Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

25.06.2020 12:19

Податкові зміни для платників ЄСВ, передбачені нормами Закону України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що Законом України від 13.05.2020р. № 592-ІХ, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI щодо усунення дискримінації за  колом платників. Він набирає чинності з 01.01.2021 року, крім п.5 р.1 цього Закону, що набирає чинності  03.06.2020 року (з дня  опублікування).

Закон, зокрема, передбачає звільнення самозайнятих осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, не менше мінімального розміру, - з 1 січня 2021 року.

Крім того, скасовується обов’язок фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку). Ця норма також діє з 01.01.2021 року.

Водночас, вже з 03.06.2020 року діє норма, якою дозволено у разі припинення підприємницької діяльності ФОП та незалежниками списувати суму недоїмки  з ЄСВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за період, починаючи з 2017 року, якщо у ці періоди не було отримано дохід (прибуток) від їх діяльності які оподатковуються ПДФО.

Зверніть увагу!  Списанню підлягає несплачена сума недоїмки з ЄСВ за умови подання протягом 90 календарних днів:

а) ФОП (крім ФОП – платників єдиного податку), - державному реєстратору заяви про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності з ЄСВ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом. Зазначена звітність подається   платником виключно  у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) особами, які провадять незалежну професійну діяльність,- до податкового органу  за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника  ЄСВ та звітності з ЄСВ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом, якщо така звітність не була подана раніше.

Після виконання вищенаведених дій, податковий орган   проводить камеральну перевірку за результатами якої приймається рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або мотивоване рішення про відмову.

Нараховані та сплачені або стягненні за вказаний період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

Tеми