Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини району ( Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області )

10.03.2020 15:55

До місцевих бюджетів спрямовано понад 36 млн. грн. податків та зборів
Місцеві бюджети Новоселицького та Герцаївського районів від сплати податкових зобов’язань протягом січня-лютого 2020 року збагатились на майже 36647,9 тис. грн. Ця сума на 5671,6 тис. грн. більша за відповідний період минулого року. Зокрема, у лютому доходи місцевих бюджетів Новоселиччини склали 20151,0 тис. грн. Порівняно з лютим 2019 року забезпечено приріст надходжень на 3882,2 тис.грн. Про це інформують фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області. За словами очільника відомства, левову частку надходжень складає податок на доходи фізичних осіб, від сплати якого за перші два місяці поточного року місцеві скарбниці отримали понад 20985,4 тис. грн. Також серед лідерів надходжень – єдиний податок, його суб’єкти господарювання сплатили більше 8222,7 тис. грн та податок на землю – його в місцевих бюджетах краю 4503,8 тис. грн. Фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області переконані у високій податковій культурі бізнес-спільноти краю, в тандемі з якою вдається вже з перших місяців року наповнювати місцеві бюджети коштами, в тому числі з офіційних зарплат місцевих мешканців та підприємницької діяльності, які йдуть на розвиток міст та сіл області.


10.03.2020 15:41

Платники майнових податків сплатили до місцевого бюджету понад 5,5 мільйонів гривень
Як повідомила начальник Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Яна Габовда, в січні-лютому поточного року платники майнових податків забезпечили місцевим бюджетам Новоселиччини та Герцаївщини 5575,7 тис. гривень. Відтак, плати за землю протягом двох місяців 2020 року надійшло 4503,8 тис. грн., що на 1102,1 тис. грн. більше надходжень 2019 року. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки поповнив місцевий бюджет ще на 1038,8 тис. гривень, тобто на 337,2 тис.грн. більше ніж відповідний минулорічний показник. Решту - 33,1 тис. грн. спрямували платники транспортного податку. За словами Яни Габовди контролюючим органом щороку, до 1 липня проводиться нарахування фізичним особам сум майнових податків та направлення (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку за місцем реєстрації платника. З метою уникнення розбіжностей при нарахуванні майнових податків Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області запрошує власників майна (об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, землі та легкових автомобілів) до Центрів обслуговування платників податків Новоселицької ДПІ у м.Новоселиця або Герцаївської ДПІ у м.Герца для проведення звірки щодо наявних об’єктів оподаткування (за наявності документів на право власності).


10.03.2020 15:35

На соціальні потреби спрямовано понад 34 млн. грн. ЄСВ.
За статистикою фахівців Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області, 34230,46 тис. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплатили суб’єкти господарювання Новоселицького та Герцаївського районів впродовж січня-лютого 2020 року. Порівняно з двома місяцями минулого року, приріст єдиного внеску склав 1945,06 тис. грн. Варто зазначити, що ЄСВ – це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі. З 1 січня 2020 року зріс розмір мінімальної зарплати (4723 грн), а отже змінилася мінімальна та максимальна сума ЄСВ. Мінімальний страховий внесок з ЄСВ у 2020 році становить 4723 х 22% = 1039,06 грн. Зміна розміру мінімальної зарплати в 2020 році (Законом про Держбюджет) не запланована, таким чином як мінімальна, так і максимальна сума ЄСВ протягом усього 2020 року не змінюватиметься. Що стосується категорій платників і строків сплати ЄСВ, то: - ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування (незалежно від обраної групи) сплачують єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). - ФОП, які обрали загальну систему оподаткування – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). Остаточний розрахунок за календарний рік до 10 лютого наступного року. - особи, які провадять незалежну професійну діяльність – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). Остаточний розрахунок за календарний рік до 1 травня року наступного за звітним. - члени фермерського господарства – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). Зауважимо, що мінімальний страховий внесок за місяць становить 1039,06 грн, за квартал – 3117,18 грн.


