Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

22.03.2010 10:09

ВИБИРАЄМО ЛИШЕ ДОБРІ САДЖАНЦІ |  Сільське господарство

Щойно закінчилась зима, як розніжені кремами та безділлям руки самі просяться покопирсатись у масній і вологій землі, тим паче, що початок весни – найсприятливіша пора для садіння дерев та кущів…
– Нині на ринках України можна знайти рослини найекзотич-ніших сортів, що й казати про звичні нам фруктові дерева, декоративні та ягідні кущі… Проте, вибираючи будь-які саджанці, варто зважати на те, аби їхні корені були із землею в упаковці чи контейнері, себто в глечику, відрі тощо, – ділиться досвідом садівник з багаторічним стажем Петро Гнатович. – Такі саджанці можна пересаджувати протягом усього року… Якщо ж придбаєте дерево з відкритою кореневою системою – мерщій встромляйте його у землю, бо період саджання такої рослини дуже короткий.
Звісно, найкраще саджанці приймаються навесні, хоча, якщо вона рання і тепла, то до 80 відсотків їх гине або не розвивається: як відомо, за температури більш як 24 градуси кореневище рослини не росте… Пильнуйте також, щоб саджанець мав розвинену кореневу систему, що відповідає розміру стовбура. Бо коли, приміром, корінь під час викопування обрубали, а стовбур рослини великий, то за подальшого пересаджування кореневище не зможе його (стовбура) «прогодувати»…
Варто мати на увазі й те, що чимало рослин не любить прямого сонячного проміння, приміром, паркові чагарники, кущі ліпше ростуть у тіні. А от ягоди смородини та аґрусу, навпаки, на сонці дозріватимуть рівномірніше, будуть більшими та солодшими.
Підживлювати саджанці навесні спеціаліст радить карбамідом. Це, на відміну від популярної нині аміачної селітри, екологічно чистий продукт. Щоправда, робити це варто до того, як бруньки рослин набубнявіють чи розпустяться, адже зазначене добриво – джерело необхідного рослинам під час цвітіння азоту. Дуже корисний для саджанців і курячий послід, особливо свіжий, бо містить азотні сполуки (у переродженому їх немає). Його належить розвести у пропорції 0,5 л на 10 л води й поливати саджанці раз на 10-14 днів до кінця липня, поки дерево інтенсивно росте. Далі рослини треба удобрювати послідом, що перебродив.
І не забувайте вчасно поливати свої деревця та захищати рослину від лишайників та шкідників.
Рясного вам урожаю!
  • Джерело: районна газета "Хотинські вісті"

Tеми