює в агроформуванні го­ловним агрономом.

— Види на урожай хороші,

- каже він. - На жаль, не все залежить від хлібороба, бо природа вносить свої корек­тиви. То «випробовує» аг­раріїв посухою, то «екзаме­нує» проливними дощами. Ось і цьогоріч довелося пере­сівати 240 гектарів озимого ріпаку, що повністю вимерз.

— Загалом обробляємо 1400 гектарів сільгоспугідь, — про­довжує спеціаліст. - 3 них 320 - озимої пшениці, 195 - яро­го ячменю, 210 - кукурудзи, 100 — соняшнику, 37 - ріпаку. На решті площ посіяли сою.

Нині на цих колись пере­логових землях кипить робо­та: каплівчани підживлюють карбамідом озиму пшеницю. На полі працюють два агрега­ти: нові МТЗ-82 з обприскува­чами ОП-2000, які обслугову­ють висококваліфіковані меха­нізатори Володимир Зелінський та Анатолій Сандуляк. Без­перебійність процесу забезпе­чують тракторист Валентин Онуцький та водій Іван Ткач. Вони оперативно підвозять компоненти для заправки об­прискувачів.

— Уся техніка у «Славі» справна й добре відлагоджена, - зазначає Р. Карпінський. - Нещодавно обзавелися по­тужним американським трак­тором «Джон Дір», двома но­вими сівалками СЗ-5,4. Найб­лижчим часом плануємо придбати комбайн, теж джон-діровський, та компактоматр — сучасний агрегат для підго­товки грунту типу європака, але ще «крутіший», - жартує він.

Відчувається, що молодий фахівець любить землю, доб­ре «підкований» теоретично. Стає у пригоді й досвід, набу­тий за період виробничої діяльності. Адже у сільському господарстві Ростислав пра­цює з 2001 року.

— Українським аграріям конче потрібна підтримка дер­жави, — розмірковує Р. Кар­пінський. — Лише тоді можна сподіватися на відновлення й подальший розвиток галузі. Як у районі, так і у всій Україні, -вважає вчений агроном.

  • Джерело: районна газета "Хотинські вісті"

Tеми