10.03.2020 15:31

Податківці обговорили з бізнесом Герцаївщини питання наповнення бюджету.
Днями в приміщенні Герцаївського центру зайнятості відбулась зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств району у форматі засідання за «круглим столом». Захід проведено за участі начальника Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Яни Габовди. В засіданні брали участь керівники: Герцаївської ОТГ, Герцаївської районної ради, старости, землевпорядники. Під час заходу розглядалися актуальні питання сьогодення, а саме: динаміка сплати податків до місцевих бюджетів в порівнянні з відповідним періодом минулого року, проведення заходів з детінізації заробітної плати та найманих працівників, оподаткування виплат з орендної плати за землю. Значна увага була приділена порядку оформлення найманої праці та оплати праці, декларуванню доходів громадян, отриманих власниками земельних ділянок. Начальник Новоселицького управління Яна Габовда розповіла про важливість співпраці ДПС, управління праці та органів місцевого самоврядування стосовно виявлення порушень податкового законодавства суб’єктами господарювання щодо порушень податкового законодавства при виплат заробітної плати. Посадовець зазначила, що тіньова заробітна плата це не тільки втрати бюджетів, а використання найманої праці без оформлення трудових відносин – це втрата страхового стажу для призначення пенсії працівнику. На завершення зустрічі відзначила, що органи податкової служби завжди відкриті до конструктивного діалогу з сумлінними представниками бізнесу та органами місцевого самоврядування.


19.02.2020 12:44

Декларування 2020: особливості декларування доходів від продажу власної продукції тваринництва
У Головному управлінні ДПС Буковини роз’яснюють, статтею 165.1.24 Податкового кодексу України передбачено, що при продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок. До цієї продукції належать живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена. У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов'язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Оподатковується такий дохід за ставкою 18 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % військового збору. Таким чином, продавці власної продукції тваринництва, які отримували торік доходи що підлягають оподаткуванню згідно норм ПКУ, зобов’язані до 1 травня 2020 року подати до податкової служби декларацію про майновий стан і доходи. Консультаційну допомогу щодо її заповнення можна отримати в Центрах обслуговування платників місцевих податкових інспекцій. Інфографіка за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/408502.html


14.02.2020 13:30

Декларування ПДВ: податківці про новведення
Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 20.11.2019 № 488, внесено зміни до форм, Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (далі - декларація). Вказаним наказом передбачено внесення змін до Форми податкової декларації з ПДВ, форми уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ. Внесені зміни деталізували порядок відображення у розділі І декларації "Податкові зобов’язання" обсягів операцій з вивезення товарів за межі митної території України. Разом з цим, з рядка 5 декларації, виділено окремий рядок 5.1 для зазначення обсягів операцій, які звільнені від оподаткування У новій редакції викладено додаток 6 декларації (далі - Д6). Так скасовано "Звіт про суми податкових пільг" та встановлено, що суб’єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності. Замість частини третьої таблиці 1, в якій відображалися операції, які звільнені від оподаткування, впроваджено таблицю 2 "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплаченого суб'єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг". Таблиця 2 (Д6) заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування ПДВ. Інформація зазначається у розрізі податкових пільг, які використовуються платником податку. Нову редакцію отримала Таблиця "Розрахунок показників щодо належності підприємства (організації) до підприємства (організації) інвалідів". У новій редакції викладено форму Розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ для осіб, не зареєстрованих платниками податку на вартість. Вона, зокрема, передбачає нарахування самостійно платником суми штрафу у зв'язку з виправленням помилок у разі, якщо внаслідок уточнення збільшується сума нарахованих податкових зобов'язань. Так, особам, не зареєстрованим як платники податку, надана можливість відкоригувати задекларовані податкові зобов’язання з ПДВ, що нараховані отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України. Детальніше про зміни у формі та заповненні декларації у листі ДПС України від 31.01.2020 № 1617/7/99-00-07-03-02-07 Нагадуємо, що вищезазначені нововведення набрали чинності з 01.01.2020 року, тож у поточному році звітуємо за оновленою формою.


