Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини району ( Культура )

27.01.2017 15:54

Працівники сфери культури прозвітували про роботу за 2016 рік
Вчора, 26 січня 2017 року, у приміщенні Герцаївського РБДТ відбулося звітне засідання працівників сфери культури нашого району за 2016 рік. З доповіддями про стан, досягнення та проблеми сфери культури перед присутніми виступили начальник відділу культури, національностей та релігій Адріан Медведь, директор районного будинку культури Ілля Вієру, директор центральної районної бібліотеки Олена Міхай, директори Герцаївської та Горбівської музичних шкіл Іван Русу та Сергій Балаш, а також директор Герцаївської художньої школи Дмитро Сонік. Кожен з них детально прозвітував про результати роботи у минулому році та про стан справ в організаціях, якими вони керують. Всі звіти слухали Голова Герцаївської районної ради Валентин Якобан та заступник голови РДА Віктор Явецький. Вони відмітили позитивну тенденцію розвитку культури у районі, зазначивши, що районна влада і надалі буде підтримувати цю важливу сферу.


03.11.2016 16:25

На базі Герцаївської районної бібліотеки відкритий університет для дорослих провів літературні читання присвячені творчості Г.Асакі
На базі Герцаївської  районної бібліотеки відкритий університет для  дорослих  провів літературні читання присвячені творчості Г.Асакі Вчора, 2 листопада 2016 року, на базі Герцаївської районної бібліотеки відкритий університет для дорослих провів літературні читання присвячені творчості Г.Асакі. Серед запрошених були голова районної ради В.Д.Якобан та голова Герцаївської РДА В.М. Ястремський.


18.12.2015 15:41

НА ВИЇЗНОМУ ЗАСІДАННІ САЛОНУ РУМУНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЧОУНБ ІМ. М. ІВАСЮКА ОБГОВОРЕНІ ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШОЇ СПІВПРАЦІ МІЖ БІБЛІОТЕКАМИ МІСТ СУЧАВА ТА ГЕРЦА
НА ВИЇЗНОМУ ЗАСІДАННІ САЛОНУ РУМУНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЧОУНБ ІМ. М. ІВАСЮКА ОБГОВОРЕНІ ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШОЇ СПІВПРАЦІ МІЖ БІБЛІОТЕКАМИ МІСТ СУЧАВА ТА ГЕРЦА Сьогодні, 18 грудня 2015 року, в приміщенні районного будинку дозвілля для дітей та молоді відбулося виїзне засідання Салону румунської літератури Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка. В засіданні взяли участь представники районної влади, представники райдержадміністрації, директор Герцаївської Центральної районної бібліотеки Олена Мігай, т. в. о. директора Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Марія Довгань, представники Салону румунської літератури Бібліотеки Буковини ім. І. Сбієру (м. Сучава, Румунія), керівники бібліотечних установ, письменники та поети району. Марія Довгань ознайомила з роботою Салону румунської літератури, який діє при Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка.Предстаники з Румунії презентували нові румунські видання (книги, журнали) 2015 року в Чернівецькій області та передали їх в районні бібліотеки. Також в ході зустрічі були обговорені перспективи подальшої співпраці між бібліотеками міст Сучава, Чернівці, Герца тощо. Наприкінці засідання поети району прочитали свої вірші, а народний аматорський колектив поздоровив піснями присутніх з наступаючими святами.


16.01.2014 14:41

Заходи з нагоди вшанування Дня народження Т.Г.Шевченко.
Заходи з нагоди вшанування Дня народження Т.Г.Шевченко. В оголошений Президентом України Роком Шевченка в Україні в районі розпочато бібліотечними закладами цикл заходів з нагоди вшанування 200 річчя з Дня народження українського письменника, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка. В районній бібліотеці відбулося презентація книжково – ілюстративної виставки з коментарями та голосним читанням за темою: «Шевченко – вічний, як народ» за участю керівництва району: голови районної ради – І.М.Чорнея, та першого заступника голови РДА – Є.Г.Матей, а також школярів, вчителів, представників органів місцевої влади.


