Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини району ( Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області )

08.07.2020 15:46

Віталій Шпак: буковинці сплатили до зведеного бюджету понад 2,5 мільярди гривень податків
У першому півріччі 2020 року платниками області до бюджетів усіх рівнів сплачено понад 2 млрд. 551 млн. грн. податкових платежів. - про це інформує начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак. Впродовж усього звітного періоду зберігається позитивна динаміка збору платежів до аналогічного періоду 2019 року – січень – червень 2020 (+ 84,0 млн. грн.). Такі показники сплати податків до бюджетів свідчать про зростання податкової відповідальності платників та поступове зниження податкових ризиків до мінімального рівня в багатьох сферах оподаткування. Податківцям області вдалося виконати індикативні показники щодо сплати податків до бюджету на 103,4 відсотки, і це в умовах «карантинних» обмежень - тимчасове звільнення від нарахування та сплати єдиного внеску та інші «карантинні пільги», мораторію щодо проведення документальних та фактичних перевірок Загалом усі прогнозовані показники надходжень до державного бюджету виконано на 106,9 відсотків - надійшло 1043,5 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року додатково надійшло 67,3 млн. грн. Згідно аналітичних даних , основна частка надходжень - це податок на додану вартість, якого сплачено 414,2 млн. грн. Виконання планових показників на 115,7 відсотки, або + 56,0 млн. грн. Минулорічні надходження перевищено на 46,1 млн. грн. Серед ключових платежів також податок на доходи фізичних осіб – 352,2 млн. грн., податок на прибуток – понад 121,5 млн. грн. та військовий збір – понад 109,7 млн. грн. Щодо наповнення місцевих бюджетів області – продовжує Віталій Петрович – то впродовж січня – червня цього року надійшло понад 1млрд. 507,5 8 млн. грн. У порівнянні з минулим роком місцеві бюджети додатково отримали (+16,6 млн. грн.). Серед незмінних лідерів у наповненні місцевих бюджетів, залишається податок на доходи фізичних осіб – 1млрд.112,9 млн. грн. Другий за обсягом єдиний податок - майже 222,4 млн. грн., плати за землю сплачено майже 146,6 млн. грн.


25.06.2020 12:19

Податкові зміни для платників ЄСВ, передбачені нормами Закону України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ
Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що Законом України від 13.05.2020р. № 592-ІХ, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI щодо усунення дискримінації за колом платників. Він набирає чинності з 01.01.2021 року, крім п.5 р.1 цього Закону, що набирає чинності 03.06.2020 року (з дня опублікування). Закон, зокрема, передбачає звільнення самозайнятих осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, не менше мінімального розміру, - з 1 січня 2021 року. Крім того, скасовується обов’язок фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку). Ця норма також діє з 01.01.2021 року. Водночас, вже з 03.06.2020 року діє норма, якою дозволено у разі припинення підприємницької діяльності ФОП та незалежниками списувати суму недоїмки з ЄСВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за період, починаючи з 2017 року, якщо у ці періоди не було отримано дохід (прибуток) від їх діяльності які оподатковуються ПДФО. Зверніть увагу! Списанню підлягає несплачена сума недоїмки з ЄСВ за умови подання протягом 90 календарних днів: а) ФОП (крім ФОП – платників єдиного податку), - державному реєстратору заяви про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності з ЄСВ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше; б) особами, які провадять незалежну професійну діяльність,- до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника ЄСВ та звітності з ЄСВ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом, якщо така звітність не була подана раніше. Після виконання вищенаведених дій, податковий орган проводить камеральну перевірку за результатами якої приймається рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або мотивоване рішення про відмову. Нараховані та сплачені або стягненні за вказаний період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.


25.06.2020 12:11

Податкова служба: графік роботи Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області змінено!
На період дії постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами) Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області працює за наступним графіком: початок робочого дня - о 8 год. 00 хв., перерва на обід - з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв., закінчення робочого дня - о 17 хв. 00 хв., у п’ятницю - о 15 год. 45 хв.