14.02.2020 13:29

Щодо сплати ПДФО відокремленим підрозділом юридичної особи
У Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області роз’яснили. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону (ст. 64 Господарського кодексу України). Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку). Відповідно до ст. 64 Бюджетного кодексу України податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі. Згідно з пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи фізичних осіб, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб усі обов'язки податкового агента за такий відокремлений підрозділ виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.


14.02.2020 13:28

Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки за 2019 рік
На виконання вимог статті 289 Податкового кодексу України Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє. Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 07.12.2017 № 2245-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році») індекс споживчих цін за 2017-2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків. Так, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2019 рік становить 1,0. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06 , 2017 рік – 1,0, 2018 рік – 1,0. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась. Додатково інформуємо, що відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. Крім того зазначаємо, що методиками нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, сільськогосподарського призначення, несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) передбачена можливість отримання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки або мотивованої відмови в отриманні такого витяга в електронній формі технічними засобами телекомунікацій з накладенням кваліфікованого електронного підпису за умови подання заяви на отримання витягу в електронній формі. Наразі такий функціонал реалізовано щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, та найближчим часом буде запроваджено щодо інших земельних ділянок несільськогосподарського призначення.


14.02.2020 13:27

Новоселицькі податківці запрошують декларантів на тренінги
Для окремих категорій фізичних осіб, які зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області проводить щочетверга тренінги (навчання) стосовно способів подання та порядку її заповнення. Начальник Герцаївської ДПІ – Анатолій Гортопан роз’яснював відвідувачам, що традиційно з початком нового року в Україні стартує кампанія декларування доходів. До 1 травня громадяни звітуються про отримані у попередньому році доходи. Посадовець наголосив, що порядок подання такої декларації передбачає Податковий кодексу України та звернув увагу, що не всім треба подавати річну податкову декларацію, а лише тим громадянам, які минулого року отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб. Це головний момент, який повинні врахувати громадяни. За словами Анатолія Гортопана, якщо ви торік здавали в оренду рухоме чи нерухоме майно, продавали власне майно, надавали послуги, наприклад з обробітку землі, отримали від такої діяльності дохід, але не сплатили податки, до 1 травня 2020 року закон зобов’язує відзвітувати про такі доходи. Обов’язковому декларуванню підлягають доходи від отримання спадщини від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та іноземні доходи. Декларацію також подають особи, які отримали доходи від продажу інвестиційних активів. Податковий кодекс дозволяє декларанту самостійно обрати спосіб подання декларації. Активні користувачі інтернет-технологій можуть зробити це через Електронний кабінет, що працює на єдиному вебпорталі ДПС України. Важливо, щоб такий декларант зареєструвався в Електронному кабінеті, попередньо отримавши кваліфікований електронний підпис. Це буде найбільш швидко та зручно. Також, декларацію можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше, ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації. Проте можна особисто відвідати Центр обслуговування платників Новоселицької ДПІ та за участі фахівців податкової служби заповнити декларацію про доходи. Деклараційні тренінги проводяться щотижнево: детальніше за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/406837.html


14.02.2020 13:25

За перший місяць 2020 року платниками Новоселиччини до місцевого бюджету спрямовано понад 16 мільйонів гривень податкових платежів
У результаті активної співпраці з платниками податків, вже у січні 2020 року до місцевих бюджетів забезпечено 16496,9 тис. грн. податкових платежів. У порівнянні з січнем 2019 року, доходи місцевих скарбниць у першому місяці поточного року зросли на 12 %. Територіальні громади додатково отримали 2452,9 тис. гривень. Зокрема, очільник податкового органу двох районів Яна Габовда зауважила «Перший внесок суб’єктів господарювання Новоселиччини до місцевих скарбниць склав 12691,1 тис. гривень, до бюджету Герцаївського району спрямовано ще 3805,7 тис. грн.. Слід зазначити, що майже 54 відс. у загальній сумі надходжень займає податок на доходи фізичних осіб. За січень поточного року місцеві бюджети отримали 8919,3 тис. грн.. ПДФО, що на 442,5 тис. гривень більше, ніж за січень минулого року. Підприємці і аграрії Новоселицького та Герцаївського районів, які використовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевої казни 4444,1 тис. грн. єдиного податку. Перевищення рівня надходжень від цієї категорії платників, у порівнянні з січнем 2019 року складає 550 тис. гривень. Власники та орендарі земельних ділянок поповнили бюджети місцевих громад на 1946,10 тис. гривень. У порівнянні з січнем 2019 року надходження плати за землю збільшились на 519,3 тис. гривень.