15.01.2014 14:37

Відзначення в районі 164-ї річниці з дня народження румунського поєта М. Ємінеску .
Відзначення в районі 164-ї річниці з дня народження румунського поєта М. Ємінеску . 15 січня 2014 року у районі відбулися заходи з нагоди відзначення в районі 164- ї річниці з дня народження румунського поєта М. Ємінеску.Біля пам"ятника румунського поєта були покладені квіти від керівництва районної державнеої адміністрації та районної ради.Також була проведена презентація книжкової виставки литературно-музичної композиції учнями Герцаївського районного ліцею.


01.10.2013 16:29

Свято з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек
30 вересня в районі було організовано районне бібліотечне свято з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек за участю бібліотекарів, читачів, письменників, школярів та волонтерів бібліотек. Бібліотечна спільнота Герцаївщини отримала вітання від керівництва району- голови районної ради І.М.Чорнея, заступника голови РДА В.М.Фолошні, начальника відділу культури, національностей та релігій І.І.Чіботару та голови профспілки працівників культури району С.Д.Назарія. Кращі бібліотечні працівники були нагороджені грамотами, грошовими преміями та подарунками. Приємні хвилини для присутніх залишили прийняття в ряди бібліотечної спільноти району молодих фахівців. Також було організовано вітання від школярів та святковий концерт.


14.08.2013 12:45

Засідання круглого столу по презентації проекту" Бібліотека добра та милосердя".
Засідання круглого столу по презентації проекту" Бібліотека добра та милосердя". 14 серпня 2013 року у приміщенні районної бібліотеки відбулось засідання круглого столу та презентація проекту « Бібліотека – територія добра і милосердя» . Мета проекту: збільшити кількість користувачів, допомоги людям з обмеженими можливостями вести повноцінний спосіб життя , розвивати їх індивідуальні здібності та інтереси, створення зони толерантності на подолання соціальної ізольованості, де будуть надаватися інформаційні та психологічні послуги, а також можливість користуватись ресурсами Інтернет. Бібліотечні працівники району приділяють посилену увагу до виявлення індивідуальних здібностей, інтересів користувачів з метою залучення їх до суспільного, громадського та культурного життя. Впровадження комп»ютерізації та вільного доступу до Інтернету , завдяки програмі « БІБЛІОМІСТ», значно підвищило якість послуг, що надаються цій категорії громадян. Тому Герцаївська ЦРБ планує втілювати проект « Бібліотека-теорія добра та милосердя». У круглому столі взяв участь заступник голови районної ради В.М. Чукля.


31.07.2013 15:05

Сьогодні відбулася онлайн - конференція присвячена 1025 – річчя Хрещення Київської Русі на тему: «Хрещення Київської Русі - України - нова віра й світле християнське майбутнє».
Сьогодні відбулася онлайн - конференція присвячена 1025 – річчя Хрещення Київської Русі на тему:    «Хрещення Київської Русі - України - нова віра й світле християнське майбутнє». 31 липня 2013 року у приміщенні Герцаївської центральної районної бібліотеки відбулася онлайн - конференція присвячена 1025 – річчя Хрещення Київської Русі на тему: «Хрещення Київської Русі - України - нова віра й світле християнське майбутнє». Були організовані книжково-ілюстративна виставка «Християнство :від історії до сучасності України» та виставка – інсталяція «Души невичерпна краса» . З привітальним словом до всіх присутніх звернулись керівництво районної державної адміністрації та районної ради. Одночасно такі заходи проводились у бібліотеках сіл: Горбово, Годинівка, Куликівка та Тернавка.


15.07.2013 14:32

ГЕРЦАЇВЩИНУ ВІДВІДАЛИ УЧАСНИКИ ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ ДИРЕКТОРІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМ ОБЛАСТІ
ГЕРЦАЇВЩИНУ ВІДВІДАЛИ УЧАСНИКИ ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ ДИРЕКТОРІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМ ОБЛАСТІ Директори центральних бібліотечних систем з різних районів області відвідали днями Герцаївський район в рамках участі в обласному семінарі за темою "Управління бібліотекою та нові послуги для користувачів". Учасників семінару привітали та націлили на плідну працю та активний обмін позитивним досвідом в роботі перший заступник голови-начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ємілія Матей, голова районної ради Іван Чорней та начальник відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації Іван Чіботару. Гостям району продемонстрували напраювання Герцаївської ЦРБ в сфері створення на базі бібліотек інтелектуальних центрів громад, розповіли про сучасні реалії та перспективи використання в бібліотеках інтернет-ресурсів. Представники Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки провели для директорів ЦБС низку навчальних тренінгів на тему "Соціальні медіа в бібліотеці" та "Публічні бібліотеки - мости для електронного урядування". Крім того, в рамках участі в семінарі, його учасники ознайомились з роботою бібліотеки с. Тернавка.