17.06.2020 12:06

Які документи потрібні для оформлення податкової знижки на навчання
Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що в Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, та нагадує про можливість повернення частини сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, через реалізацію права на податкову знижку (ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). До переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, належать: - сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення; - частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ; - сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 ПКУ;


17.06.2020 12:05

Працівник без офіційного оформлення трудових відносин позбавляє себе усіх соціальних гарантій
Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області вже вкотре звертає увагу роботодавців на неприпустимість використання незадекларованої найманої праці, яка має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Нагадаємо, що незадекларована праця найчастіше проявляється у таких формах: 1. Економічна діяльність без державної реєстрації; 2. Наймана праця без оформлення трудових відносин; 3. Приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати; 4 Маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо). Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни та життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Крім того, працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування. До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Тому, податківці наголошують, що укладання з працівником трудового договору, надання до державної податкової служби повідомлення про прийняття особи на роботу, своєчасна виплата заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску - гарантує працівникові гідні умови праці та соціальні гарантії.


17.06.2020 12:03

Про зміни термінів застосування РРО
Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) було перенесено терміни набуття чинності відповідними нормами Закону № 128 і Закону № 129. Так, відповідно до пп. 4 та 5 розділу І Закону № 533 набрання чинності Законами № 128 та №129 відтерміновується: з 19.04.2020 до 01.08.2020 – можливість застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій; з 01.10.2020 до 01.01.2021 – запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності; з 01.01.2021 до 01.04.2021 – обов’язок застосування РРО усіма фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп.


17.06.2020 12:02

На соціальні видатки мешканці Новоселиччини та Герцаївщини спрямували понад 82 мільйона гривень ЄСВ
За оперативними даними фахівців Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області, протягом п’яти місяців цього року платники Новоселиччини та Герцаївщини направили до Пенсійного та соціальних фондів 82 мільйони 365 тисяч гривень єдиного соціального внеску. Зокрема, лише у травні було забезпечено 15 мільйонів 291 тисяч. Очільник податкового органу двох районів Яна Габовда відмітила, що з 1 березня до 31 травня 2020 року тимчасово не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄВ, за неповну або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів), а також за несвоєчасне подання звітності з ЄВ до податкових органів. Крім того, за цей період платникам єдиного соціального внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню. Це передбачено Законами України від 17.03.2020 р. №533-ІХ та від 30.03.2020 р. №540.


17.06.2020 12:01

Новоселицьке управління: До Державного бюджету спрямовано майже 48 мільйонів гривень.
47,9 млн. грн. податків спрямували до Державного бюджету України платники Новоселицького та Герцаївського районів протягом 5 місяців 2020 року. У відомстві запевняють «Попри невтішні сподівання, оскільки бізнес все ж переживає труднощі у зв’язку із карантинними обмеженнями, суб’єктам підприємництва нашого регіону все ж вдалося дотриматися принципу повноти сплати податків.» Приріст цьогорічних надходжень до січня-травня 2019 року склав 15,5 відсотків, або плюс 6,4 млн. гривень. У розрізі основних платежів найбільше надійшло податку на додану вартість – 20,46 млн. грн., податку на доходи з фізичних осіб – 18,05 млн.грн. та податку на прибуток підприємств – 2,96 млн. гривень. Таким чином, минулорічні показники надходжень по податку на додану вартість перевищено на 5,08 млн. грн., а податку з доходів фізичних осіб - на 1,6 млн.грн.. Загалом внесок платників Новоселицького та Герцаївського районів до Зведеного бюджету склав 134,56 млн. гривень упродовж січня-травня 2020 року. Порівняно із аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 10 відсотків, або плюс 13,07 млн. гривень.


18.05.2020 11:52

Кампанія декларування доходів під час карантину
Як наголосив начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Дмитро Одажіу, Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)», термін подання річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 01 липня 2020 року, а сплата податкових зобов’язань до 01 жовтня 2020 року. Тому, для безпечного виконання свого конституційного обов’язку, радимо скористатися сервісом ДПС України «Електронний кабінет платника», який передбачає часткове автоматичне заповнення податкової декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна. Зі слів посадовця, станом на 01 травня 2020 року, на території обслуговування Новоселицького управління 276 громадян вже задекларували свої доходи, отримані протягом 2019 року. Із них, 90 - скористалися правом на податкову знижку та за результатами підтверджуючих документів задекларували до повернення 278,1 тис. гривень раніше сплачених коштів. Решта, 186 - задекларували 16,3 млн. гривень доходу, з яких підлягає сплаті до бюджету 445,5 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 85,1 тис. гривень військового збору. В разі необхідності, ви маєте можливість отримати консультації фахівців Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області за номерами телефонів: (03733) 50967.