23.01.2020 15:42

Звітність: підприємці (за себе) подають звіт з ЄСВ до 10 лютого
Фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова». Також подають звіт один раз на календарний рік у разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе відповідно до пп. 10, 11 розд. IV Порядку № 435 один раз на рік у терміни, визначені п. 2 розд. ІІІ Порядку № 435. Разом з тим звіт не подається тими хто користується пільгою при сплаті ЄСВ - пунктом 3 розд. ІІІ Порядку № 435 визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу


23.01.2020 15:41

Що треба знати підприємцям про РРО у 2020 році?
Новоселицьке управління ГУ ДПС в Чернівецькій області нагадує, що Законом України від 20.09.2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктом 53. Відповідно до зазначеного пункту до 01 жовтня 2020 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО та/або програмні РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, крім тих, які здійснюють: • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я. З 01 жовтня 2020 року до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють: • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет; • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД); • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів; • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД); • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України. У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1 млн грн, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.


23.01.2020 15:39

Платники єдиного податку 1 групи можуть працювати без РРО.
Платники єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень, можуть працювати без РРО. Про це йдеться у Законі «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг (закон № 128-IX від 20.09.2019) та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг (закон № 129-IX від 20.09.2019). Також дія згадуваних законів не поширюється на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Отож, вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберуть чинності. Окрім того, Закон № 128-IX відкрив можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому в п.2 пп.11 Закону прямо записано, що «Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання». Таким чином, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її обслуговування.


23.01.2020 15:38

Страхувальниками Новоселицького управління сплачено понад 211 мільйонів гривень ЄСВ.
За 2019 рік роботодавці території обслуговування Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області перерахували 211499,23 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 31943,63 тис. грн або 17,8 відс. перевищує аналогічні показники 2018 року. Нагадаємо, що заборгованість з ЄСВ не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується. Крім того, у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуватимуться до страхового стажу. Починаючи з 1 січня 2019 року, через збільшення мінімальної зарплати (4723 грн.), зростає і мінімальний страховий внесок, який у 2020 році буде становити 1039,06 грн. (4723,0 Х 22%). Тож звертаємо увагу платників єдиного соціального внеску фізичних осіб-підприємців, котрі обрали спрощену систему оподаткування, а також тих, хто залишився на загальній системі оподаткування або здійснює незалежну професійну діяльність, що для них у 2020 році розмір ЄСВ становитиме 1039,06 гривень / місяць.


23.01.2020 15:37

Протягом минулого року спрямовано 106,9 мільйонів до Держбюджету.
За дванадцять місяців 2019 року платники податків, які обслуговуються Новоселицьким управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області перерахували до Загального фонду Державного бюджету 106 млн. 930 тисяч гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження від платників податків Новоселицького та Герцаївського районів зросли на 10 млн. 579 тис.гривень. Значущим джерелом надходжень до Держбюджету залишається податок з доходів з фізичних осіб (45 млн. 123 тис. грн.) та податок на додану вартість, (41 млн. 194 тис.грн.). Ще 13 млн. 290 тис. грн. надійшло від військового збору. «Виконання зобов’язань перед бюджетом - це обов’язок кожного порядного бізнесмена та громадянина, передбачений Конституцією України. Саме завдяки соціально відповідальним платникам податків кожна держава отримує можливість для розвитку та підвищення якості життя», - наголосила начальник Новоселицького управління Яна Габовда.


Tеми