14.06.2013 16:42

Благодійний Фестиваль "На крилах надії"
Благодійний Фестиваль "На крилах надії" 14 червня 2013 року у приміщенні Герцаївського районного будинку культури відбувся щорічний благодійний фестиваль "На крилах надії". На фестивалі був присутній голова районної ради І.М.Чорней. Виступали талановиті діти району.


13.02.2013 11:55

Підсумкова нарада відділу культури,національностей та релігії Герцаївської районної державної адміністрації про підсумки роботи закладів культури Герцаївского району на 2012 рік на завдання на 2013 рік
08.02.2013 року у приміщенні районного будинку культури відбулася підсумкова нарада по роботі закладів культури Герцаївського району за 2012 рік. На нараді були присутні : Чіботару І.І. – начальник відділу культури, національностей та релігій районної державної адміністрації, Мігай О.В. - директор централізованої бібліотечної системи, Глибочану В.І. - директор Герцаївської музичної школи, Сонік Д.Д. – директор районної художньої школи, Каланча Д.Д. - директор Горбівської музичної школи, голова районної ради-Чорней І.М. а також директора сільсьських будинків культури та бібліотек. Доповідали Чіботару І.І., Мігай О.В. Діяльність відділу у 2012 році була спрямована на виконання основних законодавчих актів, Постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень обласної та районної державних адміністрацій. Основна увага спрямовувалась на подальший розвиток та збереження національної культури району, забезпечення конституційного права населення на задоволення культурно - інформаційних потреб, формування національної свідомості, утвердження духовності, а також підвищення уваги органів місцевого самоврядування з проблем культури. В 2012 році пріоритетним напрямком діяльності відділу культури була організація співпраці з культурологічними організаціями, з усіма структурними підрозділами райдержадміністрації, районної ради, обласним управлінням культури та ін. Протягом року були проведені ремонтні роботи закладів культури району на суму 115,1 тис. грн. (бюджетні кошти- 111,5 тис. грн., спец кошти - 3,6 тис. грн., проте, матеріальне-технічне забезпечення закладів і установ культури залишається недостатнім та вкрай застарілим. Основні напрямки діяльності у 2013році Соціально-економічний розвиток галузі культура у 2013 році: - провести поточні та капітальні ремонти закладів культури - заміна теплової траси (котли) на електроопалення (конвектори) - вивчити питання щодо виготовлення технічної документації сільских клубних закладів та виготовлення державних актів прилеглої території закладів.


23.11.2011 09:41

Відзначення Дня вшанування пам"яті Г.Асакі.
20.11.2011 року у приміщенні районної бібліотеки відбулися заходи присвячені Дню вшанування пам"яті Г.Асакі.На урочистостях були присутні керівництво районної ради та районної державної адміністрації, працівники галузі культури району. Були покладені квіти до памятника Г.Асакі.


31.05.2011 17:46

Літературно-мистецьке свято "Бібліотека на майданчику" присвячене Міжнародному Дню захисту дітей.
Літературно-мистецьке свято "Бібліотека на майданчику" присвячене Міжнародному Дню захисту дітей. Сьогодні, 31 травня 2011 року, відбулося літературно-мистецьке свято "Бібліотека на майданчику" присвячене Міжнародному Дню захисту дітей.


28.03.2011 10:29

Міжнародний день театру .
27.03.2011 року керівництво районної державної адміністрації та районної ради привітали всіх учасників театру з професійним святом .


09.03.2011 15:21

Відзначення в районі Дня народження Т.Г. Шевченка .
09.03.2011 року у районі було відзначено 197-річниця з дня народження Т.Г. Шевченка. У зв"язку з цим у районному будинку культури відбулися заходи присвячені пам"яті Т.Г. Шевченку . У цих заходах приймали участь керівництво районної державної адміністрації та районної ради .


Tеми