18.05.2020 11:51

Заборгованість суб’єктів господарювання перед місцевими бюджетами Новоселиччини та Герцаївщини зросла на 6 % з початку року
У Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що додатковим ресурсом наповнення місцевих бюджетів є погашення боргу. Так, за оперативними даними податківців, станом на 01.05.2020 р. його розмір становить 7 мільйонів 459 тисяч гривень. Зокрема, найбільше платники податків заборгували місцевим бюджетам Новоселиччини – 6 мільйонів 536 тисяч гривень, з них : Новоселицькій ОТГ – 2 335,8 тис. грн., Мамалигівській ОТГ – 1 307,4 тис. грн. Магальській ОТГ – 1 149,5 тис. грн. Ванчиківецькій ОТГ – 634,6 тис. грн. Ще 922,9 тис.грн. боргу юридичні та фізичні особи мають спрямувати до бюджету Герцаївщини, з яких: Герцаївській ОТГ – 184,2 тис.грн. Острицькій ОТГ – 506,4 тис. грн. У відомстві уточнюють, що найбільші втрати несуть бюджети через несплату податку на майно в частині плати за землю, що становить 42,5 % загального обсягу заборгованості, з яких 2 076,4 тис.грн. становить заборгованість фізичних осіб, та 1 094,8 тис.грн. – борг юридичних осіб. Ще 38,3% сформували платники податку на нерухомість, зокрема - 2825,9 тис.грн.заборгували фізичні особи. та 33,8 тис.грн. – юридичні. Серед боржників першість у рейтингу недобросовісних платників займають: Назва платника Сума податкового боргу, грн.. ТОВ "КМІЛ-ПРОДУКТ" 659 587,04 ТОВ "СТІМЕКС ОЙЛ" 116 980,47 ТКАЧУК СТЕПАН ВАСИЛЬОВИЧ 109 545,22 ТОВ "ПРИПРУТСЬКА ПЕРЕСУВНА МЕХАНІЗОВАНА КОЛОНА № 152" 100811,72 ФІЛІЯ "НОВОСЕЛИЦЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА "ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАВТОДОР" ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "Д 74 259,80 ШКРАБА МАРІЯ ІЛЛІВНА 44 376,43 ТОВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА КОМПАНІЯ "САД БУКОВИНИ" 36 031,82 ГРИГОРАЩУК ДЕОНИЗІЙ ЄВГЕНІЙОВИЧ 27 765,02 ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТОРГОВА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "ГРІН РЕЙ" 26 951,68 БУДИНКЕВИЧ НАТАЛІЯ ГРИГОРІВНА 22 848,24 БАЛАН МАР'ЯН МИХАЙЛОВИЧ 22 848,24 БАРАНОВА РОДІКА ІВАНІВНА 16 344,55 РЯБКО ВІОРІКА ІВАНІВНА 14 448,80 ТОМІК ЮРІЙ ОЛЕГОВИЧ 13 861,66 НОВОСЕЛИЦЬКЕ СІЛЬСЬКЕ СПОЖИВЧЕ ТОВАРИСТВО 13 131,12 ЖОВНІР АНЖЕЛІКА МИКОЛАЇВНА 12 170,28 ОДАЖИВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСІЙОВИЧ 12 046,55 ПП"ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО "НОВОСЕЛИЧЧИНА"" 11 347,00 КОРОВИЦЬКА ЛЮДМИЛА ІЛЛІВНА 11 300,48 ПЕТІТ ЛЮДМИЛА СЕРГІЇВНА 596 095,81 ТОВ "ГЕД ХОЛДІНГЗ" 50 302,70 ОЛІЙНИК ІВАН ІВАНОВИЧ 47 393,24 КРАСОВСКИЙ МИХАЙЛО ГРИГОРОВИЧ 29 100,42 ЖУРАТ ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ 24 586,88 ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БОДІ МАКС" 16 684,51 БЕЖНАР МАРІЯ ІВАНІВНА 15 230,46 ПРИВАТНЕ ПIДПРИЄМСТВО "АГРО - БІЗНЕС" 13 158,75 ВЕЛИЧКО ВІКТОР ПАВЛОВИЧ 11 595,65 БІЛИК РОСТИСЛАВ РОМАНОВИЧ 460 084,06 СЕМЕНЮК АРТЕМ ОЛЕКСІЙОВИЧ 460 084,06 ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "МАМАЛИГІВСЬКИЙ ГІПСОВИЙ ЗАВОД" 43120,79 ІОНІЦОЙ ВІТАЛІЙ СЕРАФИМОВИЧ 28 435,52 ГОНТЮК ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ 23 316,64 ПОПАН НИКОЛАЙ ГЕОРГИЕВИЧ 17 720,17 ПАПІЄВА ЛІЛІЯ АНАТОЛІЇВНА 308 793,07 МАНЯЦА ІВАН ІВАНОВИЧ 25 855,91 РУС ОЛЕКСАНДР ГЕОРГІЙОВИЧ 24 415,43 ЧЕБАН ВІКТОР ГЕОРГІЙОВИЧ 15 004,53 КАЛІНІЧ ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА 177 311,09 ТОВ " СОЮЗ АГРО 2007" 54 680,52 АНДРЕЙЩЕВ ВАСИЛЬ ЗАХАРОВИЧ 35 359,22 ДАНЧУК ЛЕОНТІЙ ВАСИЛЬОВИЧ 19 484,28 ДЗЯДИК НІНА ГЕОРГІЇВНА 10 659,60 ТОВ "КОМПАНІЯ-СОФЛІТ" 15 876,30 ДОВГАНЮК МАРІЯ ВІКТОРІВНА 12 804,00 ПРИВАТНЕ ПIДПРИЄМСТВО "МАГНАТ_ІV" 10 383,33 ФІЛІЯ "ГЕРЦАЇВСЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА "ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАВТОДОР" ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДЕ 43 006,07 ІЛАТОВСЬКА ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА 10 592,68 КОЧАК РЕДЖЕП 66 158,28 КРИШМАРУ ВІКТОР КОСТЯНТИНОВИЧ 31 825,67 ВЕРЕГА ОКСАНА ДМИТРІВНА 16 014,62 ЧОРНЕЙ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ 13 804,40 ТАНАСОЙ ВАСИЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ 10 595,09 ХРИСТЕНКО ЛІЯ ГЕОРГІЇВНА 10 228,06 Нагадуємо, що перевірити у себе чи вашого партнера по бізнесу наявність податкового боргу ви завжди можете самостійно, за наступним посиланням http://tax.gov.ua/datasets.php?d=DFS20160211185056. Крім того, на офіційному вебпорталі ДПС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», яким можна скористуватися за наступним посиланням https://tax.gov.ua/businesspartner.


