Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Данківці (Хотинський район)

Історія

  • історичні події
1656 рік - даний час Перша документальна згадка про село Данківці датується 1656 роком.Розмістилось село у великій улоговині.Довкруг видолини і пагорби, де - не - де переліски , чагарники, що так типово для них слов"янських поселень.Живуть тут хороші, працьовиті нащадки славних земляківсвоїх, що вписали в біографію Данківців не одну цікаву сторінку. різні легенди розповідають про погодження назви "Данківці". Одна твердить. що це мальовниче село було дане комусь, подароване і від кореня - дан - утворилася назва Данківці. Інша розповідпє, що тут утримував землі пан Дан, а найманці, що працювали на його полях створили поселення Данківці
1919 Наші краяни стали активними учасниками Хотинського повстання 1919 року. З числа данківчан і навколишніх сіл був сформований Данковецький полк, який налічував до 1000 чол.Штаб полку розміщувався у Данковецькій школі.Очолював його Л.П.Руснак, секретарем була місцева вчителька О.П.Руснак. керівником загону був Є.І.Коханов (Гураль). За рішенням комітету Данковецького полку у підвалі школи зберігалася зброя, з якою повстанці боролися за своє визволення.
1940 У 1940році в Данківцях відбулися вибори до місцевої ради.Головою сільської ради було обрано Андрія Леваднюка. секретарем Софійчука І.М.В цьому ж 1940 році об"єдналося 32 господарства і утворилася сільськогосподарська артіль ім.Молотова. Відкрився сільський клуб.Та мирне сільське життя перервала Велика Вітчизняна війна.., яка залишила чорний відбиток в житті сільської громади.