Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Хотинський район

Новини

22.02.2010 15:36

ХОТИНЩИНА ЛІДЕР ВІТЧИЗНЯНОГО САДІВНИЦТВА |  Сільське господарство

Хотинщина в черговий раз гостинно приймала кращих садівників області, які взяли участь у науково-практично­му семінарі, що відбувся на базі окремих агроформувань району. Організували його обласна корпорація «Дністер» спільно з компаніями «Суммі-Агро Україна» і «Мактешим-Аган Україна». До участі у зібранні долучилися також представники компаній «Ше-телігУкраїна» (Ізраїль), «Фел-ко» (Швейцарія), «БоддіТейт» (Японія), НДП «Долина» (Ук­раїна) та інші. Вони пропону­вали сучасну спецтехніку, різноманітні супутні товари для використання у садів­ництві, послуги з проектуван­ня і монтування фруктосхо­вищ та холодильного облад­нання, систем крапельного зрошування тощо.

Учасників привітали ге­неральний директор кон­церну «Дністер» Михайло Бабій, начальник головно­го управління агропромис­лового розвитку і продо­вольства облдержадмініст­рації Олег Надточій, голо­ва районної ради Григорій Тимчук, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Скрипник.

Вони зазначили, що прове­дення на Хотинщині заходів такого представницького рівня стало вже традицій­ним. І недарма — адже наш квітучий край споконвіку славився родючими садами. Як наголосив М. Бабій, район за останні п'ять років став лідером садівничої га­лузі не тільки на Буковині, а й у всій Україні.

На пленарній частині се­мінару, що відбулася у райо­нному будинку дітей та уч­нівської молоді, комерційні директори «Мактешим-Аган Україна» Сергій Нагорний та «Суммі-Агро Україна» Тама­ра Мельничайко провели презентацію цих компаній. Чимало корисного про зас­тосування нових препаратів згаданих фірм, нинішню стратегію захисту плодових насаджень від шкідників та хвороб почули учасники у виступах регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» Олексія Бітюкова, директора представництва «Мактешим-Аган Україна» у західному регіоні Івана Зева-ко. Промови викликали жва­вий інтерес у присутніх, про що свідчили численні запи­тання, на які вони отримали кваліфіковані відповіді.

Учасники зібрання відвіда­ли інтенсивні сади СФГ «Шарм» Миколи Мусурівсько-го та ПП «Лілія» Олександра Бурлаки, що у Недобоївцях, де ознайомилися зі способами обрізування дерев, формуван­ня крони на підщепах яблуні М9 і ММ106, грушах та айві. Зі знанням справи їх продемон­стрував висококваліфікований фахівець із Сокирян Сергій Коваленко.

  • Джерело: районна газета "Хотинські вісті"

Tеми