18.05.2020 11:50

Правильно заповнюйте платіжні доручення на сплату ЄСВ!
Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що порядок заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 із змінами і доповненнями. Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: у полі № 1 – зазначається службовий код («*»); у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску); у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), який здійснює сплату (далі – код за ЄДРПОУ); у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу; у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється; у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється; у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється. Відповідно до п. 13 додатка 9 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 із змінами та доповненнями, при заповненні реквізита «Отримувач»: зазначається повне або скорочене (за наявності) найменування отримувача, яке міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або в Єдиному банку даних юридичних осіб, або в реєстраційному документі; зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке містить паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів); під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації. Зазначений порядок розповсюджується і на платників ЄСВ. При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону № 2464 для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному контролюючому органу.


18.05.2020 11:48

ЄСВ: нарахування штрафів та пені на час карантину
Законом України від 30.03.2020 р. № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», внесено зміни, зокрема до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464). Так, пунктом 911.1 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 встановлено, що тимчасово, штрафні санкції, визначені частиною 11 ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року: ► несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок); ► неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); ► несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів. При цьому абзаци другий та третій п. 7 частини 11 ст. 25 Закону № 2464 щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року, не застосовується. Крім того, протягом періодів з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню (п. 911.2 розділу VIII Закону № 2464).


18.05.2020 11:47

Про наслідки несплати ЄСВ та їх боржників
Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області вкотре наголошує платникам про необхідність погашення існуючої заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) та його своєчасної сплати в терміни визначені законодавством. Зокрема, начальник управління Яна Габовда інформує, що на початок травня 2020 року понад 17 мільйонів гривень - сягнула заборгованість зі сплати ЄСВ, яку допустили роботодавці та підприємці Новоселицького та Герцаївського районів. За словами Яни Михайлівни - загальна кількість боржників ЄСВ становить 1264 особи, в тому числі юридичних – 41 і фізичних 1223. У розрізі районів ситуація наступна: у Герцаївському районі – 281 платників заборгували державі 3029,0 тис.грн., у Новоселицькому районі – 983 у розмірі 14276,3 тис.грн.. Примітно, що сплату своїх податкових зобов’язань не сплачено у встановлені законодавством терміни наступними СГД (найбільші суми заборгованості станом на 01.05.2020 року): ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСНИЦІЯМИ ТОВ ТПК "ГРІН РЕЙ" – заборгованість з ЄСВ складає 348,8 тис.грн.; МОРОЗ РУСЛАН ВАСИЛЬОВИЧ – 83,1 тис.грн.; ТОВ ТД "ГРІН РЕЙ" – 73,8 тис.грн.; КОСОВАН МАРИНА ІВАНІВНА – 49,7 тис.грн.; ДУДКА СТАНІСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ – 49,7 тис.грн.; САВЧУК ДОРИНА ІВАНІВНА – 48,7 тис.грн.; ЧІКІВЧУК ВАСИЛЬ ІЛЛІЧ – 39,6 тис.грн.; ПП " ЛЮКС - ЄКО - ДОМ " – 39,2 тис.грн.; КОВАЛІУ ДОМНІКА МАНОЛІЇВНА – 39,2 тис.грн.. У відомстві застерігають, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, а отже - допущення заборгованості зі сплати ЄСВ ставить під загрозу добробут вашої родини. Крім того, до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи, з метою погашення заборгованості з ЄСВ, шляхом передачі вимог із сумами заборгованості для виконання до органів виконавчої служби. Крім того, вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон. Щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ потрібно особисто звернутися до органів ДПС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості в «Електронному кабінеті», обравши в меню «Стан розрахунків з бюджетом». Довідково: Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ законодавством не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.


28.04.2020 11:18

Податківці консультували на «гарячій лінії»
Нещодавно, фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС в Чернівецькій області провели гарячу лінію з актуальних податкових новацій, запроваджених у період запобігання розповсюдження COVID-19. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків: Чи звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби? У зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе. За які звітні місяці не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичні або юридичні особи у зв’язку із заходами, спрямованими на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби? Не нараховується та не сплачується за період з 01 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період березень 2020 року. Чи може фізична особа – підприємець подати через Електронний кабінет заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та яка дата буде вважатися датою подання заяви? За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету фізична особа – підприємець має можливість направити до органу ДПС разом із супровідним листом заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ). Датою подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування разом із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи». Чи застосовуються штрафні санкції за порушення законодавства по єдиному внеску у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби? Пунктом 9 прим. 11.1 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) встановлено, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року: - несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ); - неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів); - несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів. При цьому абзаци другий та третій п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464 щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року, не застосовується. Так, згідно з абзацами другим та третім п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464 неподання, несвоєчасне подання звітності платником ЄВ, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Відповідно до п. 9 прим. 11.2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 протягом періодів з 01 по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року платникам ЄВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.


28.04.2020 11:16

Платники податків Новоселицького управління спрямували до Зведеного бюджету понад 83 млн. грн..
Протягом січня-березня 2020 року платники податків Новоселицького управління ГУ ДПС в Чернівецькій області сплатили до Зведеного бюджету 83403,7 тис. грн.., що на 10930,3 тис. грн.. перевищує показник минулого року. Зокрема до Державного бюджету поступило 31193,7 тис. грн.. (у минулому році – 26371,4 тис. грн..), до місцевих бюджетів – 52371,6 тис. грн.. (у минулому році – 46102,0 тис. грн..). До Державного бюджету надійшло: податку з доходів фізичних осіб – 10715,2 тис. грн.. (за три місяці 2019 року – 9459,0 тис. грн..), військового збору – 3078,1 тис. грн.. (за три місяці 2019 року – 2938,0 тис. грн..), податку на додану вартість – 13804,4 тис. грн.. (за три місяці 2019 року – 10360,5 тис. грн..). податку на прибуток підприємств – 2594,3 тис. грн. (за три місяці 2019 року – 2425,9 тис. грн..). Місцевий бюджет наповнився за рахунок: податку з доходів фізичних осіб – 32145,6 тис. грн.. (за три місяці 2019 року – 28377,1 тис. грн..), єдиного податку – 9724,7 тис. грн. (за три місяці 2019 року – 8835,6 тис. грн..), земельний податок та орендна плата – 6272,0 тис. грн.. ( за три місяці 2019 року – 5667,0 тис. грн.) та ін..


Tеми